
Anna Carlotta Teresa Canalis di Cumiana – włoska szlachcianka, morganatyczna małżonka Wiktora Amadeusza II, księcia Sabaudii, króla Sycylii i Sardynii.

Antoni Medyceusz – – syn Franciszka I Medyceusza i jego kochanki Bianki Capello, książę Toskanii, dyplomata, rycerz Zakonu Kawalerów Maltańskich, alchemik, wirtuoz, podróżnik.

Alojzy Anzelieri herbu własnego – hrabia, doktor filozofii i medycyny, tajny sekretarz królewski.

Ballestrem di Castellengo – górnośląska rodzina arystokratyczna, pochodząca z północnych Włoch. Hrabiowie i magnaci przemysłowi.

Francesco Maria Banditi − włoski duchowny katolicki, kardynał, arcybiskup Benewentu, teatyn.

Lucjan Bonaparte, Lucien Bonaparte fr: lyciɛ̃ bonapaʀt, książę rzymski, książę Canino i Musignano. Brat Józefa – krótkotrwałego króla Neapolu, późniejszego króla Hiszpanii, Napoleona I – cesarza Francuzów, Ludwika – króla Holandii i Hieronima, króla Westfalii, polityk i pisarz francuski.

Maria Caterina Brignole, księżna Monako, księżna de Condé, włoska artystokratka, od 5 czerwca 1757 do 9 stycznia 1771 księżna Monako jako żona księcia Honoriusza III, od 24 października 1798 do 18 marca 1813 księżna de Condé jako żona księcia Ludwika V Burbona.

Giuseppe Maria Capece Zurlo – włoski duchowny katolicki, kardynał, arcybiskup Neapolu, teatyn.

Giuseppe Maria Castelli − włoski duchowny katolicki, kardynał, prefekt Świętej Kongregacji Rozkrzewiania Wiary.

Beatrice Cenci – włoska szlachcianka, znana z zamordowania swojego ojca i słynnego na całą Europę procesu przed sądem papieskim w Rzymie. Bohaterka legend, dzieł sztuki, oper i dramatów.

Colonna – stary ród włoski. Historia rodu sięga, według niekompletnych zapisów, blisko 900 lat. Nie jest to jednak materiał obiektywny ze względu na mitologizujący i nieuźródłowiony charakter tych przekazów. Niektórzy historycy nazwali ich „książęcą włoską rodziną” i podkreślali rolę tego rodu w historii Rzymu i Kościoła. Uwikłany był w wiele wojen i sporów z papieżami i innymi rzymskimi rodzinami szlacheckimi: jak Orsini, Conti i Caetani.

Agnese del Maino – szlachcianka mediolańska, córka hrabiego palatyna Ambrogio del Maino, kochanka księcia Mediolanu Filipa Marii Viscontiego, matka Bianki Marii Visconti.

Anatoli Nikołajewicz Demidow di San Donato, hrabia rosyjski, od 1840 książę toskański Demidoff di San Donato – geograf, mecenas sztuki, mąż księżniczki Matyldy Bonaparte, kuzynki Napoleona III.
Gaetano Fantuzzi – włoski duchowny katolicki, kardynał.

Pio Alessandro Carlo Fulvio Filippani-Ronconi – włoski arystokrata i faszysta, kolaborant i żołnierz Waffen-SS podczas II wojny światowej, wykładowca akademicki i naukowiec na uniwersytetach w Neapolu i Teheranie

Ippolita Grimaldi, z domu Trivulzio, księżna Monako – od 13 lutego 1616 do 1638 pierwsza w dziejach księżna Monako jako żona księcia Honoriusza II.

Giovanni Antonio Guadagni – włoski duchowny katolicki, kardynał-biskup Porto e Santa Rufina, karmelita bosy, sługa Boży kościoła katolickiego.
Alessandro Guagnini – polski historyk, żołnierz i dziejopis pochodzenia włoskiego.

Francesco Landi Pietra – włoski duchowny katolicki, arcybiskup Benewentu, kardynał.

