
Vito Hannibal Acconci – amerykański architekt działający w przestrzeni i twórca instalacji.

Diane Arbus vel Nemerov – amerykańska artystka nurtu fotografii dokumentalnej drugiej połowy XX wieku.

Arman – urodzony w Nicei we Francji artysta amerykański sztuki współczesnej. Studiował w Nicei, Paryżu i Los Angeles. Członek grupy Nouveau Realisme, animator i uczestnik wielu jej wystąpień.

Richard Avedon – amerykański fotograf.

Marta Becket – amerykańska aktorka, choreografka, tancerka i malarka.

Eric Carle – amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci pochodzenia niemieckiego. Stworzył ponad 70 ilustrowanych książek dla dzieci przetłumaczonych na ponad 30 języków, które na całym świecie zostały sprzedane w ponad 152 milionach egzemplarzy. Najbardziej znana z nich, napisana w 1969 roku Bardzo głodna gąsienica została przetłumaczona na ponad 65 języków i sprzedała się w ponad 46 milionach egzemplarzy na całym świecie. W 2003 roku Carle został uhonorowany prestiżową nagrodą Laura Ingalls Wilder Medal.

Walter De Maria – amerykański artysta; zajmował się rzeźbą, happeningiem, komponowaniem muzyki.

Steve Dillon – brytyjski rysownik komiksowy mieszkający w Stanach Zjednoczonych, współpracujący ze scenarzystą Garthem Ennisem, współtwórca serii Kaznodzieja. Okazjonalnie również scenarzysta.

Emma Eames [wym. i:mz] – amerykańska śpiewaczka (sopran).

Will Eisner – amerykański twórca komiksów, uważany za jednego z najwybitniejszych. Pochodził z rodziny rosyjskich emigrantów.

Jerry Herman, właśc. Gerald Sheldon Herman – amerykański kompozytor i autor tekstów piosenek.

Jack Kirby, pierw. Jacob Kurtzberg – amerykański rysownik komiksów, autor i redaktor. Dołączył do rodzącego się przemysłu komiksowego w 1930 roku. Tworzył komiksy pod różnymi pseudonimami, lecz ostatecznie zdecydował się na pseudonim Jack Kirby. W 1941 roku jako rysownik wraz z pisarzem Joem Simonem stworzyli dla Timely Comics postać superbohatera Kapitana Amerykę. Od 1940 roku Kirby tworzył komiksy dla różnych wydawnictw, często łącząc siły z Simonem.
Jeff Koons – amerykański artysta. Zajmuje się malarstwem i rzeźbą.
Ewa Kuryluk – polska historyk sztuki, malarka i poetka.

Roy Lichtenstein – amerykański malarz, grafik, rzeźbiarz.

Louise Nevelson – amerykańska rzeźbiarka pochodzenia żydowskiego. W wieku 6 lat wyemigrowała wraz z matką i rodzeństwem do Stanów Zjednoczonych, gdzie kilka lat wcześniej przybył jej ojciec. Już za młodu postanowiła zostać rzeźbiarką. Mając 21 lat wyszła za mąż, ale małżeństwo to nie było udane i w 1941 roku zakończyło się rozwodem.

May Wilson Preston – amerykańska malarka i ilustratorka, znana z ilustracji dla czasopism Harper’s Bazaar i The Saturday Evening Post. Uczestniczyła w wystawie Armory Show w 1913 roku.

Lorna Simpson – amerykańska fotografka i artystka multimedialna. Jej najbardziej znane prace to m.in. Guarded Conditions, czy Square Deal. Badała zagadnienie tożsamości związanej z płcią, rasą, kulturą oraz jej postrzeganiem. Portretowała głównie Afroamerykanki, łącząc w swych pracach obraz z tekstem. Tworzyła również fotomontaże i filmy.

Louis Comfort Tiffany – amerykański artysta, tworzący głównie dzieła ze szkła i wyroby jubilerskie w stylu secesji.

Bill Viola – amerykański artysta specjalizujący się w sztuce wideo i instalacjach wizualno-dźwiękowych.

Ultra Violet, właśc. Isabelle Collin Dufresne – francusko-amerykańska artystka, pisarka i jedna z muz Andy’ego Warhola.

Andy Warhol – amerykański artysta, jeden z głównych przedstawicieli pop-artu, znany przede wszystkim z prostych i seryjnych kompozycji o wysokim kontraście kolorystycznym, do których używał techniki serigrafii. Powstałe dzięki tej metodzie sitodruki prezentują produkty konsumpcyjne z przeciętnej amerykańskiej lodówki, tj.: puszki Coca-Coli czy zupy pomidorowej Campbell, oraz przedmioty z życia codziennego, np. maki, banany, pudełka proszku Brillo. Serigrafia umożliwiła Warholowi odtwarzanie wystylizowanych portretów największych gwiazd świata rozrywki, do których należeli: Brigitte Bardot, Marilyn Monroe, Elvis Presley, Jacqueline Kennedy Onassis, Marlon Brando, Elizabeth Taylor. Tworzył także wizerunki innych powszechnie znanych postaci, którymi byli wówczas Mao Zedong, Włodzimierz Lenin czy Joseph Beuys. Andy Warhol traktował wszystko co malował przedmiotowo i bez zbędnych emocji. Proszek Brillo i banknoty dolarowe miały dla niego taką samą wartość jak podobizny ludzi mu współczesnych – wszystko to artykuły konsumpcyjne społeczeństwa amerykańskiego, przedmioty pop.