
Arousa – należąca do Hiszpanii, największa wyspa atlantyckiego wybrzeża Galicji.

Isla de la Cartuja – hiszpańska wyspa rzeczna zlokalizowana w północno-zachodniej części Sewilli, na rzece Gwadalkiwir.

Islas Chafarinas – grupa trzech wysp położonych na Morzu Śródziemnym, administracyjnie pozostających w posiadaniu Hiszpanii. Położone są one 48 km na wschód od Melilli oraz 4 km od marokańskiego miasta Ra'su l-Ma'. Na wyspach stacjonuje hiszpański garnizon wojskowy.

Wyspy Cíes, wcześniej nazywane Illas de Baiona – archipelag na Oceanie Atlantyckim w północno-zachodniej Hiszpanii o długości 7,1 km i maksymalnej szerokości 2 km, zlokalizowany 2,75 km od wybrzeża Rías Baixas, administracyjnie przynależący do miasta Vigo, w prowincji Pontevedra i regionie Galicja.

Isla de Alborán jest niewielką wyspą pochodzenia wulkanicznego, leżącą na Morzu Alborańskim, w odległości 92,6 km od Półwyspu Iberyjskiego i ok. 50 km na północ od marokańskiego przylądka Ras Salasat Madari. Z wyspą Alborán sąsiaduje niewielka wysepka Nubes.

Île des Faisans – mała wyspa na Bidasoa, rzece granicznej między Hiszpanią a Francją. Najmniejsze kondominium na świecie.

Isla de Santa Catalina – wyspa na wodach Morza Alborańskiego w jego zachodniej części, u wybrzeży Ceuty, hiszpańskiej enklawy w Maroku.

Nubes, Nube jest malutką wysepką położoną u północno-wschodniego krańca wyspy Alborán i oddzieloną od niej płytką cieśniną nazywaną Canal de las Morenas.

Peñón de Alhucemas jest jednym z terytoriów Hiszpanii znajdujących się w Afryce Północnej. Stanowi integralną część Hiszpanii, choć nie wchodzi w skład żadnej z jej jednostek administracyjnych – podlega bezpośrednio ministerstwu obrony. Do Hiszpanii należy od 1559 roku.

San Juan de Gaztelugatxe – skalista wyspa w Zatoce Biskajskiej, w pobliżu miejscowości Bermeo w Kraju Basków, 30 km od Bilbao, znana z kamiennego mostu łączącego ją z lądem i 230 lub 237 schodów prowadzących do zbudowanej prawdopodobnie przez templariuszy kaplicy pw. Jana Chrzciciela z IX lub X w.. W 1593 r. kaplica została splądrowana przez Francisa Drake’a, wielokrotnie ulegała pożarom i doszczętnie spłonęła 10 listopada 1978 roku, potem odnowiona.

Tabarca – wyspa na Morzu Śródziemnym, zlokalizowana na terenie wspólnoty autonomicznej Walencja, w pobliżu Alicante i Santa Pola oraz przylądka Cabo de Santa Pola.