
Flaga Cesarstwa Austrii – składała się z dwóch poziomych pasów: czarnego i żółtego (złotego). Były to barwy dynastii Habsburgów i pojawiły się już w wiekach wcześniejszych jako we fladze Świętego Cesarstwa Rzymskiego.

Flaga Królestwa Polskiego – była biała z herbem Królestwa Polskiego pośrodku płata.

Flaga Austro-Węgier – oficjalnie nie istniała jednolita flaga państwowa Austro-Węgier, lecz jej rolę de facto pełniła bandera marynarki handlowej.

Flaga Cesarstwa Bizantyjskiego – powszechnie uznawana za flagę cesarstwa, lecz nigdy nie zatwierdzona za czasów jego istnienia. Składa się z 4 części. Dwie pierwsze to krzyż grecki, w którym cztery ramiona symbolizują cztery strony świata. Nawiązywał on do dawnych znaków solarnych, wprowadził go św. Pachomiusz, nakazując ok. 322 r. swoim mnichom noszenie purpurowego znaku krzyża na swych kapturach. Dwa pozostałe pola to tzw. krzyż Paleologów, dynastii panującej w Bizancjum (1261-1453), to krzyż grecki z umieszczonymi między ramionami czterema literami β skrót greckich słów: "Basileus Basileon, Basileuon Basileuonton", które były mottem dynastii.

Flaga Biafry – flaga państwa istniejącego w południowo-wschodniej Nigerii od 30 maja 1967 do 15 stycznia 1970.

Flaga Czechosłowacji została zatwierdzona w 1919.

Flaga Bonnie Blue, biała gwiazda pięcioramienna na niebieskim tle. Funkcjonowała jako flaga Republiki Zachodniej Florydy. Bonnie jest żeńską odmianą przymiotnika bonny.

Flaga Galicji i Lodomerii – flaga wprowadzona na początku XIX w. przez władze austriackie dla Królestwa Galicji i Lodomerii. Pozostawała w użyciu do rozpadu Austro-Węgier w listopadzie 1918.

Flaga Gdańska − jeden z symboli miejskich Gdańska, w formie prostokąta czerwonej barwy z umieszczoną na nim złotą koroną i pod nią dwoma równoramiennymi, srebrnymi krzyżami rozmieszczonymi w słup. Wspólna oś krzyży i korony znajduje się w odległości 1/3 długości flagi od strony drzewca. Stosunek szerokości flagi do jej długości wynosi 5:8.

Flaga Litwy Środkowej – prostokątny płat tkaniny w kolorze czerwonym, na którym pośrodku były umieszczone wizerunki Orła i Pogoni. Flaga obowiązywała w państwie Litwa Środkowa w latach 1920–1922. Została wprowadzona Dekretem Naczelnego Dowódcy Wojsk z 12 października 1920 roku.

Flaga Republiki Natalu (Natalii) była używana w krótkim okresie istnienia państwa Natal w latach 1839 - 1843.

Flaga Oranii, Wolnego Państwa Oranii - flaga Wolnego Państwa Oranii została zaprojektowana w 1856 i oficjalnie zaadaptowana 23 lutego 1857 na trzecią rocznicę istnienia republiki.

Flaga Protektoratu Czech i Moraw – prostokątna flaga o proporcjach 2:3 podzielona na 3 poziome pasy o kolorach: białym, czerwonym i niebieskim. Kolory flagi nawiązują do panslawizmu. Barwy biała i czerwona to tradycyjne kolory Czech, zaś kolor niebieski został zaczerpnięty z herbu Moraw.

Flaga Republiki Weneckiej, powszechnie znana jako Sztandar Świętego Marka, był symbolem Republiki Weneckiej, aż do jej rozwiązania w 1797 roku.

Flaga Rodezji składała się z trzech równej szerokości pasów: zielonego, białego i zielonego. Na białym pasie znajdował się herb państwa stanowiący 3/5 jego wysokości. Flaga została wprowadzona 11 listopada 1968 r. w trzecią rocznicę niepodległości Rodezji. Jej używania zaprzestano w 1979 r. po przekształceniu państwa w Zimbabwe Rodezję. Przedtem używano błękitnej flagi z Union Jackiem w kantonie i mniejszą wersją godła w prawym dolnym rogu. Została ona przywrócona 12 grudnia 1979, kiedy kraj stał się ponownie brytyjską kolonią. Została zastąpiona flagą Zimbabwe 17 kwietnia 1980.

Flaga Stellalandu - flaga istniejącej w latach 80. XIX w. republiki Stellaland, położonej w południowej Afryce.

Flaga Transwalu składała się z trzech poziomych pasów równej szerokości, od góry były to kolory czerwień, biel i błękit. Od strony drzewcowej znajdował się natomiast zielony, pionowy pas o szerokości równej 25% dłuższego boku flagi.

