
Ludwik Benoit – polski aktor teatralny i filmowy.

Benjamin Blumenfeld, ros. Бениамин Маркович Блюменфельд – radziecki szachista.

Janusz Brochwicz-Lewiński, pseudonim „Gryf” – generał brygady Wojska Polskiego, oficer Armii Krajowej, uczestnik kampanii wrześniowej, powstaniec warszawski, żołnierz batalionu AK „Parasol”, następnie wojsk lądowych Brytyjskich Sił Zbrojnych, agent Secret Intelligence Service. Pośmiertnie mianowany generałem dywizji Wojska Polskiego.

Elijjahu Golomb – twórca żydowskich sił samoobrony w Mandacie Palestyny w latach 1920–1945, architekt Hagany.

Chaim Janowski, Chajkel Janowski – kupiec żydowski z Łodzi, działacz społeczny, prezes Łódzkiego Towarzystwa Zwolenników Gry Szachowej. Był bratem wybitnego szachisty Dawida Janowskiego, pretendenta do tytułu mistrza świata. Sam również z powodzeniem grał w szachy, zdobywając m.in. mistrzostwo Łodzi, przypisywane jest mu ponadto odkrycie talentu Akiby Rubinsteina.

Dawid Janowski – francuski szachista pochodzący z wywodzącej się z Polski rodziny żydowskiej, uczestnik meczu o mistrzostwo świata z Emanuelem Laskerem.

Eugeniusz Kabatc – polski prozaik oraz tłumacz literatury radzieckiej i włoskiej.

Maciej Kasperowicz – rosyjski inżynier, działacz mniejszości rosyjskiej w Polsce, senator II RP.
Władysław Adam Klaczyński – polski prawnik i dyplomata.

Jerzy Kowalewski – polski skoczek do wody, lekarz, olimpijczyk z Rzymu 1960 i Meksyku 1968.

Stanisław Plewa – geofizyk, profesor zwyczajny, profesor Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, Generalny dyrektor górniczy II stopnia. Maturę uzyskał w 1946 r. w Tarnowie w liceum matematyczno-fizycznym. Był żołnierzem 16 pp Ziemi Tarnowskiej Okręg Kraków AK, pseudonim Janus, placówka Cezar-Celina w Czchowie. Był też członkiem zgrupowania partyzanckiego porucznika „Skorego” oraz cichociemnego podporucznika „Meteora” w Woli Stróskiej k/Zakliczyna.

Nachmanas Rachmilevičius – litewski polityk i dyplomata, jeden z liderów społeczności żydowskiej na Litwie, poseł na Sejm Republiki Litewskiej, wiceprezes Banku.
Teresa Sławomira Torańska – polska dziennikarka i pisarka.

Zerach Warhaftig – izraelski polityk, w latach 1953–1954, 1956–1958 wiceminister spraw religijnych, w latach 1961–1974 minister spraw religijnych, poseł do Knesetu w latach 1949–1969 z list Zjednoczonego Frontu Religijnego, Ha-Poel ha-Mizrachi i Narodowej Partii Religijnej, w latach 1974–1981 z listy Narodowej Partii Religijnej. Sygnatariusz Deklaracji niepodległości Izraela.

Maksim Jurjewicz Witus – białoruski piłkarz grający na pozycji obrońcy lub pomocnika, w białoruskim klubie Dynama Brześć. Były młodzieżowy reprezentant Białorusi.

Mirosław Zdanowicz – polski działacz społeczny, wielokrotny Mistrz Polski i późniejszy trener kadry narodowej w motocrossie, w latach 2002–2018 radny Miasta Gdańska z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Janina Bolesławowna Żejmo – radziecka aktorka pochodzenia polskiego. Pojawiła się w ponad 30 filmach w latach 1925-1954. Występowała w roli Kopciuszka w filmie o tym samym tytule. Była trzykrotnie zamężna. Jej mężami byli: Andriej Kostriczkin, Iosif Chejfic oraz Leon Jeannot, z tym ostatnim była związana aż do śmierci. Z Andriejem miała córkę Janinę Kostriczkin, a z Iosif Chejficem syna Juliana.