
Sir Gerald Hugh Tyrwhitt-Wilson, 14. baron Berners, znany powszechnie jako lord Berners – brytyjski kompozytor, pisarz i malarz.

Edward Bird – brytyjski malarz specjalizujący się w malarstwie rodzajowym, który większość życia zawodowego spędził w Bristolu, tworząc wokół siebie nieformalne stowarzyszenie artystów Bristol School. Przez kilka lat cieszył się on popularnością w Londynie, gdzie rzucił wyzwanie dominacji Davida Wilkiego w dziedzinie malarstwa rodzajowego, a następnie zajął się malarstwem historycznym specjalizując się w scenach bitewnych.

Alfred de Bréanski – brytyjski malarz polskiego pochodzenia.

Dora de Houghton Carrington – brytyjska malarka związana z Bloomsbury Group, blisko związana z pisarzem Lyttonem Stracheyem.

George Clausen – brytyjski malarz i grafik. Malował obrazy olejne i akwarele, tworzył akwaforty, mezzotinty i litografie. Członek stowarzyszony Royal Academy of Arts od 1895 r., pełne członkostwo uzyskał w 1905.

James Collinson – angielski malarz, w latach 1848-1850 członek Bractwa Prerafaelitów. Zrezygnował ze sztuki w 1850, gdy zdecydował się zostać katolickim księdzem. Od 1854 zaczął ponownie malować, tworzył najczęściej sentymentalne sceny rodzajowe. Jego najbardziej znanym obrazem jest namalowana w dwóch wersjach Pusta portmonetka z 1857 roku, obecnie w Tate Britain i Graves Art Gallery w Sheffield.

Edward William Cooke – angielski malarz marynista, grafik, ilustrator i ogrodnik.

William Crotch – angielski kompozytor, organista, teoretyk muzyki, pedagog i malarz.

Richard Dadd, angielski malarz ery wiktoriańskiej, znany ze swoich obrazów o baśniowej tematyce. Najsłynniejsze dzieła Dadda powstały, gdy przebywał on w zakładzie dla umysłowo chorych w londyńskim Bethlem, skazany za ojcobójstwo i podwójne usiłowanie morderstwa.

Henry William Banks Davis – angielski malarz.

Edith Durham właśc. Mary Edith Durham – brytyjska podróżniczka, malarka i pisarka i albanolożka.

George Engleheart – jeden z najwybitniejszych angielskich malarzy miniatur portretowych, współczesny Richardowi Cosway, Johnowi Smart, Williamowi Wood i Richardowi Crosse.

William Etty – malarz angielski.

Hubert von Herkomer, pierwotnie Hubert Herkommer – brytyjski malarz pochodzenia niemieckiego, także grafik, kompozytor i pionier techniki filmowej.

Hugh Hughes (1790?–1863) – walijski pisarz, malarz oraz grawer.

Edmund Blair Leighton – angielski malarz historycznych scen rodzajowych, zwłaszcza średniowiecznych.

Henry Moore – angielski malarz pejzażysta.

Marianne North – angielska ilustratorka botaniczna, malarka roślin, podróżniczka, przyrodniczka.

Enoch Seeman (młodszy) – angielski malarz portrecista pochodzenia holenderskiego.

Samuel Shelley – angielski twórca miniatur i malarz farbami akwarelowymi.

John Smart – angielski malarz miniatur portretowych. Tworzył współcześnie z takimi osobami jak Richard Cosway, George Engleheart, William Wood i Richard Crosse.

Pamela Colman Smith – angielska malarka, ilustratorka książek, współautorka Tarota Ridera-Waite'a.

Austin Osman Spare – brytyjski artysta, teoretyk magii, okultysta i malarz. Propagator sigilizacji, która stała się jedną z kluczowych praktyk magii chaosu. Był najmłodszym artystą, jakiego obrazy kiedykolwiek wystawione były na Royal Academy.

Stanley Spencer – angielski malarz.

Albert Chevallier Tayler - angielski malarz, przejściowo związany Newlyn School.

Elizabeth Twining – brytyjska botaniczka, malarka, ilustratorka i działaczka społeczna.

Johann Joseph Zoffany także Zoffani lub Zauffelij – malarz pochodzenia niemieckiego, od 1758 zamieszkały w Anglii. Tworzył portrety i sceny rodzajowe.