Albrecht Fryderyk HabsburgW
Albrecht Fryderyk Habsburg

Albrecht Fryderyk Rudolf – austriacki arcyksiążę, książę cieszyński, marszałek polny cesarskiej i królewskiej Armii oraz armii rosyjskiej i pruskiej.

Leopold I (książę Anhaltu-Dessau)W
Leopold I (książę Anhaltu-Dessau)

Leopold I, książę Anhaltu-Dessau – książę Anhaltu-Dessau od 1693, generał-feldmarszałek pruskiej armii. Stworzył technikę musztry znaną jako „pruski dryl”. Przeciwnikiem tego nowego stylu szkolenia był inny pruski dowódca Kurt Christoph von Schwerin.

Gebhard Leberecht von BlücherW
Gebhard Leberecht von Blücher

Gebhard Leberecht von Blücher – książę, żołnierz, feldmarszałek Królestwa Prus, dowódca armii pruskiej w bitwie pod Waterloo, Kaczawą, Lipskiem, Budziszynem, Lützen, Brienne-le-Château, Craonne, Laon, a także kampanii sześciodniowej.

Ferdynand, książę Brunszwiku-WolfenbüttelW
Ferdynand, książę Brunszwiku-Wolfenbüttel

Ferdynand, książę Brunszwiku-Wolfenbüttel, – książę Brunszwiku-Wolfenbüttel-Bevern, feldmarszałek w służbie pruskiej i hanowerskiej (brytyjskiej), kawaler Orderu Podwiązki.

Albrecht Konrad Finck von FinckensteinW
Albrecht Konrad Finck von Finckenstein

Albrecht Konrad Finck von Finckenstein – pruski dowódca wojskowy, feldmarszałek.

Fryderyk HabsburgW
Fryderyk Habsburg

Fryderyk Maria Albrecht Wilhelm Karol Habsburg – arcyksiążę austriacki, ostatni habsburski książę cieszyński, marszałek polny, generalny inspektor sił zbrojnych Austro-Węgier, a w latach 1914–1916 ich głównodowodzący.

Fryderyk III HohenzollernW
Fryderyk III Hohenzollern

Fryderyk III, urodzony jako Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern – cesarz niemiecki i król Prus, wolnomularz, dowódca wojskowy w stopniu feldmarszałka. Panował jedynie 99 dni, od 9 marca do 15 czerwca 1888. Zmarł na zapalenie płuc niedługo po wykonanej tracheotomii z powodu raka krtani pod postacią tzw. guza Ackermana.

August Neidhardt von GneisenauW
August Neidhardt von Gneisenau

August Wilhelm Anton Neidhardt von Gneisenau – hrabia, feldmarszałek.

Friedrich Wilhelm von GrumbkowW
Friedrich Wilhelm von Grumbkow

Friedrich Wilhelm von Grumbkow – pruski mąż stanu i marszałek. W okresie 6 XII 1728 - 18 III 1739 był pierwszym ministrem Prus. Jego następca na tym stanowisku Heinrich von Podewils był jego zięciem.

Jan Jerzy II (książę Anhaltu-Dessau)W
Jan Jerzy II (książę Anhaltu-Dessau)

Jan Jerzy II – książę Anhalt-Dessau z dynastii askańskiej ; brandenbursko-pruski wojskowy, od 1670 generalfeldmarschall.

Karol Wilhelm (książę Brunszwiku)W
Karol Wilhelm (książę Brunszwiku)

Karol Wilhelm Ferdynand – niemiecki książę Brunszwiku-Lüneburga i Brunszwiku-Wolfenbüttel-Bevern z dynastii Welfów. Jest uznawany za twórcę nowoczesnego systemu prowadzenia wojny w drugiej połowie XVIII wieku.

Leopold II (książę Anhaltu-Dessau)W
Leopold II (książę Anhaltu-Dessau)

Leopold II Maximilian – książę Anhalt-Dessau z dynastii askańskiej ; pruski wojskowy, od 1741 generalfeldmarschall.

Wichard Joachim Heinrich von MöllendorfW
Wichard Joachim Heinrich von Möllendorf

Wichard Joachim Heinrich von Möllendorf – pruski feldmarszałek od 1793 roku.

Helmuth Karl Bernhard von MoltkeW
Helmuth Karl Bernhard von Moltke

Helmuth Karl Bernhard von Moltke – pruski generał i feldmarszałek, reformator armii pruskiej, a potem Armii Cesarstwa Niemieckiego, baron, hrabia. Przez 30 lat był szefem sztabu generalnego – w okresie dążenia Prus do podporządkowania Niemiec, lata 1858–1871, i później do roku 1888. Moltke uznawany jest za twórcę nowoczesnej operacji wojskowej. Udało mu się pogodzić trzy zasadnicze czynniki operacyjne: siły, czas i obszar, które od tej pory stały się podstawowymi wyznacznikami operacyjności. Określany jako Moltke starszy, aby odróżnić go od jego bratanka Helmutha von Moltkego (młodszego). Amerykański historyk Max Boot pisze o Moltkem, że był bardzo wszechstronny: kochał muzykę, poezję, sztukę, archeologię i teatr, znał siedem języków. Był płodnym artystą, który wypełniał szkicowniki pejzażami i portretami.

Albrecht von RoonW
Albrecht von Roon

Albrecht Theodor Emil Graf von Roon – pruski feldmarszałek i polityk, jedna z najważniejszych postaci okresu zjednoczenia Niemiec. W latach 1859–1873 był pruskim ministrem wojny, a w 1873 roku premierem Prus.

Kurt Christoph von SchwerinW
Kurt Christoph von Schwerin

Kurt Christoph von Schwerin, hrabia – pruski generał i feldmarszałek (Generalfeldmarschall), jeden z najważniejszych dowódców doby fryderycjańskiej. Pochodził ze starego rodu szlacheckiego Schwerinów zamieszkałego na Pomorzu i w Meklemburgii. Brat Sophie Juliane von Schwerin.

Remus von WoyrschW
Remus von Woyrsch

Martin Wilhelm Remus von Woyrsch – pruski oficer piechoty, feldmarszałek królewski, w latach 1908–1918 powołany do Izby Panów, doktor honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego, doktor, honorowy kawaler zakonu joannitów. W 1919 został honorowym obywatelem Wrocławia.

Johann Ludwig Yorck von WartenburgW
Johann Ludwig Yorck von Wartenburg

Johann David Ludwig Graf Yorck von Wartenburg – pruski feldmarszałek, który odegrał wybitną rolę w zerwaniu przez Królestwo Pruskie sojuszu z Cesarstwem Francuskim i zawiązaniu przymierza z Imperium Rosyjskim podczas wojny VI koalicji z Napoleonem. Stał się założycielem niemieckiego rodu hrabiowskiego Yorck von Wartenburg. Ludwig van Beethoven skomponował na jego cześć "Yorckscher Marsch".