Andrzej Kryspin Babuchowski – polski biotechnolog i nauczyciel akademicki, profesor nauk rolnych, były wiceminister rolnictwa.

Nina Maria Baryłko-Pikielna – polska specjalistka w dziedzinie badań jakości artykułów żywnościowych, a przede wszystkim sensorycznych analiz jakości, profesor nauk rolniczych, związana z Instytutem Żywności i Żywienia im. prof. Aleksandra Szczygła i SGGW w Warszawie oraz Instytutem Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

Szymon Brej – polski profesor nauk rolniczych o specjalizacji hodowla roślin.
Longin Cegielski – działacz ludowy, doktor nauk rolnych, ekonomista i polityk. Poseł na Sejm PRL VI, VII i VIII kadencji, w latach 1976–1980 wiceprezes Rady Ministrów.

Stanisław Kostka Anastazy Chełchowski – działacz społeczny, oświatowy, gospodarczy i polityczny, rolnik, przyrodnik (mykolog) i etnograf, właściciel majątków Chojnowo i Miłoszewiec Kmiecy.

Franciszek Czarnomski – polski rolnik, gleboznawca, popularyzator wiedzy o uprawie roli, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Józef Dzieżyc – polski agrotechnik specjalizujący się w nawadnianiu roślin i ich uprawie, wieloletni nauczyciel akademicki i rektor Akademii Rolniczej we Wrocławiu w 1981 roku.

Tadeusz Emich – inżynier rolnik, administrator folwarku Kręczki.

Leopold Stanisław Eysymontt (ur. 25 listopada 1781 w Krukówku, zm. 27 kwietnia 1852 w Kozłowie pow. garwoliński, kapitan Wojska Polskiego, pisarz i ziemianin, syn Kazimierza i Anny z Nowickich.

Jan Filipek – profesor łąkarstwa na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Krakowie.

Stanisław Goliński – polski botanik.

Stanisław Góral – prof. dr hab. nauk rolniczych, więzień polityczny okresu stalinowskiego. Członek Związku Młodocianych Więźniów Politycznych lat 1944–1956 Jaworzniacy. Pochodził z rodziny chłopskiej. Od czerwca 1948 należał do młodzieżowej organizacji antykomunistycznej Młode Wojsko Polskie działającej w latach 1948–1949 w Staszowie. W listopadzie 1949 aresztowany przez Urząd Bezpieczeństwa i przetrzymywany przez pięć miesięcy w piwnicach PUBP w Sandomierzu. W czerwcu 1950 skazany wyrokiem Wojskowego Sądu Rejonowego w Kielcach na łączną karę dziesięciu lat więzienia na podstawie artykułu 86 § 2 KKWP oraz artykułu 3 i 4 Dekretu z dnia 13 czerwca 1946 r. o przestępstwach szczególnie niebezpiecznych w okresie odbudowy państwa. Zasądzono mu również utratę praw publicznych i obywatelskich na 5 lat oraz przepadek mienia. Po wyroku odbywał karę pozbawienia wolności w więzieniach stalinowskich: zamek w Sandomierzu, Zakład Karny Rawicz, Jaworzno. Zwolniony z więzienia w kwietniu 1956.
Józef Andrzej Góralczyk – polski agronom, profesor nauk ekonomicznych, wicedyrektor Instytutu Śląskiego w Opolu, senator I kadencji.

Ryszard Józef Górecki – polski naukowiec, profesor nauk rolniczych, rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, członek rzeczywisty i były wiceprezes Polskiej Akademii Nauk, senator VI, VII i VIII kadencji.

Piotr Hoser, Piotr Hoser I – ogrodnik miejski pochodzenia niemieckiego, protoplasta warszawskiej rodziny hodowców roślin – Hoserów, współzałożyciel przedsiębiorstwa Zakład Ogrodniczy Braci Hoser.

Adam Doktorowicz-Hrebnicki herbu Ostoja – polski botanik, profesor ogrodnictwa w Petersburgu.

Janusz Janecki – polski architekt krajobrazu, naukowiec, przyrodnik, społecznik, profesor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Edmund Jankowski – polski biolog, ogrodnik, specjalista w dziedzinie nauk sadowniczych.
Gabriel Janowski – polski polityk ruchu ludowego, doktor nauk rolniczych, nauczyciel akademicki, działacz opozycji w PRL, senator I kadencji, poseł na Sejm I, III i IV kadencji, od 1991 do 1993 minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej w rządach Jana Olszewskiego i Hanny Suchockiej, w latach 1992–1999 przewodniczący Polskiego Stronnictwa Ludowego – Porozumienia Ludowego, od 2001 do 2014 Przymierza dla Polski, a w latach 2019–2020 Jedności Narodu.

Adolf Marian Jełowicki – polski przedstawiciel nauk rolniczych, doktor filozofii na Uniwersytecie w Heidelbergu, wiceprezes Wileńskiego Towarzystwa Rolniczego.

Stanisław Kałużyński – polski ekonomista rolnictwa.

Marian Kiniorski, pseudonim literacki Rusticus – polski polityk, senator I kadencji z listy Chrześcijańskiego Związku Jedności Narodowej, wiceprezes klubu Związku Ludowo-Narodowego.

Jan Kisza – polski inżynier, technolog żywności i żywienia, profesor nauk rolniczych, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Specjalizował się w zakresie chemii i technologii mleczarskiej.

