
Port lotniczy Cërrik – port lotniczy i wojskowa baza lotnicza w albańskiej miejscowości Cërrik.

Port lotniczy Gjader – wojskowa baza lotnicza zlokalizowana w miejscowości Gjader, w Albanii. W czasie wojny domowej w Jugosławii, z bazy Gjader startowały samoloty bezzałogowe Predator, monitorujące obszar Bośni. W 1999 wykorzystywana w operacji NATO Sojusznicza Siła w Kosowie.

Port lotniczy Gjirokastra – port lotniczy zlokalizowany w albańskiej Gjirokastrze.

Port lotniczy Korcza Północno-Zachodnia – port lotniczy zlokalizowany w albańskiej Korczy. Jest to drugi co do wielkości port lotniczy tego kraju.

Port lotniczy Kuçova – port lotniczy i wojskowa baza lotnicza zlokalizowane w odległości 4 km od albańskiej miejscowości Kuçova. Jest to trzeci do wielkości aeroport Albanii.

Port lotniczy Kukës – port lotniczy zlokalizowany w albańskim mieście Kukës.

Port lotniczy Lapraka – port lotniczy i wojskowa baza lotnicza zlokalizowane w albańskiej miejscowości Lapraka.

Port lotniczy Mifol – port lotniczy i wojskowa baza lotnicza zlokalizowane w albańskiej miejscowości Mifol.

Port lotniczy Saranda – mały port lotniczy zlokalizowany w albańskim mieście Saranda, przeznaczony tylko dla samolotów cywilnych.

Port lotniczy Szkodra – port lotniczy zlokalizowany w albańskiej Szkodrze.

Port lotniczy Tirana im. Matki Teresy – międzynarodowy port lotniczy, zlokalizowany nieopodal wsi Rinas, 17 km na północny-zachód od centrum Tirany. Wybudowany w latach 1954–1957 i otwarty w 1958 r., jako lotnisko wojskowe. Największy port lotniczy w Albanii. W 2019 r. obsłużył 3 338 147 pasażerów. W 2003 r. nadano mu imię Matki Teresy z Kalkuty w związku z jej beatyfikacją.

Port lotniczy Wlora – port lotniczy i wojskowa baza lotnicza zlokalizowany w albańskim mieście Vlora.