Francesco CossigaW
Francesco Cossiga

Francesco Cossiga – włoski prawnik i polityk, były premier i prezydent kraju, wieloletni parlamentarzysta.

Armando DiazW
Armando Diaz

Armando Diaz – marszałek Włoch.

Uffe Ellemann-JensenW
Uffe Ellemann-Jensen

Uffe Ellemann-Jensen – duński polityk i ekonomista, w latach 1982–1993 minister spraw zagranicznych, od 1984 do 1998 lider liberalnej partii Venstre, przewodniczący Partii Europejskich Liberałów, Demokratów i Reformatorów (1995–2000).

Fryderyk III HohenzollernW
Fryderyk III Hohenzollern

Fryderyk III, urodzony jako Friedrich Wilhelm Nikolaus Karl von Hohenzollern – cesarz niemiecki i król Prus, wolnomularz, dowódca wojskowy w stopniu feldmarszałka. Panował jedynie 99 dni, od 9 marca do 15 czerwca 1888. Zmarł na zapalenie płuc niedługo po wykonanej tracheotomii z powodu raka krtani pod postacią tzw. guza Ackermana.

Giuliano GoziW
Giuliano Gozi

Giuliano Gozi – sanmaryński polityk.

Chlodwig zu Hohenlohe-SchillingsfürstW
Chlodwig zu Hohenlohe-Schillingsfürst

Chlodwig Karl Victor, Hohenlohe-Schillingsfürst, książę Raciborza i Corvey (Westfalia) – niemiecki polityk, kanclerz Rzeszy i premier Prus. Członek rodu Hohenlohe.

Mauno KoivistoW
Mauno Koivisto

Mauno Henrik Koivisto – fiński polityk, działacz Socjaldemokratycznej Partii Finlandii, minister i wicepremier, w latach 1968–1970 i 1979–1982 premier Finlandii, od 1981 pełniący obowiązki, a od 1982 do 1994 prezydent Finlandii.

Émile LoubetW
Émile Loubet

Émile François Loubet – francuski polityk, prezydent Francji. Z zawodu adwokat, był członkiem stowarzyszenia radykalnego.

Ludwik I BragançaW
Ludwik I Bragança

Ludwik I, port. Luís Filipe Maria Fernando Pedro de Alcântara António Miguel Rafael Gabriel Gonzaga Xavier Francisco de Assis João Augusto Júlio Valfando de Bragança – od 1861 do 1889 roku król Portugalii.

Luigi LuzzattiW
Luigi Luzzatti

Luigi Luzzatti – włoski polityk i ekonomista pochodzenia żydowskiego, profesor prawa państwowego i ekonomii uniwersytetów w Padwie, Perugii i Rzymie, przewodniczący komisji budżetowej, deputowany do parlamentu, kilkakrotny minister finansów, także minister spaw wewnętrznych i skarbu, następnie minister rolnictwa (1909) i w końcu premier Włoch (1910-1911).

Mikołaj I Petrowić-NiegoszW
Mikołaj I Petrowić-Niegosz

Mikołaj I Mirković Petrović-Njegoš; czarn. Никола I Мирков Петровић-Његош, Nikola I Mirković Petrović-Njegoš, – książę 1860–1910, następnie król Czarnogóry do 1918; okazjonalnie poeta.

Giorgio NapolitanoW
Giorgio Napolitano

Giorgio Napolitano – włoski polityk i prawnik. Od 15 maja 2006 do 14 stycznia 2015 prezydent Republiki Włoskiej. Wieloletni działacz komunistyczny, parlamentarzysta krajowy i eurodeputowany, przewodniczący Izby Deputowanych XI kadencji, minister spraw wewnętrznych, senator dożywotni.

Édouard ThouvenelW
Édouard Thouvenel

Édouard Antoine Thouvenel – francuski dyplomata i polityk w rządzonej przez Napoleona III Francji.

Josip Broz TitoW
Josip Broz Tito

Josip Broz Tito, cyr. Јосип Броз Тито – chorwacki przywódca Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Jugosławii od 1945 aż do swojej śmierci.

Wilhelm II HohenzollernW
Wilhelm II Hohenzollern

Wilhelm II – ostatni niemiecki cesarz i król Prus, przedstawiciel dynastii Hohenzollernów. Honorowy Großadmiral Kaiserliche Marine. Jego panowanie charakteryzowało się militaryzmem i dążeniem do uczynienia z Niemiec światowej potęgi. Po zakończeniu I wojny światowej abdykował i osiadł w Holandii.