
Karol Dionizy de Beaurain – polski lekarz psychiatra i psychoanalityk, przyjaciel Stanisława Ignacego Witkiewicza.

John le Carré, właśc. David John Moore Cornwell – brytyjski pisarz, autor kryminałów. W młodości funkcjonariusz MI6. Wiele z jego powieści zostało zekranizowanych.

René Fasel – szwajcarski hokeista, sędzia hokejowy i działacz hokeja na lodzie. Od 1994 prezydent IIHF. Członek MKOl od 1995.

Eduard Fischer – szwajcarski botanik i mykolog.

Ernst Albert Gäumann – szwajcarski botanik i mykolog.

Eugen Gomringer,, szwajcarski poeta i eseista, tworzący w języku niemieckim, wydawca. Jest synem Szwajcara i Boliwijki.

Henryk Herszfinkiel – polski radiochemik, docent Wolnej Wszechnicy Polskiej.

Annemarie Huber-Hotz – szwajcarska urzędniczka państwowa, działaczka społeczna i polityk, kanclerz federalny w latach 2000–2007.

Tomasz Wiktor Janiszewski – polski lekarz, docent higieny społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, profesor zwyczajny Uniwersytetu Warszawskiego. Od 16 stycznia 1919 do 9 grudnia 1919 był ministrem zdrowia publicznego w rządzie Ignacego Jana Paderewskiego. Naczelny lekarz miejski w Krakowie, zwolennik eugeniki.

Juliusz Kühl – polski urzędnik konsularny, ekonomista i działacz diaspory żydowskiej, wpływowy członek grupy Ładosia, która pod kierownictwem Aleksandra Ładosia w latach 1941–1943 masowo produkowała nielegalne paszporty latynoamerykańskie dla ratowania Żydów z Holocaustu. W publicystyce żydowskiej i izraelskiej bardzo często uchodzący za lidera grupy.

Feliks Kwiatek, właśc. Efraim Kwiatek, ps. „Włada” – podpułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego, żołnierz Legionów Polskich, dziennikarz, członek Polskiej Partii Socjalistycznej.
Fritz Lotmar – niemiecki neurolog, neuropatolog.

Jon Mathieu – szwajcarski historyk, profesor. Wykładowca na Uniwersytecie w Lucernie. Studiował historię i antropologię na Uniwersytecie w Bernie, gdzie obronił doktorat. Jako naukowiec pracował w Szwajcarii, Austrii i Ameryce Południowej. Założyciel czasopisma "Histoire des Alpes".

Martin Meyer, polityk, minister spraw wewnętrznych Liechtensteinu w latach 2005-2009, wicepremier i minister spraw gospodarczych od 25 marca 2009 do 27 marca 2013.

Pierre Musy – szwajcarski bobsleista i jeździec, złoty medalista igrzysk olimpijskich i srebrny medalista mistrzostw świata.

Siemion Michajłowicz Nachimson – działacz rewolucyjny w Rosji.

Fulvio Pelli, szwajcarski polityk, członek Szwajcarskiej Rady Narodu od 1995, przewodniczący Radykalno-Demokratycznej Partii Szwajcarii (FDP/PLR) od 2005.

Krzysztof Jakub Sośnica – polski geodeta, specjalista geodezji satelitarnej, profesor nauk ścisłych i przyrodniczych.

Anna Tumarkin – rosyjska filozofka żydowskiego pochodzenia, naturalizowana Szwajcarka. Pierwsza kobieta w Europie z prawem nadzoru i egzaminowania doktorantów i pierwsza kobieta z tytułem doktora filozofii z Uniwersytetu w Bernie.

Ernst Ziegler – szwajcarski patolog.