Zamek w Baranowie SandomierskimW
Zamek w Baranowie Sandomierskim

Zamek w Baranowie Sandomierskim – późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim, ze względu na podobieństwa zwany Małym Wawelem. Siedziba rodu Leszczyńskich została zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606.

Biały Pałacyk na FrascatiW
Biały Pałacyk na Frascati

Biały Pałacyk na Frascati, także pałacyk Branickich-Lubomirskich – pałacyk znajdujący się w Warszawie przy al. Na Skarpie 20/26. Siedziba Muzeum Ziemi PAN

Pałac Rüdigerów w BiałymstokuW
Pałac Rüdigerów w Białymstoku

Pałac Krusensternów, później Rüdigerów i Lubomirskich – pałac w Białymstoku zbudowany przez barona Aleksandra Krusensterna w połowie XIX w. w stylu neoklasycystycznym.

Zamek w ĆmielowieW
Zamek w Ćmielowie

Zamek w Ćmielowie – niezachowany zamek w miejscowości Ćmielów w Małopolsce, województwie świętokrzyskim.

Zamek w JanowcuW
Zamek w Janowcu

Zamek w Janowcu – renesansowy zamek budowany w latach 1508–1526 na wysokiej skarpie wiślanej w Janowcu w powiecie puławskim.

Pałac w Kruszynie (województwo śląskie)W
Pałac w Kruszynie (województwo śląskie)

Pałac w Kruszynie – pałac wybudowany w latach 1630-1632 w stylu wczesnobarokowym w Kruszynie.

Pałac Lubomirskich we LwowieW
Pałac Lubomirskich we Lwowie

Pałac Lubomirskich we Lwowie – barokowy pałac we lwowskim Rynku z 1763 wybudowany dla Stanisława Lubomirskiego według projektu Jana de Witte; od 1975 mieści Muzeum Etnografii i Przemysłu Artystycznego we Lwowie.

Zamek w ŁańcucieW
Zamek w Łańcucie

Zamek w Łańcucie, in. zamek Lubomirskich i Potockich w Łańcucie – dawna rezydencja magnacka znajdująca się w Łańcucie, w województwie podkarpackim.

Zamek w Nowogrodzie WołyńskimW
Zamek w Nowogrodzie Wołyńskim

Zamek w Nowogrodzie Wołyńskim – zamek zbudowany nad rzeką Słucz w 1507 roku przez księcia Konstantego Ostrogskiego, hetmana, marszałka ziemi wołyńskiej.

Pałac Czartoryskich w LublinieW
Pałac Czartoryskich w Lublinie

Pałac Czartoryskich – znajduje się we wschodnim narożniku Placu Litewskiego w Lublinie. Został wybudowany w stylu barokowym w drugiej połowie XVII wieku, według projektu Tylmana z Gameren. Jest to średniej wielkości gmach z wmurowanymi w fasadę krużgankami i przepięknym portykiem nad wejściem.

Pałac Kazanowskich w WarszawieW
Pałac Kazanowskich w Warszawie

Pałac Kazanowskich – pierwotnie renesansowy pałac zbudowany w pierwszej połowie XVII wieku, przekształcony po 1663 roku w klasztor i kościół zakonu karmelitanek bosych. Po przebudowie, od 1818 roku siedziba Towarzystwa Dobroczynności Res Sacra Miser, a od 1989 – Towarzystwa Charytatywnego Caritas A.W. Zlokalizowany jest w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 62 w dzielnicy Śródmieście.

Pałac Lubomirskich w KrakowieW
Pałac Lubomirskich w Krakowie

Pałac Lubomirskich – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie na Starym Mieście przy ulicy św. Jana 15.

Pałac Lubomirskich w LublinieW
Pałac Lubomirskich w Lublinie

Pałac Lubomirskich lub Poradziwiłłowski – pałac w Lublinie wystawiony w stylu barokowym, następnie przebudowany w stylu klasycystycznym. Budowla sięga swoją historią XVI wieku, a obecny wygląd zawdzięcza przebudowie z 1829 roku. Znajduje się na Placu Litewskim pomiędzy pałacami Czartoryskich oraz Gubernialnym.

Pałac Lubomirskich w PrzemyśluW
Pałac Lubomirskich w Przemyślu

Pałac Lubomirskich w Przemyślu – zespół pałacowy i folwarczny znajdujący się w Przemyślu, wybudowany w latach 1885–1887 na polecenie księcia Hieronima Adama Lubomirskiego, według projektu Maksymiliana Nitscha.

Pałac Lubomirskich w WarszawieW
Pałac Lubomirskich w Warszawie

Pałac Lubomirskich – pałac znajdujący się przy placu Żelaznej Bramy 10 w Warszawie.

Pałac Prezydencki w WarszawieW
Pałac Prezydencki w Warszawie

Pałac Prezydencki w Warszawie – zabytkowy pałac w Śródmieściu Warszawy przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/48. W latach 1918–1939 oficjalna siedziba Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów. Od 1994 oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Pałac Sanguszków w ZasławiuW
Pałac Sanguszków w Zasławiu

Pałac Sanguszków w Zasławiu – wybudowany w 1466 r. przez Jerzego Ostrogskiego, który do miejsca przyjął nazwisko Zasławski.

Pałac Spiski w KrakowieW
Pałac Spiski w Krakowie

Pałac Spiski – jedna z zabytkowych kamienic przy Rynku Głównym w Krakowie. Nosi numer 34.

Pałac SzustraW
Pałac Szustra

Pałac Szustra, także pałacyk Szustra lub pałacyk Lubomirskich – pałac w Warszawie znajdujący się przy ul. Morskie Oko 2 w parku Morskie Oko w dzielnicy Mokotów. Siedziba Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego im. Stanisława Moniuszki.

