Aichi B7AW
Aichi B7A

Aichi B7A Ryūsei – pokładowy i lądowy samolot torpedowy i bombowiec nurkujący produkcji japońskiej z czasów II wojny światowej.

Aichi D1AW
Aichi D1A

Aichi D1A – japoński dwumiejscowy, pokładowy i lądowy bombowiec nurkujący.

Aichi D3AW
Aichi D3A

Aichi D3A – dwumiejscowy japoński pokładowy bombowiec nurkujący z okresu drugiej wojny światowej; był to jeden z dwóch bombowców nurkujących użytkowanych przez państwa Osi.

Aichi M6A1 SeiranW
Aichi M6A1 Seiran

Aichi M6A1 Seiran – japoński wodnosamolot specjalnego przeznaczenia, bombowo-torpedowy z okresu II wojny światowej

Kawasaki Ki-32W
Kawasaki Ki-32

Kawasaki Ki-32 – japoński, lekki, dwumiejscowy bombowiec z okresu II wojny światowej.

Kawasaki Ki-48W
Kawasaki Ki-48

Kawasaki Ki-48 – japoński bombowiec z okresu II wojny światowej, w czasie wojny nosił amerykańskie oznaczenie kodowe Lily.

Kawasaki Ki-66W
Kawasaki Ki-66

Kawasaki Ki-66 – japoński bombowiec nurkujący z okresu II wojny światowej. Samolot został zamówiony przez japońskie ministerstwo ds. lotnictwa w 1941 jako bombowiec nurkujący/samolot bliskiego wspomagania, od października 1942 do kwietnia 1943 zbudowano sześć prototypów w różnych wersjach, ale osiągi samolotu nie były zadowalające i nie wszedł on do produkcji seryjnej.

Mitsubishi Ki-51W
Mitsubishi Ki-51

Mitsubishi Ki-51 – japoński bombowiec nurkujący, służący w Cesarskiej Armii Japonii podczas II wojny światowej.

Kokusai Ki-59W
Kokusai Ki-59

Kokusai Ki-59 – dwusilnikowy japoński samolot transportowy z okresu II wojny światowej. Pierwszy lot odbył się w czerwcu 1939 roku.

Kyūshū Q1WW
Kyūshū Q1W

Kyūshū Q1W Tokai – japoński samolot zwalczania okrętów podwodnych (ZOP) z okresu II wojny światowej zaprojektowany dla Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. Był to pierwszy samolot japońskiej Marynarki zaprojektowany specjalnie do zadań ZOP. W czasie wojny nosił amerykańską nazwę kodową Lorna.

Mitsubishi G3MW
Mitsubishi G3M

Mitsubishi G3M Typ 96 – dwusilnikowy średni samolot bombowy dalekiego zasięgu, używany również jako samolot torpedowy, produkowany od 1936 roku i stosowany w działaniach bojowych w Chinach i podczas II wojny światowej. Ogółem zbudowano 1048 egzemplarzy tej maszyny.

Mitsubishi G4MW
Mitsubishi G4M

Mitsubishi G4M Hamaki , alianckie oznaczenie kodowe: Betty, przez pilotów zwany „Cygarem” – japoński ciężki samolot bombowy i torpedowy marynarki, bazujący na lądzie. Zaprojektowany i zbudowany w 1939 roku w Japonii w wytwórni lotniczej Mitsubishi Jūkōgyō K.K. w Okayamie przez zespół konstrukcyjny inż. Kiro Honju. Cechowały go duża prędkość i ogromny zasięg sięgający 5 tys. kilometrów.

Mitsubishi Ki-1W
Mitsubishi Ki-1

Mitsubishi Ki-1 – japoński samolot bombowy z lat 30. XX w., będący rozwinięciem niemieckiego samolotu Junkers K 37.

Mitsubishi Ki-15W
Mitsubishi Ki-15

Mitsubishi Ki-15 – japoński dwumiejscowy samolot rozpoznawczy podczas II wojny światowej. W amerykańskich oznaczeniach kodowych miał nazwę Babs.

Mitsubishi Ki-21W
Mitsubishi Ki-21

Mitsubishi Ki-21 – japoński średni samolot bombowy z okresu II wojny światowej.

