Cmentarz wojenny w AdelinieW
Cmentarz wojenny w Adelinie

Cmentarz wojenny w Adelinie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Adelina w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, w gminie Chodel.

Cmentarz wojenny w Bełżcu (Domałowiec)W
Cmentarz wojenny w Bełżcu (Domałowiec)

Cmentarz wojenny w Bełżcu (Domałowiec) – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Bełżec w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Bełżec.

Cmentarz wojenny w Bełżcu (Szczety)W
Cmentarz wojenny w Bełżcu (Szczety)

Cmentarz wojenny w Bełżcu (Szczety) – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Bełżec w województwie lubelskim, w powiecie tomaszowskim, w gminie Bełżec.

Cmentarz wojenny w BereściuW
Cmentarz wojenny w Bereściu

Cmentarz wojenny w Bereściu – cmentarz z pierwszej i drugiej wojny światowej znajdujący się we wsi Bereść w województwie lubelskim, w powiecie zamojskim, w gminie Grabowiec.

Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej przy ulicy PokojuW
Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej przy ulicy Pokoju

Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej przy ulicy Pokoju – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim.

Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej przy ulicy WarszawskiejW
Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej

Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej przy ulicy Warszawskiej – nieistniejący cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim.

Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej w Zofii LesieW
Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej w Zofii Lesie

Cmentarz wojenny w Białej Podlaskiej w Zofii Lesie – nieistniejący cmentarz z I wojny światowej znajdujący się w Białej Podlaskiej w województwie lubelskim.

Cmentarz wojenny w BobachW
Cmentarz wojenny w Bobach

Cmentarz wojenny w Bobach – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Boby-Wieś w województwie lubelskim, w powiecie kraśnickim, w gminie Urzędów.

Cmentarz wojenny w BoniewieW
Cmentarz wojenny w Boniewie

Cmentarz wojenny w Boniewie – cmentarz z okresu I wojny światowej i II wojny światowej znajdujący się w Boniewie, gminie Fajsławice, powiat krasnostawski.

Cmentarz wojenny w BorkowiźnieW
Cmentarz wojenny w Borkowiźnie

Cmentarz wojenny w Borkowiźnie – nieistniejący cmentarz z okresu I wojny światowej, który znajdował się w Borkowiźnie, w gminie Strzyżewice, w powiecie lubelskim.

Cmentarz wojenny w Borowie (nr 61)W
Cmentarz wojenny w Borowie (nr 61)

Cmentarz wojenny w Borowie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Borów w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, w gminie Chodel.

Cmentarz wojenny w Borowie (nr 160)W
Cmentarz wojenny w Borowie (nr 160)

Cmentarz wojenny w Borowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Chodel. Cmentarz usytuowany jest na zachód od wsi kilkadziesiąt metrów od drogi na Chodel, na skraju lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 3200 m² o wymiarach około 55 na 60 m. Teren cmentarza otoczony jest rowem i wałem ziemnym. Rosną na nim stare dęby i kasztany. W ewidencji austriackiej występuje jako Soldatenfriedhof nr 160 Borów. Znajduje się na nim 28 mogił zbiorowych.

Cmentarz wojenny w BorzechowieW
Cmentarz wojenny w Borzechowie

Cmentarz wojenny w Borzechowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Borzechów. Cmentarz usytuowany jest około 3 kilometrów na północ od wsi, przy skrzyżowaniu dróg Borzechów - Bełżyce oraz łączki - Niedrzwica Duża. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 850 m² o wymiarach około 38 na 22 m. Teren cmentarza otoczony jest obecnie rowem i półmetrowym wałem ziemnym.

Cmentarz wojenny w BychawieW
Cmentarz wojenny w Bychawie

Cmentarz wojenny w Bychawie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w Bychawie, w powiecie lubelskim.

Cmentarz wojenny w BychawceW
Cmentarz wojenny w Bychawce

Cmentarz wojenny w Bychawce – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się pomiędzy wsiami Bychawka Druga a Pawłów, w gminie Bychawa, powiecie lubelskim.