Pałac w KoniecpoluW
Pałac w Koniecpolu

Pałac w Koniecpolu – pałac znajdujący się w Koniecpolu, w dzielnicy Chrząstów. Został wybudowany w latach 1603-1610. Obiekt jest częścią zespołu pałacowego, w skład którego wchodzą jeszcze: park, baszta obronna - altana z pierwszej poł. XVII w., oficyna północna (stajenna) z XVIII/XIX w., oficyna południowa (kuchenna) z XVIII/XIX w.

Pałac w NieborowieW
Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie – barokowy pałac zaprojektowany przez Tylmana z Gameren na zlecenie Michała Stefana Radziejowskiego, znajdujący się w Nieborowie. Pałac od 1774 do 1944 należał do rodziny Radziwiłłów. Po drugiej wojnie światowej stał się oddziałem Muzeum Narodowego w Warszawie.

Pałac Wodzickich w Kościelnikach (Kraków)W
Pałac Wodzickich w Kościelnikach (Kraków)

Pałac Wodzickich – zabytkowy budynek znajdujący się w Krakowie, w dzielnicy XVIII, w dawnej wsi Kościelniki przy ul. Dybowskiego 2.

Pałac Czartoryskich w PuławachW
Pałac Czartoryskich w Puławach

Pałac Czartoryskich w Puławach – pałac w Puławach, którego początki sięgają II połowy XVII wieku i związane są z dziejami rodów magnackich: Lubomirskich, Sieniawskich i przede wszystkim Czartoryskich.

Letni Pałac Lubomirskich w RzeszowieW
Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie

Letni Pałac Lubomirskich w Rzeszowie – zabytkowa, późnobarokowa rezydencja z elementami rokoka, znajdująca się przy alei Lubomirskich w Rzeszowie, w pobliżu zamku. Powstała w latach 90. XVII w. na terenie dawnej winnicy Mikołaja Spytka Ligęzy, jako część większego założenia, które miało na celu stworzenie dużego kompleksu ogrodowego wokół rezydencji na zamku.

Zamek w RzeszowieW
Zamek w Rzeszowie

Zamek w Rzeszowie – jeden z głównych zabytków miasta wybudowany w latach 1902–1906 na miejscu dawnego zamku Lubomirskich. Jest ulokowany pomiędzy aleją Pod Kasztanami, aleją Lubomirskich, ulicą Chopina, placem Śreniawitów oraz ulicą płk. Lisa-Kuli. Aktualnie stanowi siedzibę sądu okręgowego, do 1981 znajdowało się w nim także więzienie.

Zamek Ujazdowski w WarszawieW
Zamek Ujazdowski w Warszawie

Zamek Ujazdowski w Warszawie – zamek królewski w Warszawie, znajdujący się w dzielnicy Śródmieście, na Ujazdowie. Siedziba Centrum Sztuki Współczesnej.

Willa DecjuszaW
Willa Decjusza

Willa Decjusza – renesansowy pałacyk znajdujący się w Parku Decjusza, na terenie Woli Justowskiej w Krakowie przy ul. 28 Lipca 1943 17a.

Zamek w WiśniczuW
Zamek w Wiśniczu

Zamek w Wiśniczu – zamek położony na zalesionym wzgórzu nad rzeką Leksandrówką we wsi Stary Wiśnicz, wzniesiony przez Jana Kmitę w 2. połowie XIV wieku.

Zamek Lubomirskich w RównemW
Zamek Lubomirskich w Równem

Zamek Lubomirskich w Równem – zbudowany w XV w. przez księżnę Marię Nieświecką. W XVIII wieku przebudowany na pałac przez ród Lubomirskich.

Zamek w BukachW
Zamek w Bukach

Zamek w Bukach – zamek w Bukach nad rzeką Tykicz wybudował po 1592 roku Jerzy Struś herbu Korczak z Komorowa, kasztelan halicki.

Zamek w DermaniuW
Zamek w Dermaniu

Zamek w Dermaniu – warowny zamek wybudowany przez ród książąt Ostrogskich.

Zamek w DubnieW
Zamek w Dubnie

Twierdza Dubno − zamek bastionowy w Dubnie na Wołyniu, zbudowany na niskim cyplu wśród rozlewisk rzeki Ikwy.

Zamek w MikulińcachW
Zamek w Mikulińcach

Zamek w Mikulińcach – zamek wybudowany w 1550 r. w Mikulińcach przez Annę Jordanową z rodu Sieniawskich, małżonkę Wawrzyńca Spytka Jordana z Zakliczyna, kasztelana krakowskiego.

Zamek w StepaniuW
Zamek w Stepaniu

Zamek w Stepaniu – zamek zbudował w XVI w. książę Konstanty Iwanowicz Ostrogski, hetman wielki litewski, starosta łucki, bracławski, winnicki, marszałek ziemi wołyńskiej.

Zamek w ZbarażuW
Zamek w Zbarażu

Zamek w Zbarażu – twierdza w typie palazzo in fortezza w Zbarażu. Powstała w l. 1620-26 na polecenie Jerzego Zbaraskiego i Krzysztofa Zbaraskiego zaprojektował Henryk van Peene z Flandrii.

Zespół Pałacowo-Parkowy w PrzeworskuW
Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku

Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku – kompleks budynków w Przeworsku. Kompleks znajduje się na terenie parku w stylu angielskim. Zespół był wznoszony przez rodzinę Lubomirskich. Pałac wpisany został do Kanonu Krajoznawczego Polski.