
Agatokles – uzurpatorski król baktryjskiej prowincji Paropamisada w latach 190-180 p.n.e.. W tym czasie w Baktrii rządził Eutydemos II, a w Arachozji Pantaleon. Pantaleonowi i Agatoklesowi przypisuje się rozszerzenie władzy Greków w północnych Indiach. Korzystając z upadku dynastii Maurjów zajęli Gandharę i zachodnią część Pendżabu.

Antymachos I Theos – król Baktrii panujący ok. 185-170 p.n.e. Przywrócił jedność państwa, odzyskując prowincje oderwane w czasie panowania swojego poprzednika Eutydemosa II przez uzurpatorów Agatoklesa i Pantaleona. Dokonał również pierwszego rozszerzenia granic państwa baktryjskiego w kierunku doliny Kabulu i doliny Indusu.

Demetriusz I – król greko-baktryjski panujący ok. 200-190 p.n.e., syn Eutydemosa I.

Demetriusz II – król greko-baktryjski, panujący w latach 175–170 p.n.e.

Diodotos I – satrapa Baktrii z ramienia Seleucydów w połowie III w. p.n.e., po uniezależnieniu się założył królestwo Greko-Baktryjskie.

Diodotos II – drugi król państwa Greków Baktryjskich, panujący ok. 238-230 p.n.e..

Eukratydes I – król Baktrii panujący w latach ok. 170-145 p.n.e.

Eukratydes II – król Baktrii panujący około 145-140 p.n.e., prawdopodobnie syn i następca Eukratydesa I, współrządził z braćmi Helioklesem I i Platonem. Okres jego panowania był okresem schyłkowym dla władzy Greków w Baktrii, jego koniec zbiega się w czasie z podbojem państwa przez koczownicze plemiona Yuezhi.
Eutydemos I – trzeci król Greków Baktryjskich, panujący w latach ok. 230-200 p.n.e., uważany przez historyków za właściwego twórcę fundamentów państwa.

Eutydemos II – król Baktrii panujący ok. 190-185 p.n.e., następca Demetriusza I. W trakcie jego panowania pojawili się uzurpatorzy roszczący sobie pretensje do tronu, co spowodowało rozpad i osłabienie królestwa. Byli to Agatokles w Paropamisadzie i Pantaleon w Arachozji, prawdopodobnie krewni Diodotosa II, obalonego przez jednego z jego poprzedników Eutydemosa I. Do ponownego zjednoczenia państwa doprowadził jego następca Antymachos I Theos.

Heliokles I – król greko-baktryjski panujący ok. 145-130 p.n.e., uznawany za syna i następcę Eukratydesa I. Współrządził z braćmi Eukratydesem II i Platonem aż do ostatecznego upadku państwa greckiego w Baktrii w wyniku najazdu koczowniczych plemion Yuezhi.

Pantaleon – uzurpatorski król baktryjskiej prowincji Arachozja w latach 190-185 p.n.e. W tym czasie w Baktrii rządził Eutydemos II a w Paropamisadzie Agatokles.