
Mikołaj Buczacki-Tworowski herbu Pilawa – polski szlachcic, dziedzic miasta Buczacza, wyznawca kalwinizmu, starosta barski, podkomorzy kamieniecki. Ks. Sadok Barącz twierdził, że jego ojcem był Jan Tworowski herbu Pilawa, a matką – Katarzyna Buczacka herbu Abdank. Według Adama Bonieckiego i spisów «Urzędnicy podolscy XIV–XVIII wieków» Jan Tworowski był jego dziadkiem.

Dawid Buczacki herbu Abdank – wojewoda podolski w latach 1480-1485, podkomorzy halicki w latach 1474-1476, stolnik kamieniecki do 1473 roku, starosta (tenutariusz) kołomyjski w latach 1470-1484, starosta kamieniecki i podolski w latach 1482-1483.

Jan Golski (Gulski) herbu Rola – szlachcic, wojski trembowelski, kasztelan halicki i kamieniecki. Brat rodzony Stanisława Golskiego, wojewody podolskiego i ruskiego, kasztelana halickiego.

Stanisław Golski, (Gulski) herbu Rola – wojewoda ruski od 1603, podolski od 1599, kasztelan halicki od 1594, starosta barski i latyczowski, przedstawiciel dyplomatyczny Rzeczypospolitej w Imperium Osmańskim w 1597 roku.

Stanisław Lanckoroński herbu Zadora – kasztelan halicki, wojewoda podolski.

Maria Amalia Mohylanka – córka Jeremiego Mohyły, hospodara mołdawskiego, żona kolejno wojewody bracławskiego Stefana Potockiego, wojewody sandomierskiego Mikołaja IV Firleja.

Andrzej Potocki herbu Pilawa – szlachcic, chorąży kamieniecki od 1570, rotmistrz.

Jakub Potocki herbu Pilawa – protoplasta rodu Potockich, podsędek halicki od 1535, następnie podkomorzy halicki od 1543 roku.

Jan Tworowski herbu Pilawa – hetman nadworny koronny w 1509, hetman polny koronny w latach 1509-1520, wojewoda podolski od 1543, kasztelan kamieniecki od 1519, starosta trembowelski.

Zofia z Zamiechowa herbu Gryf – polska szlachcianka. Jej pierwszym mężem był Jan Golski, kolejnymi Stanisław Lanckoroński oraz Janusz Tyszkiewicz Skumin. Jako spadkobierca Stanisława i Jana Golskich miała zatarg z księciem Janem Jerzym Radziwiłłem z powodu spustoszenia przez żołnierzy Stanisława Golskiego dóbr małżonki księcia Eleonory z Ostrogskisch. W 1616 Zofia z Zamiechowa już jako wdowa po Janie Golskim sprzedała miasto Czortków Stefanowi Potockiemu. Została fundatorką kościoła Trójcy Świętej w Podhajcach, w podziemiach którego została pochowana.