Cmentarz wojenny w Bystrzycy NowejW
Cmentarz wojenny w Bystrzycy Nowej

Cmentarz wojenny w Bystrzycy Nowej – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w Bystrzycy Nowej, w gminie Strzyżewice, w powiecie lubelskim.

Cmentarz wojenny w BzowcuW
Cmentarz wojenny w Bzowcu

Cmentarz wojenny w Bzowcu – cmentarz z pierwszej i drugiej wojny światowej oraz epidemiczny, znajdujący się opodal wsi Bzowiec w województwie lubelskim, w powiecie krasnostawskim, w gminie Rudnik.

Cmentarz wojenny w CharlężuW
Cmentarz wojenny w Charlężu

Cmentarz wojenny w Charlężu – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Charlęż w województwie lubelskim, w powiecie łęczyńskim, w gminie Spiczyn.

Cmentarz wojenny w ChodluW
Cmentarz wojenny w Chodlu

Cmentarz wojenny w Chodlu – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Chodel. Cmentarz usytuowany jest na południe od wsi kilkadziesiąt metrów od drogi na Godów, na niewielkim wzgórzu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 1700 m² o wymiarach około 51 na 35 m. Teren cmentarza otoczony jest rowem i wałem ziemnym szerokość około 4 m. W ewidencji austriackiej występuje jako Soldatenfriedhof nr 165 Chodel. Znajduje się na nim 6 mogił zbiorowych, oraz duży kopiec pierwotnie o podstawie kwadratu o boku około 13 m i wysokości około 6 m. Na kopcu znajduje się metalowy krzyż. Cmentarz jest częściowo zaniedbany, porośnięty dzikimi krzakami i drzewami samosiejkami.

Cmentarz wojenny w Chruślankach JózefowskichW
Cmentarz wojenny w Chruślankach Józefowskich

Cmentarz wojenny w Chruślankach Józefowskich – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Chruślanki Józefowskie w województwie lubelskim, w powiecie opolskim, w gminie Józefów nad Wisłą.

Cmentarz wojenny w DarowneW
Cmentarz wojenny w Darowne

Cmentarz wojenny w Darowne – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie opolskim, w gminie Opole Lubelskie. Cmentarz usytuowany jest na północny wschód od wsi, obok leśnej drogi, kiedyś na skraju lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 700 m² o wymiarach około 28 na 25 m. Teren cmentarza otoczony jest rowem przed którym znajduje się drewniane ogrodzenie z wejściem od strony leśnej drogi. Znajduje się na nim 3 mogiły zbiorowe ułożone w kształcie U. Centralna mogiła ma wymiary około 10 na 4 metry, a boczne 8 na 4 metry. Wewnątrz znajduje się 14 mogił pojedynczych, obecnie z brzozowymi krzyżami. Na środku cmentarza znajduje się duży głaz narzutowy bez napisów. Z okresu współczesnego pochodzi granitowy pomnik, w postaci trzech płyt granitu. Na środkowej wyrzeźbiono krzyż, a na bocznych inskrypcje, na jednej w języku polskim, a na drugim w niemieckim: "Pamięci spoczywających tu żołnierzy różnych narodowości walczących w armii austro-węgierskiej i rosyjskiej poległych w 1914 roku" Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie oraz Austriacki czarny Krzyż

Cmentarz wojenny w DębszczyźnieW
Cmentarz wojenny w Dębszczyźnie

Cmentarz wojenny w Dębszczyźnie – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, powiat lubelski. Cmentarz usytuowany jest na południowy wschód od wsi Dębszczyzna wśród pól. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 3500 m² o wymiarach około 65 na 54 m. Cmentarz teren otoczony jest wałem o wysokości około metra oraz rowem. Jest zadrzewiony i w zarośnięty. Na środku znajduje się drewniany krzyż.

Cmentarz wojenny w DobrynceW
Cmentarz wojenny w Dobrynce

Cmentarz wojenny w Dobrynce – nekropolia wojenna z I wojny światowej w Dobrynce, utworzona w 1915 r.

Cmentarz wojenny w Dobryniu DużymW
Cmentarz wojenny w Dobryniu Dużym

Cmentarz wojenny w Dobryniu Dużym – cmentarz wojenny z I wojny światowej położony w centrum Dobrynia Dużego, w sąsiedztwie kościoła Chrystusa Króla.

