
Plakaty propagandowe – jeden z elementów propagandy. Plakaty miały trafiać do świadomości odbiorców poprzez wykorzystanie bodźców wzrokowych i wizualnych. Wykorzystywały dwa zasadnicze elementy: grafikę oraz tekst. Do tworzenia plakatów wielokrotnie wykorzystywano profesjonalnych grafików. Po upowszechnieniu telewizji znaczenie plakatów zmalało.

Czerwony afisz – plakat propagandowy dystrybuowany przez reżim Vichy oraz Niemców wiosną 1944 w okupowanym Paryżu w celu zdyskredytowania grupy francuskiego ruchu oporu zwanej grupą Manukiana. Termin Affiche rouge odnosi się także ogólniej do okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu.

Do szeregów Armii Czerwonej – antypolski rosyjski plakat propagandowy z 1920 autorstwa Borysa Wasilewicza Siłkina wykonany w czasie wojny polsko-bolszewickiej.

Hej! Kto Polak na bagnety!! – plakat propagandowy z 1920 autorstwa polskiego rysownika Kamila Mackiewicza znajdujący się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Jego program – polski plakat propagandowy autorstwa nieznanego artysty, wydany w roku 1920 w Łodzi w czasie wojny polsko-bolszewickiej, znajdujący się w zbiorach Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Keep Calm and Carry On – brytyjski plakat propagandowy z okresu II wojny światowej opracowany w 1939 roku na zlecenie rządu Wielkiej Brytanii w celu podtrzymania morale narodu brytyjskiego w czasie wojny.

Nam twierdzą będzie każdy próg – polski plakat propagandowy z 1920, autorstwa rysownika Kamila Mackiewicza powstały w okresie wojny polsko-bolszewickiej, znajdujący się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Oto czym kończą się pańskie pomysły – antypolski rosyjski plakat propagandowy z 1920 autorstwa Stiepana Mucharskiego wykonany w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Typowy przykład komunistycznej propagandy.

We Can Do It! – amerykański plakat propagandowy stworzony w 1942 roku przez J. Howarda Millera.

Wolność bolszewicka – polski plakat propagandowy autorstwa Wydziału Propagandy Ministerstwa Spraw Wojskowych, wydany w roku 1920 w Warszawie w czasie wojny polsko-bolszewickiej. Plakat znajduje się w zbiorach Muzeum Niepodległości w Warszawie.