
Pierre Cossette – kanadyjski producent wykonawczy telewizyjny i teatralny.

Sarah Emma Edmonds (1841-1898), znana także pod pseudonimem Frank Thompson – Amerykanka pochodzenia kanadyjskiego, żołnierz armii Unii w czasie wojny secesyjnej, szpieg i pielęgniarka.

Frank Owen Gehry, właśc. Ephraim Goldberg – amerykański architekt, pochodzący z kanadyjskiej rodziny polsko-żydowskiej i projektant form przemysłowych, jeden z głównych przedstawicieli dekonstruktywizmu. Laureat Nagrody Pritzkera z 1989.
Douglas James Henning – kanadyjski magik, iluzjonista i polityk.

Leo Panitch – kanadyjski pisarz, politolog, filozof, publicysta, redaktor czasopisma Socialist Register.

Moshe Safdie – kanadyjsko-izraelski architekt współczesny.

Laura Secord – bohaterka narodowa Kanady. Laura Ingersoll urodzona w Massachusetts w rodzinie lojalistów w 1775. W 1795 wraz z cała rodziną przeniosła się do Górnej Kanady gdzie w 1797 poślubiła innego lojalistę Jamesa Secorda. W czasie wojny brytyjsko-amerykańskiej 1812 roku, James wziął udział w bitwie pod Queenston Heights, w której odniósł rany. W maju 1813, w czasie krótkiej amerykańskiej okupacji południowego Ontario w domu rodziny Secord urządził sobie kwaterę amerykański sztab. Po tym jak Laura przypadkowo zasłyszała o planach niespodziewanego ataku na oddział porucznika Jamesa Fitzgibbona, postanowiła go ostrzec. Pod błahym pozorem opuściła domostwo i udała się w stronę oddziałów brytyjskich. Po wyczerpującym 32-kilometrowym marszu, który zawierał sześciogodzinną wspinaczkę przez Uskok Bruce Laura natknęła się na patrol Indian Mohawk, którzy odeskortowali ją do sztabu Fitzgibbona. Dzięki informacjom dostarczonym przez Laurę Brytyjczycy uniknęli klęski będąc gotowi na amerykański atak pod Beaver Dams. Amerykanie tracąc element zaskoczenia przegrali potyczkę i wszyscy dostali się do niewoli.

Severn Cullis-Suzuki – kanadyjska działaczka na rzecz ochrony środowiska.

Conrad Marshall John Fisher Swan – kanadyjski heraldyk, w latach 1992–1995 wielki herold Anglii.

Paul Franklin Watson – kanadyjski działacz ruchu na rzecz praw zwierząt oraz ruchu na rzecz ochrony środowiska naturalnego; jeden z założycieli organizacji Greenpeace oraz fundator i prezydent Sea Shepherd – stowarzyszenia założonego w celu prowadzenia akcji bezpośrednich poświęconych ochronie mórz. Znany przede wszystkim z aktywnych działań na rzecz ochrony wielorybów oraz powstrzymania rzezi fok.

Ernst Christof Friedrich Zündel – niemiecko-kanadyjski negacjonista, wydawca i publicysta. W 1977 Zündel założył w Kanadzie wydawnictwo Samisdat Publishers specjalizujące się w wydawnictwach propagujących negacjonizm oraz nazizm, wiele z nich eksportując nielegalnie do Niemiec.