Cmentarz wojenny w DratowieW
Cmentarz wojenny w Dratowie

Cmentarz wojenny w Dratowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie łęczyńskim, w gminie Ludwin.

Cmentarz wojenny w DziecininieW
Cmentarz wojenny w Dziecininie

Cmentarz wojenny w Dziecininie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Fajsławice, powiat Krasnystaw. Cmentarz usytuowany przy trasie Lublin – Krasnystaw przy stacji benzynowej. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 1800 m². Cały teren otoczony jest murem wysokości około metra z białej cegły obłożonego czerwoną dachówką.

Cmentarz wojenny w HorbowieW
Cmentarz wojenny w Horbowie

Cmentarz wojenny w Horbowie – cmentarz wojenny żołnierzy austro-węgierskich w Horbowie.

Cmentarz wojenny w IzdebnieW
Cmentarz wojenny w Izdebnie

Cmentarz wojenny w Izdebnie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Izdebno w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, w gminie Rybczewice.

Cmentarz Legionistów Polskich w JastkowieW
Cmentarz Legionistów Polskich w Jastkowie

Cmentarz Legionistów Polskich w Jastkowie powstał zaraz po bitwie pod Jastkowem pomiędzy wojskami austriackimi, w skład których wchodziła I Brygada Legionów Polskich i 4 pułk piechoty Legionów Polskich, a wycofującymi się wojskami rosyjskimi. Główne natarcie prowadzone było środkiem frontu, który zajmowały wojska polskie. W bitwie poległo 108 żołnierzy austriackich oraz 128 legionistów. Wszyscy zostali pochowani na utworzonym cmentarzu wojennym w Jastkowie.

Cmentarz wojenny w KajetanówceW
Cmentarz wojenny w Kajetanówce

Cmentarz wojenny w Kajetanówce – nieistniejący cmentarz z okresu I wojny światowej, który znajdował się w Kajetanówce, w gminie Strzyżewice, w powiecie lubelskim.

Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych (Murakowa Góra)W
Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych (Murakowa Góra)

Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych Murakowa Góra – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, powiat lubelski. Cmentarz usytuowany jest pomiędzy wsiami Kiełczewice Dolne a Dębszczyzna na wzniesieniu Murakowa Góra. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 1300 m² o wymiarach 40 na 32 m. Cmentarz teren otoczony jest wałem o wysokości około pół metra. W 2009 roku został oczyszczony z zarastających go krzaków.

Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych (zachodni)W
Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych (zachodni)

Cmentarz wojenny w Kiełczewicach Dolnych – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Strzyżewice, powiat lubelski. Cmentarz usytuowany przy lokalnej drodze pomiędzy zabudowaniami wsi. Ma kształt kwadratu o powierzchni około 900 m². Otoczony jest rowem o głębokości około metra. Zarośnięty jest drzewami.

Cmentarz wojenny w KrzczonowieW
Cmentarz wojenny w Krzczonowie

Cmentarz wojenny w Krzczonowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Krzczonów, Powiat lubelski. Cmentarz znajduje się przy drodze powiatowej Krzczonów – Olszanka. Cmentarz otoczony był wałem ziemnym, który uległ zatarciu. Cmentarz jest zdewastowany i zarośnięty. Pochowano tu ok. 300 żołnierzy.

Cmentarz wojenny w KurowieW
Cmentarz wojenny w Kurowie

Cmentarz wojenny w Olesinie – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie puławskim, w gminie Kurów. Cmentarz usytuowany jest w południowo-wschodniej części miejscowości, przy drodze wojewódzkiej 874. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 1850 m² o wymiarach około 60 na 31 m. Teren cmentarza otoczony jest obecnie ogrodzeniem z siatki metalowej, którą zastąpiono pierwotne ogrodzenie z cegły.

