Charles Cardale BabingtonW
Charles Cardale Babington

Charles Cardale Babington – botanik angielski.

Francis BailyW
Francis Baily

Francis Baily − angielski astronom, który podczas obrączkowego zaćmienia Słońca odkrył zjawisko dziś zwane perłami Baily’ego. Opisał to zjawisko dokładnie i przyczynił się do zwiększenia zainteresowań badaniami zaćmień Słońca.

John Ball (naturalista)W
John Ball (naturalista)

John Ball – irlandzki polityk, naturalista i alpinista.

Thomas Campbell EytonW
Thomas Campbell Eyton

Thomas Campbel Eyton – angielski naturalista, ornitolog, przyjaciel Karola Darwina, współzałożyciel Shrewsbury Museum i stowarzyszenia Shropshire and North Wales Natural History and Antiquarian Society, autor m.in. History of the Rarer British Birds i Herd Book of Hereford Cattle, członek Towarzystwa Linneuszowskiego i Towarzystwa Zoologicznego w Londynie.

Albert C.L.G. GüntherW
Albert C.L.G. Günther

Albrecht Karl Ludwig Gotthilf Günther – brytyjski zoolog niemieckiego pochodzenia.

Frederick William HopeW
Frederick William Hope

Frederick William Hope – angielski entomolog związany z Uniwersytetem Oksfordzkim, kolekcjoner owadów i rycin, założyciel „Hope Department of Entomology”, członek Royal Society.

Frederic MooreW
Frederic Moore

Frederic Moore – brytyjski entomolog lepidopterolog. Był asystentem kustosza Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej w Londynie. Jego głównym dziełem było dwunastotomowe opracowanie motyli Azji Lepidoptera indica, które ukończył już po jego śmierci Charles Swinhoe. Zilustrowali je syn Moore'a i John Nugent Fitch.

Alfred NewtonW
Alfred Newton

Alfred Newton – angielski zoolog, profesor zoologii i anatomii porównawczej w University of Cambridge, członek Linnean Society, Zoological Society of London i Royal Society, który otrzymał Royal Medal (1900) za osiągnięcia w dziedzinie ornitologii i zoogeografii, autor wielu haseł o ptakach, zamieszczonych w Encyklopedia Britannica, inicjator prawnej ochrony ptaków i innych gatunków zagrożonych wyginięciem.

George OrdW
George Ord

George Ord – amerykański biolog, zoolog, ornitolog, pisarz.

Theodore W. PietschW
Theodore W. Pietsch

Theodore Wells Pietsch – amerykański ichtiolog i nauczyciel akademicki.

Edward Bagnall PoultonW
Edward Bagnall Poulton

Edward Bagnall Poulton – brytyjski zoolog, biolog ewolucyjny, jeden z twórców ekologii biochemicznej, który wprowadził do piśmiennictwa dotyczącego doboru naturalnego określenia „aposematyzm” i „dobór zależny od częstości”, wyjaśniając zależność fitness m.in. od ubarwienia ostrzegawczego i kamuflażu; zagorzały darwinista, uczeń i przyjaciel Alfreda Wallace'a, „Hope Professor of Zoology” Uniwersytetu Oksfordzkiego, członek Royal Society.

William RoscoeW
William Roscoe

William Roscoe – brytyjski pisarz, historyk i botanik.

William Saville-KentW
William Saville-Kent

William Saville-Kent – angielski biolog morski.

Johann Christian Daniel von SchreberW
Johann Christian Daniel von Schreber

Johann Christian Daniel von Schreber – niemiecki badacz historii naturalnej, botanik i zoolog, zwolennik botaniki linneuszowskiej.

James Edward SmithW
James Edward Smith

James Edward Smith – brytyjski botanik i założyciel Linnean Society of London. Najstarszy syn bogatego handlarza wełną. Studiował nauki przyrodnicze najpierw na Uniwersytecie Edynburskim, w 1783 r. przeniósł się i kontynuował studia w Londynie. Za 1000 funtów kupił kolekcję książek, rękopisów i zielników Karola Linneusza, która w efekcie trafiła do Londynu w 1784 r. Dwa lata później Smith został członkiem Royal Society. W latach 1786–1788 odbył podróż przez kilka krajów zachodnioeuropejskich, odwiedzając botaników i herbaria. Po powrocie, 8 kwietnia 1788 r. założył Linnean Society of London, którego został dożywotnim prezydentem. W 1796 ożenił się z Pleasance Reeve i przeniósł się do Norwich wraz z całą kolekcją linneuszowską. Kolekcja zyskała już wówczas wielki rozgłos i odwiedzana była przez wielu przyrodników z całej Europy. Przez następnych 30 lat, aż do śmierci publikował liczne prace botaniczne. Po śmierci w 1828 r. cała jego kolekcja przyrodnicza została wykupiona przez Towarzystwo Linneuszowskie za potężną wówczas sumę 3500 funtów.

William SwainsonW
William Swainson

William Swainson – angielski ornitolog, zoolog i artysta.

Nicholas Aylward VigorsW
Nicholas Aylward Vigors

Nicholas Aylward Vigors – irlandzki zoolog i polityk.

William YarrellW
William Yarrell

William Yarrell – brytyjski wydawca i księgarz, zoolog, członek Linnean Society i Entomological Society, wiceprzewodniczący i honorowy sekretarz Zoological Society of London, autor m.in. The history of British fishes oraz The history of British birds.