Ernst Ludwig von AsterW
Ernst Ludwig von Aster

Ernst Ludwig von Aster – generał i inżynier wojskowy saski, rosyjski i pruski. Od 1794 pracował w Korpusie Inżynierów w Saksonii. Od 1809 roku był kapitanem i pracował w saskim sztabie wojskowym. W 1811 roku został przeniesiony do Torgau, gdzie pomagał w budowie twierdzy. Dwa lata później przeszedł na stronę rosyjską i jeszcze w tym samym roku brał udział w zdobywaniu, częściowo przez siebie zbudowanej, Twierdzy Torgau. W 1815 roku wstępuje do armii pruskiej w stopniu pułkownika. Podczas wojen napoleońskich brał udział w oblężeniach twierdz Maubege, Landrecy, Philippeville, Rocron oraz Givet. Także tego samego roku Aster otrzymał nominację na generała i szefa II Korpusu Armijnego. W latach 1826-1837 był komendantem Twierdzy Koblencja. Od 1837 był Generalnym Inspektorem Korpusu Inżynierów i Twierdz oraz członek Rady Państwa, od 1842 roku generał piechoty. Brał udział w ufortyfikowaniu kilku innych twierdz pruskich, m.in. w Kolonii, Poznaniu i Królewcu. Na jego cześć w Twierdzy Koblencja oraz Twierdzy Poznań fortom nadano nazwy pochodzące od nazwiska Aster.

Felix von BarthW
Felix von Barth

Felix von Barth – generał piechoty Armii Cesarstwa Niemieckiego.

Henryk BrühlW
Henryk Brühl

Henryk Brühl herbu własnego – hrabia cesarstwa, pierwszy saski tajny minister gabinetu i konferencji, rzeczywisty tajny radca, ober-szambelan, ober-podkomorzy, prezes Kamery, naczelny dyrektor podatkowy, generalny dyrektor akcyzy, wyższy dyrektor deputacji obrachunkowej, generalny komisarz do wrót Morza Bałtyckiego, nadinspektor manufaktur porcelanowych, kapitulariusz katedry miśnieńskiej, proboszcz katedry budziszyńskiej, głównodowodzący saską kawalerią w Polsce, hrabia na Ocieszynie i Brylewie, starosta lipnicki, piaseczyński, bolimowski i spiski, wójt bydgoski, faworyt Augusta III, generał piechoty saskiej, generał artylerii koronnej w latach 1752–1763, wolnomularz.

Julius Heinrich FriesenW
Julius Heinrich Friesen

Julius Heinrich, hrabia von Friesen – holenderski dyplomata, generał armii austriackiej, brytyjskiej i saskiej.

Joachim Daniel JauchW
Joachim Daniel Jauch

Joachim Daniel von Jauch – saski inżynier wojskowy i architekt, działający w Polsce.

Aleksander Jakub LubomirskiW
Aleksander Jakub Lubomirski

Aleksander Jakub Lubomirski herbu Szreniawa bez Krzyża – miecznik wielki koronny w latach 1728-1748, kuchmistrz wielki koronny od 1721, generał artylerii koronnej, generał armii saskiej, starosta pyzdrski, ratneński, bohusławski, gniewski i solecki.

Jerzy Ignacy LubomirskiW
Jerzy Ignacy Lubomirski

Jerzy Ignacy Lubomirski herbu Szreniawa bez Krzyża – chorąży wielki koronny od 1746, pisarz polny koronny w latach 1726–1732, książę, generał wojsk polskich i saskich. Kandydat do korony siedmiogrodzkiej i polskiej po śmierci Augusta II Mocnego, fundator klasztoru dla zakonu kapucynów w Rozwadowie.

Aleksander Józef SułkowskiW
Aleksander Józef Sułkowski

Aleksander Józef Sułkowski, herbu rodowego Sulima – polski arystokrata i saski polityk. W latach 1733–1738 pierwszy minister Elektoratu Saskiego, hrabia i książę Świętego Cesarstwa Rzymskiego, szambelan Augusta III, generał lejtnant wojsk koronnych od 1734, saski generał major piechoty, pułkownik królewskiego lejbregimentu, łowczy nadworny litewski od 1729 roku, starosta nowodworski w 1738 roku, dyrektor generalny królewskich zbiorów sztuki 1734–1738, I książę bielski.