
Albrecht Fryderyk Rudolf – austriacki arcyksiążę, książę cieszyński, marszałek polny cesarskiej i królewskiej Armii oraz armii rosyjskiej i pruskiej.

Leopold I, książę Anhaltu-Dessau – książę Anhaltu-Dessau od 1693, generał-feldmarszałek pruskiej armii. Stworzył technikę musztry znaną jako „pruski dryl”. Przeciwnikiem tego nowego stylu szkolenia był inny pruski dowódca Kurt Christoph von Schwerin.

Gebhard Leberecht von Blücher – książę, żołnierz, feldmarszałek Królestwa Prus, dowódca armii pruskiej w bitwie pod Waterloo, Kaczawą, Lipskiem, Budziszynem, Lützen, Brienne-le-Château, Craonne, Laon, a także kampanii sześciodniowej.

Ferdynand, książę Brunszwiku-Wolfenbüttel, – książę Brunszwiku-Wolfenbüttel-Bevern, feldmarszałek w służbie pruskiej i hanowerskiej (brytyjskiej), kawaler Orderu Podwiązki.

Albrecht Konrad Finck von Finckenstein – pruski dowódca wojskowy, feldmarszałek.

Fryderyk Maria Albrecht Wilhelm Karol Habsburg – arcyksiążę austriacki, ostatni habsburski książę cieszyński, marszałek polny, generalny inspektor sił zbrojnych Austro-Węgier, a w latach 1914–1916 ich głównodowodzący.

Fryderyk III, urodzony jako Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern – cesarz niemiecki i król Prus, wolnomularz, dowódca wojskowy w stopniu feldmarszałka. Panował jedynie 99 dni, od 9 marca do 15 czerwca 1888. Zmarł na zapalenie płuc niedługo po wykonanej tracheotomii z powodu raka krtani pod postacią tzw. guza Ackermana.

August Wilhelm Anton Neidhardt von Gneisenau – hrabia, feldmarszałek.
Friedrich Wilhelm von Grumbkow – pruski mąż stanu i marszałek. W okresie 6 XII 1728 - 18 III 1739 był pierwszym ministrem Prus. Jego następca na tym stanowisku Heinrich von Podewils był jego zięciem.

Jan Jerzy II – książę Anhalt-Dessau z dynastii askańskiej ; brandenbursko-pruski wojskowy, od 1670 generalfeldmarschall.
Karol Wilhelm Ferdynand – niemiecki książę Brunszwiku-Lüneburga i Brunszwiku-Wolfenbüttel-Bevern z dynastii Welfów. Jest uznawany za twórcę nowoczesnego systemu prowadzenia wojny w drugiej połowie XVIII wieku.
Leopold II Maximilian – książę Anhalt-Dessau z dynastii askańskiej ; pruski wojskowy, od 1741 generalfeldmarschall.

Wichard Joachim Heinrich von Möllendorf – pruski feldmarszałek od 1793 roku.

Helmuth Karl Bernhard von Moltke – pruski generał i feldmarszałek, reformator armii pruskiej, a potem Armii Cesarstwa Niemieckiego, baron, hrabia. Przez 30 lat był szefem sztabu generalnego – w okresie dążenia Prus do podporządkowania Niemiec, lata 1858–1871, i później do roku 1888. Moltke uznawany jest za twórcę nowoczesnej operacji wojskowej. Udało mu się pogodzić trzy zasadnicze czynniki operacyjne: siły, czas i obszar, które od tej pory stały się podstawowymi wyznacznikami operacyjności. Określany jako Moltke starszy, aby odróżnić go od jego bratanka Helmutha von Moltkego (młodszego). Amerykański historyk Max Boot pisze o Moltkem, że był bardzo wszechstronny: kochał muzykę, poezję, sztukę, archeologię i teatr, znał siedem języków. Był płodnym artystą, który wypełniał szkicowniki pejzażami i portretami.

Albrecht Theodor Emil Graf von Roon – pruski feldmarszałek i polityk, jedna z najważniejszych postaci okresu zjednoczenia Niemiec. W latach 1859–1873 był pruskim ministrem wojny, a w 1873 roku premierem Prus.

Kurt Christoph von Schwerin, hrabia – pruski generał i feldmarszałek (Generalfeldmarschall), jeden z najważniejszych dowódców doby fryderycjańskiej. Pochodził ze starego rodu szlacheckiego Schwerinów zamieszkałego na Pomorzu i w Meklemburgii. Brat Sophie Juliane von Schwerin.

Martin Wilhelm Remus von Woyrsch – pruski oficer piechoty, feldmarszałek królewski, w latach 1908–1918 powołany do Izby Panów, doktor honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor, honorowy kawaler zakonu joannitów. W 1919 został honorowym obywatelem Wrocławia.

Johann David Ludwig Graf Yorck von Wartenburg – pruski feldmarszałek, który odegrał wybitną rolę w zerwaniu przez Królestwo Pruskie sojuszu z Cesarstwem Francuskim i zawiązaniu przymierza z Imperium Rosyjskim podczas wojny VI koalicji z Napoleonem. Stał się założycielem niemieckiego rodu hrabiowskiego Yorck von Wartenburg. Ludwig van Beethoven skomponował na jego cześć "Yorckscher Marsch".