
Phil Anderson, właściwie Phillip Grant Anderson – były australijski kolarz szosowy, pierwszy Australijczyk, który zdobył maillot jaune podczas Tour de France.

Jacques Anquetil – francuski kolarz torowy i szosowy, brązowy medalista olimpijski oraz srebrny medalista torowych i szosowych mistrzostw świata.

Louison Bobet – francuski kolarz szosowy, trzykrotny medalista mistrzostw świata.

Udo Bölts – były niemiecki kolarz szosowy.

Janez Brajkovič – słoweński kolarz szosowy, były zawodnik należących do dywizji UCI WorldTeams drużyn takich jak Astana Pro Team, czy Bahrain-Merida. Mistrz świata juniorów (U23) w wyścigu indywidualnym na czas (2004).

Jean Dotto – francuski kolarz szosowy startujący wśród zawodowców w latach 1950-1963. Był pochodzenia włoskiego, od 1 września 1937 obywatel Francji. Zwycięzca Vuelta a España (1955).

Laurent Dufaux, szwajcarski kolarz szosowy. Olimpijczyk z Sydney.

Chris Froome, właśc. Christopher Froome – brytyjski kolarz szosowy. Dwukrotny brązowy medalista olimpijski i wicemistrz świata, czterokrotny zwycięzca Tour de France. Dwukrotny zwycięzca Vuelta a España oraz zwycięzca Giro d’Italia. Jeden z najlepszych kolarzy swojej generacji, jest jednym z 7 kolarzy w historii, którzy wygrali wszystkie Wielkie Tour-y. Reprezentuje barwy drużyny Team Ineos.

Jakob Diemer Fuglsang − duński kolarz szosowy i górski. W zawodowym peletonie ściga się od 2007 roku, kiedy to rower górski zamienił na szosowy. Obecnie zawodnik należącej do dywizji UCI WorldTeams drużyny Astana Pro Team.

Tyler Hamilton – amerykański kolarz szosowy startujący wśród zawodowców w latach 1996-2005, w 2004 roku stosując doping zdobył tytuł mistrza olimpijskiego w jeździe indywidualnej na czas w Atenach. W latach 2004-2006 nie startował, został zawieszony w prawach zawodnika za stosowanie dopingu. Hamilton zasłynął przede wszystkim z brawurowej jazdy ze złamanym obojczykiem podczas Tour de France 2003, gdzie wygrał jeden górski etap. Po ostatniej czasówce na wyścigu Vuelta a España, którą wygrał został przyłapany na stosowaniu środków dopingujących i zawieszony na dwa lata. Po powrocie do kolarskiego peletonu, w 2007 roku podpisał kontrakt z ekipą Tinkoff Credit Systems. Hamilton nie ścigał się jednak zbyt długo w ekipie Tinkoff. Pojawiły się informacje, które wskazywały na to, że amerykański kolarz jest powiązany z dr. Fuentesem i Operación Puerto. Od grudnia 2007 roku ścigał się w amerykańskiej grupie Rock Racing, razem z innymi bardzo 'barwnymi' kolarzami – Santiago Botero i Oscarem Sevillą.

Luis Alberto „Lucho” Herrera Herrera – kolumbijski kolarz szosowy. Wygrał Vuelta a España w 1987 oraz Vuelta a Colombia w latach 1985, 1986 i 1988. Jest zdobywcą 5 koszulek najlepszego „górala” w trzech wielkich tourach. Był jednym z najlepiej jeżdżących w górach kolarzy lat 80. Unikał startów w jednodniowych klasykach, ze względu na słabe umiejętności sprinterskie.

Bernard Hinault – francuski kolarz szosowy i torowy, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata. W latach 1978-1985 z powodu swojego taktycznego sprytu i zawziętości, przez Francuzów nazywany był Le Blaireau („Borsuk”). Hinault jako trzeci w historii kolarz wygrał pięć razy Tour de France.

Miguel Indurain Larraya – hiszpański kolarz szosowy, mistrz olimpijski oraz czterokrotny medalista mistrzostw świata.

Iñigo Landaluze Intxaurraga – hiszpański kolarz szosowy. W zawodowym peletonie ścigał się w latach 2001-2009. Jeździł w barwach Euskaltel-Euskadi.

Armand de Las Cuevas – francuski kolarz torowy i szosowy, brązowy medalista torowych mistrzostw świata.

Greg LeMond – amerykański zawodowy kolarz szosowy, czterokrotny medalista mistrzostw świata i trzykrotny zwycięzca Tour de France.

Iban Mayo Diez - były hiszpański kolarz szosowy. Zwycięzca Dauphiné Libéré z 2004 roku, szósty zawodnik Tour de France 2003. Na jego zwycięstwa cieniem kładzie się afera dopingowa i dyskwalifikacja w 2008 roku.

Eddy Merckx, właśc. Edouard Louis Joseph Merckx – belgijski kolarz szosowy, torowy i przełajowy, czterokrotny medalista szosowych mistrzostw świata.

Philippa York – brytyjska kolarka szosowa. Jako Robert Millar była trzykrotnym etapowym zwycięzcą Tour de France, drugim kolarzem Vuelta a España i Giro d’Italia (1986) podczas kariery w zawodowym peletonie trwającej od 1980 do 1995.

Christophe Moreau – francuski kolarz szosowy, wicemistrz świata.

Charles „Charly” Mottet – francuski kolarz szosowy i torowy, srebrny medalista szosowych mistrzostw świata.

Jesús Luis Ocaña Pernía - hiszpański zawodowy kolarz szosowy, brązowy medalista szosowych mistrzostw świata i zwycięzca Tour de France.

Michel Pollentier – belgijski kolarz szosowy, startujący wśród zawodowców w latach 1973-1984. Zwycięzca Giro d’Italia (1977) oraz trzech etapów w Tour de France. Drugi (1982) i trzeci (1979) kolarz Vuelta a España. Najlepszy sportowiec Belgii w 1977 roku.

Raymond Poulidor – francuski kolarz szosowy i przełajowy, czterokrotny medalista szosowych mistrzostw świata.

Andrew Talansky – amerykański kolarz szosowy oraz triathlonista, były zawodnik profesjonalnej grupy Cannondale-Drapac.

Lucien Teisseire – francuski kolarz szosowy, brązowy medalista mistrzostw świata.
Bernard Thévenet – francuski kolarz szosowy. Dwukrotny zwycięzca Tour de France, znany szczególnie z faktu detronizacji pięciokrotnego zwycięzcy tego wyścigu - Eddy’ego Merckxa. Również dwukrotnie wygrywał w Dauphiné Libéré - w 1976 oraz 1977 roku.

Geraint Thomas – walijski kolarz torowy i szosowy. Jeździ w barwach profesjonalnej drużyny Team Ineos.

Alejandro Valverde Belmonte – hiszpański kolarz szosowy, zawodnik grupy UCI ProTour Movistar Team, siedmiokrotny medalista mistrzostw świata, zwycięzca Vuelta a España w 2009.

Bradley Wiggins, właśc. sir Bradley Marc Wiggins CBE – brytyjski kolarz szosowy i torowy, zawodnik profesjonalnej grupy WIGGINS (2015–2016), były rekordzista świata z 2015 w jeździe godzinnej (54,526 km), wielokrotny medalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.

Aleksandr Nikołajewicz Winokurow – kazachski kolarz, mistrz i wicemistrz olimpijski, zawodnik profesjonalnej grupy Pro Team Astana.