Cmentarz wojenny w Łopienniku NadrzecznymW
Cmentarz wojenny w Łopienniku Nadrzecznym

Cmentarz wojenny w Łopienniku Nadrzecznym – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie krasnostawskim, w gminie Łopiennik Górny. Cmentarz usytuowany jest przy drodze krajowej 17, Krasnystaw – Piaski. Ma kształt prostokąta i otoczony jest symbolicznym ogrodzeniem z drutu kolczastego. Znajduje się na nim rotunda kamienna, pierwotnie pokryta dachówką, z wmurowaną granitową tablicą z napisem "Teren cmentarza wojennego z okresu I wojny światowej w miejscowości Łopiennik Nadrzeczny założony w 1915. Ilość poległych ogółem 595, w tym Żołnierze armii carskiej 195, żołnierze armii niemiecko - austriackiej 400".

Cmentarz wojenny w MłodziejowieW
Cmentarz wojenny w Młodziejowie

Cmentarz wojenny w Młodziejowie – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się opodal wsi Młodziejów w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, w gminie Piaski.

Cmentarz wojenny w Niedrzwicy Dużej (północny)W
Cmentarz wojenny w Niedrzwicy Dużej (północny)

Cmentarz wojenny w Niedrzwicy Dużej – cmentarz z I wojny światowej znajdujący się we wsi Niedrzwica Duża w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. Usytuowany jest opodal dworca kolejowego przy linii Lublin-Rozwadów.

Cmentarz wojenny w Piotrkowie (południowy)W
Cmentarz wojenny w Piotrkowie (południowy)

Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w Piotrkowie, gmina Jabłonna, powiat lubelski.

Cmentarz wojenny w Piotrkowie (wschodni)W
Cmentarz wojenny w Piotrkowie (wschodni)

Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na wschód od wsi Piotrków. Cmentarz otoczony jest wałem ziemnym, znajduje się tam 27 mogił zbiorowych, z których większość uległa zatarciu.

Cmentarz wojenny w Piotrkowie (zachodni)W
Cmentarz wojenny w Piotrkowie (zachodni)

Cmentarz wojenny w Piotrkowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się przy drodze wojewódzkiej Lublin - Biłgoraj. Cmentarz jest otoczony płotem, za ogrodzeniem znajduje się mogiła zbiorowa.

Cmentarz wojenny w PiotrkówkuW
Cmentarz wojenny w Piotrkówku

Cmentarz wojenny w Piotrkówku – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Krzczonów, powiat lubelski. Cmentarz znajduje się w lesie. Cmentarz o wymiarach 55 na 23 m, znajduje się tu jeden podłużny kopiec i kilka mniejszych, otoczony rowem. Pochowano tu ok. 640 żołnierzy. Na cmentarzu postawiono krzyż prawosławny i tablicę.

Cmentarz wojenny w Piotrowicach (gm. Strzyżewice)W
Cmentarz wojenny w Piotrowicach (gm. Strzyżewice)

Cmentarz wojenny w Piotrowicach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w Gminie Strzyżewice, Powiat lubelski. Cmentarz znajduje się na zachodnim skraju wsi, przy drodze. Z obu stron zachowały się dobrze otaczające cmentarz rów i wał ziemny. Teren cmentarza porośnięty jest drzewami.

Cmentarz wojenny w RybczewicachW
Cmentarz wojenny w Rybczewicach

Cmentarz wojenny w Rybczewicach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Rybczewice, powiecie świdnickim. Cmentarz usytuowany jest w północnej części wsi, na skarpie przy drodze wojewódzkiej nr 837 prowadzącej do Piask w bezpośrednim sąsiedztwie stacji benzynowej. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 1170 m² o wymiarach około 38 × 31 m. Teren cmentarza otoczony jest metalowym płotem. Po pracach „remontowych” tabliczki niemieckich żołnierzy zostały przykręcone do rosyjskich krzyży prawosławnych!

Cmentarz wojenny w Stefankowicach-KoloniiW
Cmentarz wojenny w Stefankowicach-Kolonii

Cmentarz wojenny w Stefankowicach-Kolonii – nekropolia wojenna z I wojny światowej w Stefankowicach-Kolonii, utworzona w 1918 r.

