
Katastrofa kolejowa w Ryongch’ŏn – zderzenie dwóch pociągów, do którego doszło 22 kwietnia 2004 roku w miejscowości Ryongch’ŏn w Korei Północnej. Tuż przy granicy z Chinami zderzyły się dwa pociągi: jeden przewożący saletrę amonową, drugi benzynę. Według oficjalnych danych, w wyniku katastrofy zginęły 154 osoby, a 1300 zostało rannych. Jednak nieoficjalnie podawano, że w wypadku mogło zginąć lub zostać rannych ponad 3000 osób.

Korea na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 – kadra sportowców z Korei Południowej i Korei Północnej, którzy wystąpili na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 w Pjongczangu pod Flagą Zjednoczenia. Liczyła 35 zawodników.

Koreę Północną na Letnich Igrzyskach Olimpijskich 2012, które odbyły się w Londynie reprezentowało 51 zawodników. Zdobyli oni 6 medali: 4 złote i 2 brązowe, zajmując 20. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Koreę Północną na Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich 2012 w Londynie reprezentował 1 zawodnik w 1 konkurencji.

Korea Północna na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2009 – reprezentacja Korei Północnej podczas czempionatu w Berlinie liczyła 6 członków. Wszyscy zawodnicy z tego kraju wystartowali w biegu maratońskim.

Korea Północna na Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce 2017 – reprezentacja Korei Północnej podczas mistrzostw świata w Londynie liczyła 3 zawodniczki, które nie zdobyły medalu.

Koreę Północną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2006 reprezentowało 6 zawodników. Chorążym reprezentacji był Han Jong-in.

Koreę Północną na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2018 reprezentowało dziesięcioro zawodników zawodników: siedmiu mężczyzn i trzy kobiety. Był to dziewiąty start reprezentacji Korei Północnej na zimowych igrzyskach olimpijskich.

Korea Północna na Zimowych Igrzyskach Paraolimpijskich 2018 – występ kadry sportowców reprezentujących Koreę Północną na igrzyskach paraolimpijskich w Pjongczangu w 2018 roku.

Pierwsze spotkanie przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej – pierwsze w historii bilateralne spotkanie przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej – prezydenta Donalda Trumpa i najwyższego przywódcy Kim Dzong Una, do którego doszło w Singapurze, w hotelu Capella na wyspie Sentosa 12 czerwca 2018 roku.

Katastrofa budowlana w Pjongjangu – katastrofa budowlana, która miała miejsce w 13 maja 2014 roku.

Próby jądrowe w Korei Północnej 25 maja 2009 roku - w poniedziałek rano koreańskie wojsko przeprowadziło próbę z bombą atomową. Szacuje się, że bomba ta miała moc 10-20 kiloton trotylu, czyli porównywalną z bombą zrzuconą w 1945 roku przez amerykańskie lotnictwo na Hiroszimę i Nagasaki. Według wstępnych informacji, eksplozja była znacznie silniejsza od poprzedniej bomby wypróbowanej przez Koreańczyków w październiku 2006 roku. W swoim komunikacie komunistyczny rząd w Pjongjangu oświadczył: „Tak długo, jak stosuje się wobec nas sankcje, będziemy nadal podejmować konieczne, odpowiednie przedsięwzięcia dla obrony naszej suwerenności i pokoju na Półwyspie Koreańskim naszymi własnymi siłami”.

Przelot północnokoreańskiego pocisku rakietowego nad Japonią – 29 sierpnia 2017 roku doszło do przelotu północnokoreańskiego pocisku rakietowego Hwasong-12 nad japońską wyspą Hokkaido. Według wojska Korei Południowej pocisk został wystrzelony w Sun'an, jednej z dzielnic Pjongjangu – stolicy Korei Północnej, wzniósł się na wysokość 550 kilometrów i spadł po 2700 kilometrach. Został uruchomiony system ostrzegania J-Alert. Japońskie wojsko nie próbowało zestrzelać rakiety.

Szczyt koreański – spotkanie przywódcy Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej Kim Dzong Una i prezydenta Republiki Korei Mun Jae-ina, które miało miejsce 27 kwietnia 2018 roku w Domu Pokoju w Panmundżom.

Wybory parlamentarne w Korei Północnej w 2003 roku odbyły się w niedzielę 3 sierpnia 2003 i połączone były z wyborami samorządowymi. Koreańczycy wybierali na pięcioletnią kadencję 687 deputowanych do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego KRLD oraz 26,650 przedstawicieli do władz lokalnych. Wszyscy kandydaci startujący w wyborach byli członkami koalicji Demokratycznego Frontu na rzecz Zjednoczenia Ojczyzny, na którą składają się:Partia Pracy Korei Koreańska Partia Socjaldemokratyczna Czundoistyczna Partia Czongu

Wybory parlamentarne w Korei Północnej w 2009 roku odbyły się 8 marca 2009, ze znacznym opóźnieniem, gdyż kadencja Najwyższego Zgromadzenia Ludowego minęła we wrześniu 2008. W opinii analityków były to typowe wybory pokazowe. Wszyscy wybrani deputowani pochodzą z Koreańskiej Partii Pracy i oficjalnie otrzymali po 100% poparcia w swoich okręgach. Frekwencja wyborcza wyniosła 99,98%. Udział w wyborach był dla obywateli obowiązkowy.

Wybory parlamentarne w Korei Północnej w 2014 roku odbyły się 9 marca 2014. W opinii analityków, były to typowe wybory pokazowe. Wszyscy kandydaci pochodzili z Partii Pracy Korei. Udział w wyborach był dla obywateli obowiązkowy. Kim Dzong Un w okręgu nr 111 uzyskał 100%.

Wybory parlamentarne w Korei Północnej w 2019 roku odbyły się 9 marca 2019. W opinii analityków, były to typowe wybory pokazowe. Wszyscy kandydaci pochodzili z Partii Pracy Korei.

Wybory samorządowe w Korei Północnej w 2015 roku odbyły się w niedzielę 19 lipca 2015. Wybory samorządowe w Korei Północnej odbywają się co cztery lata od 1999 roku. W wyborach wybierano przedstawicieli do władz prowincjalnych, miejskich oraz lokalnych zgromadzeń ludowych. Liczba miejsc w poszczególnych organach przedstawicielskich warunkowana była przez wielkość populacji danej prowincji lub miasta.