Bronisław CzechW
Bronisław Czech

Bronisław Czech – najwszechstronniejszy polski narciarz okresu międzywojennego, trzykrotny olimpijczyk, taternik, ratownik górski, instruktor narciarski, pilot i instruktor szybowcowy.

Michał Górski (narciarz)W
Michał Górski (narciarz)

Michał Jan Górski – polski biegacz narciarski, uczestnik Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1936 w Garmisch-Partenkirchen. Z zawodu inżynier architekt.

Janusz KalbarczykW
Janusz Kalbarczyk

Janusz Kalbarczyk - panczenista, architekt, olimpijczyk z Garmisch-Partenkirchen 1936.

Władysław Król (piłkarz)W
Władysław Król (piłkarz)

Władysław Król – polski wszechstronny sportowiec, reprezentant Polski w piłce nożnej i hokeju na lodzie, olimpijczyk, trener i działacz sportowy.

Witalis LudwiczakW
Witalis Ludwiczak

Witalis Ludwiczak – polski prawnik, hokeista, olimpijczyk, wioślarz, nauczyciel akademicki i działacz społeczny. Porucznik WP i uczestnik kampanii wrześniowej. Profesor nauk prawnych związany z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Andrzej MarusarzW
Andrzej Marusarz

Andrzej Marusarz – polski narciarz specjalizujący się w skokach i w kombinacji norweskiej. Reprezentant Polski i klubu SN PTT Zakopane, dwukrotny olimpijczyk, trener narciarski, marynarz. Największy sukces w karierze odniósł podczas mistrzostw świata w Zakopanem, gdzie był czwarty w kombinacji. Mistrz Polski w skokach i w kombinacji norweskiej.

Stanisław MarusarzW
Stanisław Marusarz

Stanisław Marusarz – polski skoczek narciarski, dwuboista i alpejczyk, czterokrotny olimpijczyk, siedmiokrotny uczestnik narciarskich mistrzostw świata, kurier tatrzański, podporucznik Armii Krajowej, trener, propagator sportu. Wicemistrz świata w skokach z 1938 z Lahti, piąty zawodnik konkursu skoków i siódmy w kombinacji na igrzyskach w 1936, czwarty skoczek mistrzostw świata w 1935 oraz piąty w 1939, zdobywca Pucharu Tatr w 1948 i 1949, zwycięzca memoriału Bronisława Czecha i Heleny Marusarzówny w 1952. Pięciokrotny rekordzista Polski oraz były dwukrotny rekordzista świata w długości skoku narciarskiego. Kawaler Krzyża Wielkiego, Krzyża Komandorskiego i Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski, oraz Krzyża Srebrnego Orderu Wojennego Virtuti Militari. Najlepszy Sportowiec Polski w roku 1938 w Plebiscycie Przeglądu Sportowego. Zasłużony Mistrz Sportu z 1951.

Kazimierz Sokołowski (hokeista)W
Kazimierz Sokołowski (hokeista)

Kazimierz Sokołowski – polski hokeista, dwukrotny olimpijczyk.

Józef StogowskiW
Józef Stogowski

Józef Bronisław Stogowski – polski hokeista i piłkarz. W hokeju reprezentant Polski i trzykrotny olimpijczyk, w tym raz jako chorąży ekipy olimpijskiej. Również lekkoatleta i tenisista. Ochotnik w wojnie polsko-bolszewickiej.

Fedor WeinschenckW
Fedor Weinschenck

Fedor Wilhelm Weinschenck – polski narciarz alpejski pochodzenia niemieckiego.

Józef ZubekW
Józef Zubek

Józef Zubek – polski narciarz i trener narciarski, olimpijczyk.