Marian Król – polski polityk i agronom, poseł na Sejm PRL IX kadencji oraz na Sejm RP II kadencji, wojewoda poznański w latach 1981–1986.

Zofia Krzyżanowska – polska ekonomistka rolnictwa i urzędniczka państwowa, doktor nauk rolniczych, w latach 2003–2004 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Mirosław Kurhański, ojciec Jan, matka Julia z domu Kamińska – polski naukowiec, rolnik, lniarz, meliorant, nauczyciel i wykładowca, profesor zwyczajny nauk rolniczych. Studia na Wydziale Rolniczym Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie ukończył w 1937 r. specjalizując się w Katedrze Ogólnej Uprawy Roli i Roślin w zakresie zagospodarowania gleb torfowych.

Walenty Leon Maćkowiak – polski hodowca roślin, bezpartyjny polityk, poseł na Sejm PRL IX kadencji.
Waldemar Czesław Michna – polski ekonomista, polityk, działacz ruchu ludowego, profesor nauk ekonomicznych, w latach 1987–1988 minister ochrony środowiska i zasobów naturalnych, poseł na Sejm PRL VIII kadencji oraz na Sejm RP II kadencji.

Adam Mieczyński – polski agronom i popularyzator wiedzy rolniczej, encyklopedysta.

Arkadiusz Jan Musierowicz – polski chemik rolny, gleboznawca

Emil Nalborczyk – fizjolog roślin, profesor zwyczajny w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Doktor honoris causa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w 2002 r.

Adam Niedzielski – polski geotechnik, profesor nauk rolniczych, wykładowca akademicki. W latach 1993-1999 Prodziekan Wydziału Melioracji i Inżynierii Środowiska Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu. Od 2006 roku do śmierci - kierownik Katedry Geotechniki na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

Michał Oczapowski – polski agronom, profesor Cesarskiego Uniwersytetu Wileńskiego, pionier doświadczalnictwa rolniczego, teoretyk rolnictwa.

Przemysław Olszewski, hydrobiolog i limnolog polski, profesor Wyższej Szkoły Rolniczej i Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie.

Marian Piech – profesor nauk rolniczych o specjalizacji doświadczalnictwo, hodowla roślin.
Kazimierz Florian Plocke – polski polityk i samorządowiec, poseł na Sejm IV, V, VI, VII, VIII i IX kadencji, od 2007 do 2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Maria Radomska – polska profesor agrotechnik.

Tadeusz Rawa – profesor, specjalista w zakresie budowy i eksploatacji rolniczych środków technicznych; zatrudniony na stanowisku profesora zwyczajnego w Katedrze Maszyn Roboczych i Metodologii Badań Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Andrzej Reinhard – polski naukowiec, specjalista z zakresu kształtowania środowiska, nauczyciel akademicki Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Kazimierz Rogoyski – polski ziemianin, chemik rolny, teoretyk i praktyk rolnictwa, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, ofiara zbrodni katyńskiej.

Witold Roszkowski – polski leśnik, profesor użytkowania lasu Politechniki Lwowskiej, prezes Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Jarosław Michał Rzepa – polski samorządowiec, urzędnik i ogrodnik, doktor nauk rolniczych, od 2013 do 2019 członek zarządu województwa zachodniopomorskiego, od 2014 do 2019 w randze wicemarszałka, poseł na Sejm IX kadencji.

Wiktor Franciszek Schramm – rolnik ekonomista, historyk gospodarki, profesor Uniwersytetu Poznańskiego i Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu, major intendent dyplomowany Wojska Polskiego.

Andrzej Słaboński – polski naukowiec, profesor nauk rolniczych, agrotechnik, hodowca roślin.

Witold Teofil Staniszkis – polski agrotechnik, profesor rolnictwa i uprawy roślin SGGW, działacz społeczny i polityczny, polityk endecji, poseł na Sejm I,II i III kadencji w II RP z ramienia Związku Ludowo-Narodowego oraz Stronnictwa Narodowego.

Zofia Anna Starck – polski fizjolog roślin, autorka licznych podręczników, żona Jana Romana Starcka.

Maria Joanna Stolzman z domu Szańkowska – polska zootechnik, polityk i działaczka społeczna, doktor nauk rolniczych, posłanka na Sejm X, II i III kadencji.
Stefan Jan Joachim Surzycki – organizator i profesor wydziału rolnego Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jadwiga Maria Szklarska z domu Bonkowicz-Sittauer – polska uczona, doktor nauk rolniczych.

Stanisław Turczynowicz – polski hydrotechnik, profesor melioracji, dziekan Wydziału Rolniczego i Wydziału Melioracji Wodnych SGGW, encyklopedysta.

Aleksander Tychowski – polski profesor, technolog rolny.

Władysław Józef Węgorek – polski entomolog, dyrektor Instytutu Ochrony Roślin w Poznaniu, członek rzeczywisty Polskiej Akademii Nauk. Był profesorem i rektorem Wyższej Szkoły Rolniczej w Poznaniu, która po przekształceniu w Akademię Rolniczą wyróżniła go doktoratem honoris causa.

Karol Wilhelm Zaleski herbu Jelita – polski profesor, fitopatolog, żołnierz, działacz harcerski i polonijny podczas I wojny światowej.
Wacław Zembal – polski ogrodnik, dyrektor Państwowej Szkoły Ogrodnictwa i Ogrodu Botanicznego w Poznaniu, wykładowca poznańskiej Wyższej Szkoły Rolniczej.