
Lambert Bos, filolog holenderski. Profesor języka greckiego.

Pierre Cuypers – holenderski architekt znany zwłaszcza z zaprojektowania dworca centralnego w Amsterdamie (1881–1889) i Rijksmuseum (1876–1885). Zaprojektował także ponad 70 kościołów w Holandii. Do najbardziej znamiennych jego projektów należy przebudowa Ridderzaal w Hadze w roku 1904 i zaprojektowanie tronu królewskiego. Tron jest używany do dziś w czasie wygłaszania przez króla Holandii mowy tronowej w dniu Prinsjesdag.

Christiaan Eijkman – holenderski lekarz, laureat Nagrody Nobla w 1929 roku.

Kornelis Antonie „Kees” Schouhamer Immink – holenderski inżynier, przedsiębiorca i naukowiec. Współwynalazca płyty CD, DVD i Blu-Ray.

Johannes (Hans) Juliaan Gijsbert Jansen – holenderski arabista, publicysta, wykładowca akademicki, autor publikacji poświęconych islamowi oraz polityk, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Gerardus van der Leeuw – holenderski teolog, religioznawca, egiptolog i polityk.

Anne-Marie Mineur – holenderska badaczka, działaczka samorządowa i polityk, posłanka do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Nicholas John Spykman – amerykański politolog i geopolityk pochodzenia holenderskiego. W swych badaniach kładł nacisk na wpływ geografii na politykę międzynarodową.

Jan van Steenbergen, właśc. Johannes Hendrik van Steenbergen – holenderski językotwórca, dziennikarz, tłumacz oraz znawca kultury polskiej, absolwent Instytutu Europy Wschodniej na Uniwersytecie w Amsterdamie, gdzie równolegle studiował muzykologię. Zajmuje się tworzeniem międzysłowiańskiego, wenedyckiego, wozgijskiego oraz kilku innych języków sztucznych. Jest także przewodnikiem projektu fantastycznego świata Ill Bethisad.

Max Carl Wilhelm Weber – holendersko-niemiecki zoolog.

Willem Johannes Witteveen – holenderski prawnik i polityk, deputowany Eerste Kamer z ramienia Partii Pracy (PvdA).