
USS Abatan (AW-4) – amerykański okręt pomocniczy z okresu II wojny światowej. Pełnił służbę w United States Navy jako destylarnia wody.

USS Adder (SS-3) – amerykański okręt podwodny typu A. Był jednym z pierwszych okrętów podwodnych służących w US Navy. Pierwotnie okręt nosił nazwę „Adder”, jednak w 1911 roku w związku z ogólną zmianą systematyki nazewniczej w US Navy, nazwa została zmieniona na oznaczenie literowo-numeryczne A-2.

USS Alabama (BB-8) – amerykański pancernik typu Illinois. Ten predrednot był czwartym okrętem United States Navy noszącym nazwę pochodzącą od stanu Alabama.

USS Archerfish (SS-311) – amerykański okręt podwodny typu Balao z okresu II wojny światowej. Nazwa okrętu pochodzi od ryb z gatunku archerfish. W pierwszych latach służby okręt znany był pod oznaczeniem USS "Archer-Fish". Okręt zasłynął z zatopienia w 1944 japońskiego lotniskowca "Shinano".

USS Arkansas (BB-33) – amerykański pancernik typu Wyoming z okresu I i II wojny światowej. Był trzecim okrętem w historii US Navy, który nosił imię stanu Arkansas. Zatopiony jako okręt-cel podczas prób bomb atomowych w lipcu 1946.

USS Boyle (DD-600) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony czterema battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Bream (SS-243) – amerykański okręt podwodny typu Gato, pierwszego masowo produkowanego wojennego typu amerykańskich okrętów podwodnych. W trakcie wojny podwodnej na Pacyfiku przeprowadził 6 patroli bojowych w trakcie których zatopił japońskie jednostki o łącznej pojemności 6 934 ton.

USS Cuttlefish (SS-11) – amerykański okręt podwodny z okresu I wojny światowej, druga zamówiona jednostka typu B. Została zwodowana 1 września 1906 roku w Fore River Shipyard w Quincy i przyjęta w skład US Navy 18 października 1907 roku. W listopadzie 1911 roku nazwę okrętu zmieniono na oznaczenie literowo-numeryczne B-2. Okręt skreślono z listy floty 17 stycznia 1922 roku.

USS Devilfish (SS/AGSS-292) – zbudowany w stoczni William Cramp & Sons amerykański okręt podwodny typu Balao, podstawowej obok jednostek typu Gato serii amerykańskich okrętów podwodnych w czasie drugiej wojny światowej. Jak inne jednostki swojego typu, został zaprojektowany w konstrukcji częściowo dwukadłubowej, otrzymał kadłub sztywny ze stali o zwiększonej ciągliwości i wytrzymałości celem zwiększenia testowej głębokości zanurzenia do 400 stóp. Uzbrojony był w 24 torpedy Mark XIV wystrzeliwane z sześciu wyrzutni torpedowych na dziobie oraz czterech wyrzutni rufowych. Układ napędowy tych okrętów stanowiły cztery generatory elektryczne Diesla oraz cztery silniki elektryczne o mocy 2740 shp, napędzające dwa wały napędowe ze śrubami. W trakcie II wojny światowej brał udział w wojnie podwodnej na Pacyfiku. Zatopiony 14 Sierpnia 1968 jako cel ćwiczebny przez USS Wahoo (SS-565).

USS Duncan (DD-874) amerykański niszczyciel typu Gearing. Nazwa okrętu pochodziła od komandora Silasa Duncana USN (1788–1834).

USS Elcano (PG-38) kanonierka należąca do Hiszpańskiej Marynarki Wojennej i zajęta przez US Navy w czasie wojny amerykańsko-hiszpańskiej. Weszła oficjalnie do służby w US Navy w 1902 i została wycofana w 1928.

USCGC Evergreen (WLB-295) później WAGO-295 i WMEC-295 – amerykańska jednostka pomocniczo-zaopatrzeniowa z okresu XX wieku.

USS Gansevoort (DD-608) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony czterema battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Gillespie (DD-609) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony dziewięcioma battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Hobby (DD-610) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony dziesięcioma battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Indiana (BB-1) – amerykański pancernik należący do generacji przeddrednotów z okresu przed i I wojny światowej. Okręt był pierwszą jednostką typu Indiana.

USS Iowa (BB-4) – jedyny w swoim typie amerykański pancernik z okresu przed i I wojny światowej. Był to pierwszy okręt w historii United States Navy nazwany na cześć stanu Iowa.

USS Jack (SS-259) – amerykański okręt podwodny typu Gato, pierwszego masowo produkowanego wojennego typu amerykańskich okrętów podwodnych. Zaprojektowany w konstrukcji częściowo dwukadłubowej, uzbrojony był w 24 torpedy Mark XIV i Mark 18, wystrzeliwane z sześciu wyrzutni torpedowych na dziobie oraz czterech wyrzutni rufowych. Układ napędowy tych okrętów stanowiły cztery generatory elektryczne napędzane przez silniki Diesla o mocy 5400 shp oraz cztery silniki elektryczne o mocy 2700 shp, napędzające dwa wały napędowe ze śrubami. Maszynownia okrętu podzielona była za pomocą wodoszczelnej grodzi, zaś kadłub został wzmocniony w celu zwiększenia testowej (konstrukcyjnej) głębokości zanurzenia okrętu do 300 stóp względem przedwojennego standardu wynoszącego 250 stóp.