Cmentarz wojenny w Strzeszkowicach DużychW
Cmentarz wojenny w Strzeszkowicach Dużych

Cmentarz wojenny w Strzeszkowicach Dużych – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Niedrzwica Duża. Cmentarz usytuowany jest na wschód od wsi, niedaleko stacji kolejowej Majdan. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 910 m² i o wymiarach około 70 na 13 m.

Cmentarz w TerebiniuW
Cmentarz w Terebiniu

Cmentarz w Terebiniu – prawosławny, następnie katolicki cmentarz w Terebiniu, administrowany przez miejscową parafię rzymskokatolicką.

Cmentarz wojenny w TrawnikachW
Cmentarz wojenny w Trawnikach

Cmentarz wojenny w Trawnikach – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Trawniki, powiecie świdnickim. Cmentarz usytuowany jest w północno-wschodniej części wsi, pomiędzy rzeką Wieprz, a szosą prowadzącą do Oleśnik w bezpośrednim sąsiedztwie remizy. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 1450 m² o wymiarach około 40 na 36 m. Teren cmentarza otoczony jest metalowym płotem.

Cmentarz wojenny w TuliłowieW
Cmentarz wojenny w Tuliłowie

Cmentarz wojenny w Tuliłowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się we wsi Tuliłów w gminie Międzyrzec Podlaski w powiecie bialskim.

Cmentarz wojenny w TurceW
Cmentarz wojenny w Turce

Cmentarz wojenny w Turce – cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej oraz wojny polsko-bolszewickiej.

Cmentarz wojenny w TuszowieW
Cmentarz wojenny w Tuszowie

Cmentarz wojenny w Tuszowie – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w gminie Jabłonna, Powiat lubelski. Cmentarz usytuowany około 20 m od drogi Lublin - Bychawa. Ma kształt Prostokąta o wymiarach około 55 m x 39 m i powierzchnię około 2150 m2. Cmentarz teren otoczony jest wałem o wysokości około pół metra. Zarośnięty jest drzewami.

Cmentarz wojenny w UbrodowicachW
Cmentarz wojenny w Ubrodowicach

Cmentarz wojenny w Ubrodowicach – nekropolia wojenna z I wojny światowej w Ubrodowicach, utworzona ok. 1918 r. Opuszczona w 1946 r.

Cmentarz wojenny w WierzchowiskachW
Cmentarz wojenny w Wierzchowiskach

Cmentarz wojenny w Wierzchowiskach – cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Bełżyce. Cmentarz usytuowany jest około pół kilometra na północny wschód od wsi na brzegu lasu. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 2900 m² o wymiarach około 63 na 45 m. Teren cmentarza otoczony jest obecnie rowem i półmetrowym wałem ziemnym, na którym znajduje się ogrodzenie metalowo-drewniane.

Cmentarz wojenny w ZaczopkachW
Cmentarz wojenny w Zaczopkach

Cmentarz wojenny w Zaczopkach – cmentarz wojenny z I wojny światowej w Zaczopkach.

Cmentarz wojenny w ZaporzuW
Cmentarz wojenny w Zaporzu

Cmentarz wojenny w Zaporzu – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie zamojskim, w gminie Radecznica. Cmentarz usytuowany jest na zachód od wsi Zaporze wśród pól przy polnej drodze do Podlesia Małego. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 3600 m² o wymiarach około 85 × 35 m. Teren cmentarza otoczony jest wałem o wysokości około pół metra. Jest zadrzewiony. Przy wejściu znajduje się kamienna figura Marii Panny Niepokalanie Poczętej ufundowana w 1921 roku przez rodzinę Olejarskich z Zaporza.

Cmentarz wojenny w Zaraszowie-KoloniiW
Cmentarz wojenny w Zaraszowie-Kolonii

Cmentarz wojenny w Zaraszowie-Kolonii – zabytkowy cmentarz z okresu I wojny światowej znajdujący się w powiecie lubelskim, w gminie Bychawa. Cmentarz usytuowany jest w północnej części wsi, na skarpie przy drodze prowadzącej do Bychawy do Wysokiego. Ma kształt prostokąta o powierzchni około 660 m² o wymiarach około 30 na 24 m. Teren cmentarza otoczony jest niewielkim wałem.