Flaga Rzeczypospolitej Krakowskiej składa się z dwóch poziomych pasów o jednakowych grubościach. Pas górny jest koloru białego, a dolny koloru błękitnego.

Flaga Zanzibaru w obecnym kształcie została przyjęta w 2005 roku.

Flaga Chorwackiej Republiki Herceg-Bośni to flaga państwa istniejącego podczas wojny w Bośni.

Flaga Imperium Osmańskiego – flaga państwa istniejącego w latach 1299-1923.

Flaga Jemenu Północnego to prostokąt z trzema pasami, o kolorach czerwonym, białym i czarnym. Każdy pas ma jednakową szerokość. Kolory te uznawane są barwy panarabskie i często występują na flagach państw arabskich, m.in. Egiptu, Iraku i Syrii. Dodatkowo w centrum flagi znajduje się zielona gwiazda.

Skonfederowane Stany Ameryki (CSA) miały w swej historii kolejno trzy oficjalne flagi państwowe, jednak w potocznych wyobrażeniach współcześnie jako „flaga Południa”, „flaga Rebelii” lub „flaga Konfederacji” funkcjonuje flaga Southern Cross, która nie była flagą państwową CSA i nie była zasadniczo używana w takiej formie.

Flaga Królestwa Włoch – flaga państwa istniejącego w latach 1805-1814 w północno-środkowych Włoszech.

Flaga Kurlandii i Semigalii przedstawiała dwa pasy poziome, górny pas był czerwony, a dolny biały. Barwy biorą się z herbu Kurlandii, który przedstawiał czerwonego lwa na srebrnym tle.

Flaga Ludowo-Demokratycznej Republiki Jemenu – flaga państwa istniejącego w latach 1967 – 1990 na Półwyspie Arabskim.

Flaga Mandżukuo – oficjalna flaga używana w latach 1932-1945 w marionetkowym Cesarstwie Mandżukuo.

Czarno-biało-czerwona flaga Niemiec – flaga, będąca symbolem dwóch historycznych niemieckich bytów państwowych: funkcjonującego od 1867 do 1871 roku Związku Północnoniemieckiego i istniejącego w latach 1871–1918 Cesarstwa Niemieckiego.

Flaga III Rzeszy – flaga państwa niemieckiego (1933–1945). Od 11 marca 1933 do 15 września 1935 w użyciu były dwie flagi, flaga identyczna z flagą Związku Północnoniemieckiego i Cesarstwa Niemieckiego oraz flaga Narodowosocjalistycznej Niemieckiej Partii Robotników (NSDAP). Druga flaga stała się w 1935 roku jedyną oficjalną flagą państwa i pozostawała nią do 23 maja 1945 roku.

Flaga Niemieckiej Republiki Demokratycznej to jeden z symboli państwowych Niemieckiej Republiki Demokratycznej.

Flaga Powierniczych Wysp Pacyfiku – została wprowadzona 19 października 1965 roku, zastępując używaną wcześniej flagę ONZ.

Flaga Południowego Kasai – flaga państwa istniejącego w latach 1960–1961 w środkowej Afryce.

Flaga Prus przedstawia na białym tle czarnego orła, uzbrojonego złoto, trzymającego w szponach złote (żółte) insygnia koronacyjne, pod złotą królewską koroną. Flaga ta w ciągu stuleci podlegała pewnym modyfikacjom – korona początkowo unosząca się swobodnie powyżej głowy orła, obniżała się z czasem, aby od 1871 na fladze Prus jako części Cesarstwa Niemieckiego osiąść na głowie orła. Insygnia koronacyjne w latach 1701–1750 reprezentowało berło i jabłko królewskie, następnie berło w różnych wariantach, i miecz, a od 1871 ponownie zamiast miecza jabłko. Flaga od 1892 była uzupełnione wąskimi czarnymi pasami na poziomych krawędziach.

Flaga Republiki Helweckiej to flaga państwa istniejącego w latach 1798-1803 na terenie dzisiejszej Szwajcarii.

Flaga Republiki Transpadańskiej to flaga państwa istniejącego w latach 1796-1797 w północnych Włoszech.

Flaga Republiki Włoskiej – flaga państwa istniejącego w latach 1802-1805 w północno-środkowych Włoszech.

Flaga Tybetu została opracowana w 1912 przez XIII Dalajlamę.

Flaga Wietnamu Południowego była w latach 1890–1920 flagą cesarstwa Wietnamu. W 1948 roku cesarz Bảo Đại ogłosił ją flagą państwa Wietnamu, zaś po podziale kraju stała się flagą Wietnamu Południowego.

Flaga Zjednoczonych Prowincji Ameryki Środkowej obowiązywała od 1823 do 1840.