
Gyula Benczúr – węgierski artysta malarz

Arnold Böcklin – szwajcarski malarz, rzeźbiarz, projektant i grafik, tworzący w nurcie neoromantyzmu, a następnie symbolizmu.

Johannes Brahms – niemiecki kompozytor, pianista i dyrygent okresu romantyzmu.

Marie Freifrau von Ebner-Eschenbach – pisarka austriacka. Dzięki swoim psychologicznym powieściom i opowiadaniom zaliczana jest – obok Ferdinanda von Saar – do najważniejszych pisarzy niemieckojęzycznych końca XIX wieku.

Elżbieta zu Wied – królowa Rumunii. Była jedyną córką księcia Wilhelma Karla Hermanna zu Wied-Neuwied. Wychowywała się w Prusach.

Joseph Hyrtl – austriacki anatom.

Heinrich Lammasch – austriacki prawnik, ostatni premier Cesarstwa Austriackiego przez dwa tygodnie w październiku i listopadzie 1918 roku.

Fiodor F. Martens (1845-1909) - rosyjski prawnik i dyplomata. Wniósł duży wkład w rozwój nauki o prawie międzynarodowym. Inicjator komisji śledczych w sporach międzynarodowych.

Adolph von Menzel – niemiecki malarz i grafik, profesor berlińskiej Królewskiej Akademii Sztuki.

Franc Miklošič, Franz von Miklosich – słoweński językoznawca i slawista.

Christian Matthias Theodor Mommsen – historyk, poeta oraz prawnik niemiecki, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1902.

Mihály Munkácsy – węgierski malarz-realista, twórca fresków.

Pavol Jozef Šafárik – słowacki poeta, historyk, etnograf, slawista i profesor uniwersytecki.

Theodor von Sickel – niemiecko-austriacki historyk. Specjalizował się w historii europejskiej wczesnego średniowiecza, jest uważany za twórcę nowoczesnej dyplomatyki.

Giuseppe Fortunino Francesco Verdi – włoski kompozytor romantyczny. Jeden z najwybitniejszych kompozytorów operowych w historii.

Rudolf Ludwig Karl Virchow – niemiecki patolog, antropolog i higienista, w latach 1849-1902 profesor uniwersytetów w Würzburgu i Berlinie, organizator życia naukowego.