Kościół św. Trójcy w Bielsku-Białej – zabytkowy kościół rzymskokatolicki w Bielsku-Białej, znajdujący się na Górnym Przedmieściu, przy ul. Sobieskiego. Jest kościołem parafialnym i należy do diecezji bielsko-żywieckiej (Dekanat Bielsko-Biała I – Centrum. Do 2014 roku pełnił funkcję kościoła garnizonowego. Powstał w stylu późnogotyckim w latach 1604–1608 i był kilkakrotnie przebudowywany.

Kościół Zmartwychwstania Pańskiego – rzymskokatolicki kościół garnizonowy w Brzegu, należący do parafii św. Mikołaja w Brzegu w dekanacie Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Dnia 8 czerwca 1987 roku kościół został wpisany do rejestru zabytków nieruchomych województwa opolskiego pod numerem 2166/87.

Kościół pobernardyński pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju – zabytkowy kościół położony w Bydgoszczy przy ul. Bernardyńskiej. Patronem świątyni był do 1971 r. św. Jerzy, po czym prymas Stefan Wyszyński zmienił tytuł kościoła na obecny.

Kościół Świętego Kazimierza w Chełmie - rzymskokatolicki kościół parafialny i garnizonowy mieszczący się w Chełmie, przy ulicy Koszarowej.

Kościół Matki Bożej Częstochowskiej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii wojskowej Matki Bożej Częstochowskiej w Chełmnie, w dekanacie Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.
Kościół Garnizonowy Świętych Apostołów Piotra i Pawła – zabytkowy rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii cywilno-wojskowej Matki Odkupiciela w Gdańsku. Znajduje się w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz Górny.

Kościół Garnizonowy Marynarki Wojennej RP pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Gdyni – kościół rzymskokatolicki. Znajduje się przy ul. Śmidowicza w gdyńskiej dzielnicy Oksywie, w województwie pomorskim. Tworzy i należy do dekanatu Marynarki Wojennej w Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Kościół św. Barbary w Gliwicach - kościół parafialny parafii wojskowej w Gliwicach w dekanacie Gliwice w diecezji gliwickiej, położony w dzielnicy Śródmieście, dawny kościół ewangelicki.
Kościół NMP Królowej Polski w Gnieźnie - rzymskokatolicki kościół garnizonowy, poprzednio ewangelicki, z I poł. XIX w. Mieści się przy ul. Bolesława Chrobrego.

Kościół świętej Barbary i świętego Maurycego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Wojsk Lądowych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Kościół św. Wojciecha i św. Stanisława Biskupa w Kaliszu – kościół położony w zespole gmachów jezuickich na kaliskim Śródmieściu, pojezuicki, wczesnobarokowy, trzynawowy, czteroprzęsłowy, bazylikowy z emporami.

Kościół garnizonowy św. Kazimierza Królewicza – kościół garnizonowy Wojska Polskiego w Katowicach.

Kościół Garnizonowy pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski – dawna cerkiew prawosławna pod wezwaniem św. Mikołaja znajdująca się blisko centrum Kielc między ulicami Karczówkowską i Chęcińską. Została wzniesiona w latach 1902-1904 z inicjatywy ówczesnych władz guberni kieleckiej jako reakcja na rozpoczęcie przez kielczan w 1901 roku budowy kościoła pod wezwaniem Świętego Krzyża. Cerkiew, będąca już drugim takim obiektem na terenie miasta, przeznaczona była dla żołnierzy z szóstego pułku strzelców, który stacjonował w pobliskich koszarach pochodzących z 70. lat XIX wieku.

Kościół św. Agnieszki – zabytkowy, barokowy, kościół rzymskokatolicki, przy ulicy J. Dietla 30, na Stradomiu w Krakowie. Pełni funkcję kościoła garnizonowego.

Kościół rzymskokatolicki bł. Piotra Jerzego Frassati w Lublińcu – kościół wojskowy znajdujący się na terenie koszar Jednostki Wojskowej Komandosów.
Kościół św. Ducha w Łasku – zabytkowa świątynia drewniana zlokalizowana w Łasku w województwie łódzkim.