USS John R. Craig (DD-885) amerykański niszczyciel typu Gearing. Okręt nosił nazwę pochodzącą od Lieutenant Commandera Johna R. Craiga USN (1906–1943), dowódcy "Grampus" (SS-207), który został zatopiony przez japońskie niszczyciele w czasie bitwy w cieśninie Blacketta 5 marca 1943. Craig został pośmiertnie odznaczony Krzyżem Marynarki.

USS Kalk (DD-611) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony ośmioma battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Kendrick (DD-612) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony trzema battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Knox (FF-1052) - amerykańska fregata typu Knox, która weszła do służby w kwietniu 1969. Okręt początkowo był klasyfikowany jako eskortowiec oceaniczny, a następnie od czerwca 1975, po reformie klasyfikacji okrętów, jako fregata. Był to drugi w historii US Navy okręt noszący tę nazwę, nazwany dla uczczenia komodora Dudleya Wrighta Knoxa.

USS La Salle (LPD-3/AGF-3) – amerykański okręt dowodzenia, oryginalnie zbudowany jako okręt desantowy-dok typu Raleigh, drugi okręt należący do United States Navy noszący nazwę pochodzącą od miasta LaSalle w stanie Illinois, które z kolei zostało nazwane na cześć francuskiego odkrywcy René-Roberta Cavelier de La Salle.

USS MacKenzie (DD-614) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony czterema battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Mallard (AM-44/ASR-4) trałowiec typu Lapwing służący w United States Navy w okresie I wojny światowej i II wojny światowej. Przerobiony na okręt ratowniczy okrętów podwodnych.

USS Marcus (DD-321) amerykański niszczyciel typu Clemson będący w służbie United States Navy w okresie po I wojnie światowej. Patronem okrętu był Lieutenant (jg.) Arnold Marcus.

USS Meade (DD-602) – niszczyciel typu Benson. Został odznaczony dziewięcioma battle star za służbę w czasie II wojny światowej.

USS Nevada (BB-36) – pancernik typu Nevada Marynarki Wojennej USA z okresu I i II wojny światowej. Bliźniaczą jednostką był pancernik USS "Oklahoma".

USS New Jersey (BB-16) – amerykański pancernik typu Virginia, pierwszy okręt United States Navy noszący nazwę pochodzącą od stanu New Jersey.

USS New York (BB-34) – amerykański pancernik, pierwszy okręt typu New York. Był piątym okrętem US Navy noszącym nazwę tego stanu USA. Jego stępkę położono 11 września 1911 w stoczni Brooklyn Navy Yard w Nowym Jorku. Został zwodowany 30 października 1912, matką chrzestną była Elsie Calder. Wszedł do służby 15 kwietnia 1914 z komandorem porucznikiem Thomasem S. Rodgersem jako dowódcą.

USS "Pennsylvania" – amerykański pancernik typu Pennsylvania, z okresu obu wojen światowych. Po odniesieniu niewielkich uszkodzeń w ataku na Pearl Harbor, brał aktywny udział w działaniach II wojny światowej na Pacyfiku do końca wojny. Budowę tego okrętu rozpoczęto 27 października 1913 roku, wodowanie odbyło się w stoczni Newport News Shipb. & Dry Dock Co. 16 marca 1915, a do służby wszedł 12 czerwca 1916 roku. W sumie zbudowano 2 okręty tego typu, bliźniaczą jednostką był pancernik USS "Arizona".

USS Pensacola (CA-24) – amerykański krążownik ciężki typu Pensacola. Brał czynny udział w walkach II wojny światowej na Pacyfiku.

USS Queenfish (SS-393) – zwodowany 30 listopada 1943 roku w stoczni Portsmouth Naval Shipyard amerykański okręt podwodny typu Balao, podstawowej obok jednostek typu Gato serii amerykańskich okrętów podwodnych w czasie drugiej wojny światowej. Podczas wojny brał udział w wojnie na Pacyfiku, po jej zakończeniu zaś przeszedł modernizację GUPPY IIA prowadzącą do zwiększenia prędkości podwodnej. W trakcie wojny podwodnej zatopił osiem jednostek japońskich, o łącznej pojemności 40 767 BRT. Jednym z zatopionych statków był korzystający z zagwarantowanego przez amerykański Departament Stanu prawa przejścia Awa Maru, za co jego dowódca kmdr Charles Loughlin stanął przed sądem wojskowym.

USS Ramsey (FFG-2) – amerykańska fregata typu Brooke służąca w czasie zimnej wojny w United States Navy. Patronem okrętu był admirał DeWitt Clinton Ramsey.

USS Reeves – amerykański krążownik rakietowy typu Leahy. Wszedł do służby w 1964. Początkowo klasyfikowany jako duży niszczyciel (lider), jednak od 1975, po reformie klasyfikacji okrętów, klasyfikowany jako krążownik rakietowy. Wycofany ze służby w 1993. Zatopiony jako okręt cel w 2001.