Mitsubishi Ki-30W
Mitsubishi Ki-30

Mitsubishi Ki-30 – japoński lekki samolot bombowy z okresu II wojny światowej.

Mitsubishi Ki-67W
Mitsubishi Ki-67

Mitsubishi Ki-67 Hiryū – dwusilnikowy samolot bombowy produkowany przez Mitsubishi i używany w okresie II wojny światowej.

Nakajima B5NW
Nakajima B5N

Nakajima B5N – trzymiejscowy pokładowy samolot torpedowo-bombowy konstrukcji japońskiej z okresu drugiej wojny światowej. Alianci nadali mu nazwę kodową Kate.

Nakajima B6NW
Nakajima B6N

Nakajima B6N Tenzan – japoński samolot bombowo-torpedowy produkowany w latach 1942–1944 przez firmę Nakajima i używany w czasie II wojny światowej.

Nakajima G5NW
Nakajima G5N

Nakajima G5N Shinzan – japoński ciężki bombowiec wyprodukowany w wytwórni Nakajima dla lotnictwa Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej na początku lat 40. XX wieku. Maszyna nie spełniła pokładanych w niej nadziei i cztery z sześciu zbudowanych prototypów zmodyfikowano do wersji transportowej. W nomenklaturze wojsk alianckich oznaczony kodem Liz.

Nakajima G8N RenzanW
Nakajima G8N Renzan

Nakajima G8N Renzan – japoński ciężki czterosilnikowy samolot bombowo-torpedowy z końcowego okresu II wojny światowej, wytwórni Nakajima, który pozostał w stadium prototypu. Przeznaczony był dla lotnictwa marynarki wojennej. Zbudowano cztery egzemplarze w latach 1944–1945, produkcji seryjnej nie podjęto z uwagi na klęskę Japonii w wojnie. W długim systemie nosił pełne oznaczenie: samolot bombowo-torpedowy bazowania lądowego Typ 18. W nomenklaturze amerykańskiej oznaczony kodem Rita.

Nakajima J9YW
Nakajima J9Y

Nakajima J9Y Kikka – japoński bombowiec o napędzie odrzutowym, jedyny japoński odrzutowiec czasów II wojny światowej zdolny wystartować bez pomocy dodatkowych silników rakietowych. Nigdy nie został użyty operacyjnie.

Nakajima Ki-49W
Nakajima Ki-49

Nakajima Ki-49 Donryū – japoński bombowiec z czasów II wojny światowej przeznaczony dla lotnictwa Cesarskiej Armii Japonii. Samolot powstał jako następca maszyn Mitsubishi Ki-21. Znany pod kodowym oznaczeniem alianckim jako „Helen”.

Tachikawa Ki-74W
Tachikawa Ki-74

Tachikawa Ki-74 – dwusilnikowy, średni samolot rozpoznawczo-bombowy Cesarskiej Armii Japońskiej z czasów II wojny światowej, przeznaczony do lotów na dużej wysokości i długich dystansach. W nomenklaturze aliantów oznaczony nazwą kodową "Patsy". Do zakończenia wojny wybudowano 16 egzemplarzy.

Yokosuka B4YW
Yokosuka B4Y

Yokosuka B4Y1 – japoński pokładowy samolot bombowo-torpedowy. Zaprojektowany i zbudowany w 1935 roku w japońskiej wytwórni lotniczej I Technicznym Arsenale Lotnictwa Morskiego w Yokosuka. W czasie wojny nosił amerykańskie oznaczenie kodowe Jean.

Yokosuka D4Y SuiseiW
Yokosuka D4Y Suisei

Yokosuka D4Y Suisei – pokładowy bombowiec nurkujący produkcji japońskiej z okresu II wojny światowej.

Yokosuka P1YW
Yokosuka P1Y

Yokosuka P1Y Ginga - dwusilnikowy bombowiec, bazujący na lądzie, skonstruowany podczas II wojny światowej dla Japońskiej Cesarskiej Marynarki Wojennej. Był on następcą samolotu Mitsubishi G4M i nosił nadany przez aliantów kryptonim „Frances”.