Laura Martinozzi – księżna Modeny i Reggio. W latach 1662-1674 sprawowała regencję w imieniu małoletniego syna Franciszka II.

Małgorzata Malatesta - córka Galeotto I Malatesty i Gentile da Varano. W 1393 została żoną Franciszka I Gonzagi, pana Mantui i miała z nim syna Gianfrancesco, który został następcą ojca i I markizem Mantui oraz córkę Aldę, która poślubiła Francesco Novello z Carrary, władcę Padwy. Małgorzata prawdopodobnie wniosła do rodziny Gonzagów gen warunkujący krzywicę u męskich potomków rodu. Choroba ta ujawniała się w tej rodzinie aż do XVI w.

Valentino Mastrozzi – włoski duchowny katolicki, kardynał.

Pietro del Monte San Savino, właśc. Pietro Guidalotti − 50. Wielki Mistrz Zakonu Kawalerów Maltańskich (joannitów) w latach 1568–1572, Włoch, spowinowacony z papieżem Juliuszem III.

Ród Orsini – jeden z największych rodów arystokratycznych średniowiecznej i renesansowej Italii. Członkami rodu było wiele znaczących postaci polityki i religii, między innymi papieże Celestyn III, Mikołaj III i Benedykt XIII, 34 kardynałów Kościoła rzymskiego oraz wielu kondotierów. Ród rządził także w Despotacie Epiru, w latach 1318-1359, i w Hrabstwie Kefalenii, w latach 1194-1324.

Gerolama Orsini – włoska szlachcianka z wpływowego rodu Orsini i żona Piotra Alojzego Farnese, księcia Parmy i syna papieża Pawła III.

Pamphili – włoska rodzina szlachecka pochodząca z Gubbio w Umbrii.

Pandulf IV, książę Kapui, zwany Wilkiem Abruzji.

Gian (Giovanni) Lorenzo Pappacoda – starosta Bari, dworzanin i morderca królowej Polski i księżnej Bari Bony Sforzy, syn barona Massafry Francesca Pappacody i jego żony Isabelli Siscary.

Urbano Paracciani Rutili – włoski duchowny katolicki, kardynał, arcybiskup Fermo, bratanek kardynała Giandomenica Paraccianiego.

Rodzina Pazzich – patrycjuszowski ród z Florencji, którego szczyt znaczenia przypadł na XV w.; znany z tzw. spisku Pazzich oraz działalności na polu mecenatu artystycznego.
Gaspare Bernardo Pianetti – włoski duchowny katolicki, kardynał, biskup Viterbo-Tuscanii.

Giacomo Piccolomini – włoski duchowny katolicki, kardynał.

Leandro di Porzia – włoski duchowny katolicki, kardynał, biskup Bergamo, benedyktyn.

Girolamo Riario della Rovere – senior Imoli i Forlì.

Francesco Ricci Paracciani – włoski duchowny katolicki, kardynał, brat cioteczny kardynała Salvatore Nobiliego Vitelleschiego.

Francesca da Rimini – córka Guida da Polenta, pana Rawenny. Żona Giovanniego Malatesta, syna Malatesta da Verucchio. Była pierwowzorem postaci sportretowanej przez Dantego Alighieri w Boskiej komedii.

Luigi Rizzo, Conte di Grado e di Premuda – włoski oficer marynarki. Jest najbardziej znany z zatopienia austro-węgierskiego pancernika SMS „Szent István” w czerwcu 1918 r.

Francesco Serra-Cassano – włoski duchowny katolicki, arcybiskup Kapui, kardynał.

Tomasz Franciszek Sabaudzki książę Carignano – włoski generał, założyciel gałęzi Sabaudzkiej-Carignano dynastii sabaudzkiej, która panowała jako królowie Sardynii od 1831 do 1861 roku, i jak królowie Włoch od 1861 do zdetronizowania w 1946 roku.

Lorenzo di Vergusio, markiz de Beretti-Landi – włoski szlachcic i hiszpański dyplomata.