Australian Army – wojska lądowe Australii, będące częścią Australijskich Sił Obrony, powstałe w 1901 roku. W 2008 roku liczba żołnierzy pełniących służbę zawodową w Australian Army wynosiła 26 611, a liczba rezerwistów 15 892.

1 Australijskie Siły Imperialne – główne siły ekspedycyjne Armii Australijskiej, podczas I wojny światowej, formowane od 15 sierpnia 1914, kiedy Wielka Brytania ogłosiła deklarację przystąpienia do wojny. Do Pierwszych Zbrojnych Sił Imperialnych Australii należało również lotnictwo australijskie - RAAF. 1 kwietnia 1921, jednostka została rozwiązana.

1 Dywizja Pancerna - pancerny związek taktyczny w składzie armii australijskiej okresu II wojny światowej. Sformowana 1 lipca 1941 w Australii z myślą o walkach w Afryce Północnej przeciwko Niemcom z Afrika Korps.
26 Batalion Piechoty − batalion piechoty Armii Australijskiej, sformowany w kwietniu 1915 i będący częścią Pierwszych Zbrojnych Sił Imperialnych Australii. Podczas I wojny światowej oddział ten wchodził w skład 7 Brygady Australijskiej.
Australian and New Zealand Army Corps (ANZAC) – pierwotnie armia złożona z Australijczyków i Nowozelandczyków. Walczyła w czasie I wojny światowej pod Gallipoli, na Bliskim Wschodzie i na froncie zachodnim.

Australian Cycling Corps – australijskie jednostki kolarzy działające przy Australian Imperial Force w czasie I wojny światowej.

Australian Light Horse – australijskie oddziały wojskowe łączące cechy jazdy i dragonów walczące w wojnach burskich i w I wojnie światowej. Kawaleria australijska używała wyhodowanych w Nowej Południowej Walii wysoce wytrzymałych na trudy, szybkich i zwrotnych walerów, koni, które sprawdziły się zwłaszcza na półwyspie Synaj, wytrzymując bez wody 36-godzinne rajdy przez pustynię i zadowalając się kilogramem obroku dziennie. W czasie I wojny światowej aż 160 000 tych koni zostało przetransportowanych na Bliski Wschód, gdzie walczyły oddziały Light Horse wchodzące w skład korpusu ANZAC.

Australian MultiCam Pattern (AMP) – australijski kamuflaż oparty na MultiCamie, ma on zastąpić starsze wzory DPP i DPDP używane do tej pory w australijskich siłach zbrojnych. Zmiany poczynione w stosunku do oryginalnego MultiCamu są bardzo małe.

Field Ration Eating Device – narzędzie Armii Australii będące połączeniem łyżki, otwieracza do butelek i otwieracza do konserw. Do 2005, kiedy narzędzie zostało wycofane, stanowiło wyposażenie racji żywnościowej Combat Ration One Man. Powszechnie znane było jako "Fucking Ridiculous Eating Device".

Wojna Emu, Wielka Wojna Emu – ironiczne określenie operacji wojskowej podjętej przez armię australijską na polecenie ówczesnego ministra obrony, sir George’a F. Pearce’a w okresie od 2 listopada do 10 grudnia 1932.