Kościół garnizonowy św. Jerzego – kościół rzymskokatolicki przy ulicy św. Jerzego 9 w Łodzi.

Kościół garnizonowy Matki Boskiej Królowej Polski w Olsztynie – jedna z trzech świątyń znajdujących się w obrębie olsztyńskiego Starego Miasta. Wzniesiony w latach 1913–1914 jako ewangelicko-augsburski kościół garnizonowy Armii Cesarstwa Niemieckiego.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – neogotycka świątynia znajdująca się przy ul. Szamarzewskiego 3 w Poznaniu. Jest to kościół parafialny, pełniący jednocześnie rolę świątyni garnizonowej.

Kościół garnizonowy św. Stanisława Biskupa w Radomiu – rzymskokatolicki kościół garnizonowy w Radomiu. Mieści się przy Placu Konstytucji 3 Maja, w dzielnicy Śródmieście. Obiekt jest częścią szlaku turystycznego Zabytki Radomia.
Kościół Garnizonowy pw. Matki Boskiej Królowej Polski – kościół usytuowany jest w Śródmieściu Rzeszowa. Należy zarówno do diecezji rzeszowskiej, jak i do ordynariatu polowego WP, gdyż kościół jest świątynią parafii cywilno-wojskowej. Budynek chroniony prawem, posiada status zabytku.
Kościół garnizonowy pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – kościół murowany w stylu bizantyjskim (pierwotnie), z przeróbkami w kierunku uwspółcześnienia według projektu architekta Michała Sławińskiego w Siedlcach na placu Tysiąclecia.

Kościół Chrystusa Odkupiciela i Najświętszego Imienia Maryi w Sieradzu – rzymskokatolicki kościół parafialny i garnizonowy należący do Śląskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Znajduje się w Sieradzu, w województwie łódzkim.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Skierniewicach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy znajdujący się w Skierniewicach. Należy do Dekanatu Sił Powietrznych Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego.

Kościół Najświętszego Imienia Maryi – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii wojskowej Najświętszego Imienia Maryi w Sulechowie.

Kościół św. Wojciecha w Szczecinie – neogotycki kościół halowy wybudowany w latach 1906–1909 według projektu architekta Jürgena Krögera. Pełni obecnie funkcję rzymskokatolickiego kościoła garnizonowego diecezji szczecińsko-kamieńskiej. Zbudowany jest z cegły, w elewacji posiada masywną, asymetrycznie ustawioną wieżę wysokości 65,5 m. Styl budowli jest eklektyczny – w większości neogotyk, ale pojawiają się też motywy neoromańskie, zwłaszcza w dekoracji. Długość budynku wynosi 35 m, szerokość – 23 m, wysokość hali – 17 m.

Kościół św. Katarzyny w Toruniu (garnizonowy) – zabytkowa świątynia katolicka w jurysdykcji parafii wojskowej w Toruniu.

Katedra polowa Wojska Polskiego Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Warszawie – kościół garnizonowy znajdujący się przy ul. Długiej 13/15 w Warszawie.
Kościół świętego Rafała Kalinowskiego w Warszawie – zabytkowy kościół przy al. gen. Chruściela „Montera” 103 w dzielnicy Rembertów w Warszawie. Znajduje się na terenie Akademii Sztuki Wojennej. Należy do Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego i jest podporządkowany bezpośrednio wikariuszowi biskupiemu.

Bazylika św. Elżbiety we Wrocławiu – gotycki kościół z wieżą o wysokości 91,46 m przy północno-zachodnim narożniku wrocławskiego rynku, jeden z dwóch dawnych kościołów parafialnych w mieście. Patronką Bazyliki jest św. Elżbieta Węgierska, znana też jako Elżbieta z Turyngii. Znajduje się tu Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Żarach – rzymskokatolicki kościół garnizonowy należący do Śląskiego Dekanatu Wojskowego Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Mieści się w Żarach, w województwie lubuskim.