USS S-38 (SS-143) – jednokadłubowy okręt podwodny z okresu międzywojennego i drugiej wojny światowej amerykańskiego typu S-1, będącego trzonem amerykańskiej floty podwodnej w dwudziestoleciu międzywojennym. Zwodowany 17 czerwca 1919 roku w stoczni Union Iron Works, został przyjęty do służby w marynarce amerykańskiej 11 maja 1923 roku. Służył w amerykańskiej Flocie Azjatyckiej, natomiast 12 grudnia 1941 roku zatopił norweski statek „Hydra II”, co stanowiło pierwszy skuteczny atak amerykańskiego okrętu podwodnego na wojnie na Pacyfiku. 14 grudnia 1944 roku okręt został wycofany ze służby, po czym zatopiony jako okręt-cel.

USS Salt Lake City (CA-25) – amerykański krążownik ciężki typu Pensacola. Brał czynny udział w walkach II wojny światowej na Pacyfiku.

USS Saratoga (CV-3) − amerykański lotniskowiec typu Lexington, wprowadzony do służby w 1927. Został przebudowany z krążownika liniowego typu Lexington. Wraz z bliźniaczym lotniskowcem "Lexington" (CV-2) był pierwszym dużym lotniskowcem marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych i służył w niej przez cały okres II wojny światowej, biorąc udział w walkach z Japonią na Pacyfiku i będąc wielokrotnie w tych walkach uszkadzany.

USS Saufley (DD-465) – amerykański niszczyciel typu Fletcher z okresu II wojny światowej. Nazwany imieniem pułkownika Richard C. Saufleya, pioniera w wykorzystaniu lotnictwa w US Navy.

USS Skipjack (SS-184) – amerykański okręt podwodny typu Salmon. W trakcie II wojny światowej „Skipjack” wziął udział w wojnie na Pacyfiku. Po wycofaniu z czynnej służby 28 sierpnia 1946 roku, okręt został zatopiony 25 lipca 1946 r. w ramach operacji „Crossroads”, a następnie wydobyty i ponownie zatopiony jako okręt-cel 11 sierpnia 1948 roku.

USS Stewart (DD-224) - niszczyciel amerykański typu Clemson z okresu międzywojennego i II wojny światowej. Zatopiony w doku w 1942, został następnie podniesiony przez Japończyków i wcielony do Cesarskiej Marynarki Wojennej jako patrolowiec Nr 102 (P-102). Odnaleziony po rozpoczęciu okupacji Japonii w roku 1945, został ponownie wcielony na krótko do marynarki amerykańskiej.

USS Tarantula (SS-12) – amerykański okręt podwodny z okresu I wojny światowej, trzecia zamówiona jednostka typu B. Została zwodowana 30 marca 1907 roku w Fore River Shipyard w Quincy i przyjęta w skład US Navy 3 grudnia 1907 roku. W listopadzie 1911 roku nazwę okrętu zmieniono na oznaczenie literowo-numeryczne B-3. Okręt skreślono z listy floty 17 stycznia 1922 roku.

USS Texas – amerykański pancernik z okresu przed I wojną światową, pierwszy pancernik United States Navy, którego kadłub wykonany został ze stali. "Texas" należał do grupy pierwszych dużych okrętów pancernych zbudowanych w amerykańskich stoczniach. Okręt pod względem prędkości ustępował krążownikom pancernym, a pod względem opancerzenia i uzbrojenia ówczesnym pancernikom, podobnie jak USS "Maine", lecz z większym naciskiem na cechy typowe dla pancerników. Klasyfikowany bywa także jako pancernik przybrzeżny.

USS Tuna (SS-203) – amerykański okręt podwodny z czasów drugiej wojny światowej typu Tambor. Zatopił cztery jednostki japońskie o łącznej pojemności 14 986 BRT.

USS Virginia (BB-13) – amerykański pancernik, okręt główny typu Virginia. Piąty okręt United States Navy noszący tę nazwę.

USS Waller (DD-466) - amerykański niszczyciel typu Fletcher, służący w United States Navy w czasie II wojny światowej.

USS "Washington" (BB-47) był pancernikiem typu Colorado. Jako drugi okręt US Navy, nosił nazwę pochodzącą od stanu Waszyngton. Jego stępkę położono 30 czerwca 1919 w Camden, w New York Shipbuilding Corporation. Został zwodowany 1 września 1921 roku, matką chrzestną została panna Jean Summers, córka kongresmena Johna W. Summersa ze stanu Washington. 8 lutego, dwa dni po podpisaniu Traktatu Waszyngtońskiego, zgodnie z ograniczeniami Traktatu budowa okrętu została przerwana. W tym momencie okręt był ukończony w 75,9 procentach. Ostatecznie nieukończony kadłub okrętu, został przeholowany na morze, gdzie został zatopiony jako cel artyleryjski 26 listopada 1924 roku.

USS Wilkes (TB-35) – amerykański torpedowiec typu Blakely, który był w służbie US Navy na początku XX wieku. Pierwsza jednostka nosząca tę nazwę.