Antoni Bronikowski (powstaniec)W
Antoni Bronikowski (powstaniec)

Antoni Bronikowski – podporucznik, weteran powstania styczniowego. Pochodził z rodziny ziemiańskiej z Woli Miłkowskiej.

Adolf DygasińskiW
Adolf Dygasiński

Adolf Dygasiński – polski powieściopisarz, publicysta, pedagog, encyklopedysta, jeden z głównych przedstawicieli naturalizmu w literaturze polskiej.

Antoni GoreckiW
Antoni Gorecki

Antoni Gorecki herbu Dołęga, pseud. i krypt.: G., Litwanis, Litwin, Wapru, – polski poeta, satyryk i bajkopisarz, powstaniec listopadowy i uczestnik wojen napoleońskich, członek korespondent Towarzystwa Królewskiego Przyjaciół Nauk w Warszawie w 1829 roku.

Wiktor MalewskiW
Wiktor Malewski

Wiktor Malewski – podporucznik, weteran powstania styczniowego. Wiktor Malewski pochodził z Suwalszczyzny, w momencie wybuchu powstania był uczniem V klasy gimnazjum w Łomży.

Maurycy MochnackiW
Maurycy Mochnacki

Maurycy Mochnacki – polski działacz i publicysta polityczny, jeden z teoretyków polskiego romantyzmu, pianista. Był uczestnikiem i kronikarzem powstania listopadowego – napisał Powstanie narodu polskiego w roku 1830 i 1831. Członek Związku Wolnych Polaków i Towarzystwa Patriotycznego.

Teodor RogozińskiW
Teodor Rogoziński

Teodor Rogoziński – polski prezbiter katolicki, uczestnik powstania styczniowego, zesłaniec.

Aleksy RżewskiW
Aleksy Rżewski

Aleksy Wincenty Rżewski – działacz socjalistyczny i niepodległościowy, pierwszy prezydent Łodzi w II RP (1919–1923), członek zarządu Związku Powiatów Rzeczypospolitej Polskiej w 1933 roku.