Vito AcconciW
Vito Acconci

Vito Hannibal Acconci – amerykański architekt działający w przestrzeni i twórca instalacji.

Buffalo BillW
Buffalo Bill

Buffalo Bill, właściwie William Frederick Cody – myśliwy, zwiadowca armii amerykańskiej (scout), organizator i aktor widowisk rozrywkowych; bohater Dzikiego Zachodu.

Boardman RobinsonW
Boardman Robinson

Boardman Michael Robinson – amerykański i kanadyjski artysta. Robinson jest znany ze swoich antywojennych politycznych rysunków i karykatur.

Art ClokeyW
Art Clokey

Arthur „Art” Clokey – amerykański twórca filmowy, jeden z pionierów animacji poklatkowej przy wykorzystaniu plasteliny. Swój pierwszy krótkometrażowy film, Gumbasia, stworzył w 1955 roku na Uniwersytecie Południowej Kalifornii, zainspirowany przez swojego profesora, Slavka Vorkapicia. Razem ze swoją żoną Ruth stworzył animowany serial Gumby.

Renée GreenW
Renée Green

Renée Green – amerykańska artystka, działająca na różnych obszarach: mediów, architektury, rzeźby, fotografii, grafiki, filmu i projektów internetowych. W swojej twórczości czerpie z antropologii kulturowej i historii społecznej; prace jej są inspiracją zarówno dla artystów, jak i naukowców.

Alex GreyW
Alex Grey

Alex Grey, właśc. Alex Velzy – amerykański artysta specjalizujący się w duchowej i psychodelicznej sztuce, która jest czasami kojarzona z ruchem New Age. Grey jest wyznawcą Wadżrajany. Podstawa jego pracy obejmuje wiele form w tym sztukę widowiskową, sztukę procesualną, instalacje, rzeźby, sztukę wizjonerską oraz obrazy. Grey jest członkiem Integral Institute. Jest także jednym z doradców w Center for Cognitive Liberty and Ethics i jest przewodniczącym Wisdom University's Sacred Art Department. On i jego żona Alysson Grey są współzałożycielami Chapel of Sacred Mirrors, instytucji non-profit wspierającej Kulturę Wizjonerską w Nowym Jorku.

HopsinW
Hopsin

Marcus Jamal Hopson, szerzej znany pod scenicznym pseudonimem Hopsin, to amerykański raper z Los Angeles, Kalifornia. W 2007 roku podpisał kontrakt z Ruthless Records, opuścił wytwórnię w 2009, kiedy założył własną działalność, wytwórnię Funk Volume. Hopsin ma na swoim koncie trzy albumy studyjne: Gazing At The Moonlight, Raw, Knock Madness oraz mixtape Haywire pod szyldem Funk Volume. W niedalekiej przyszłości ukaże się kolaboracja w formie EP z Travisem Barkerem. Białe soczewki, które raper nosi podczas teledysków, występów i wywiadów, są jego znakiem rozpoznawczym.

Djimon HounsouW
Djimon Hounsou

Djimon Gaston Hounsou – amerykański aktor, tancerz i model benińskiego pochodzenia, nominowany do Oscara w kategorii „najlepszy aktor drugoplanowy” za role w filmach Nasza Ameryka i Krwawy diament.

Mark Jenkins (artysta)W
Mark Jenkins (artysta)

Mark Jenkins – amerykański artysta, performer.

Julia MichaelsW
Julia Michaels

Julia Michaels, właściwie Julia Carin Cavazos – amerykańska piosenkarka i autorka tekstów. Swoją karierę rozpoczęła jako autorka tekstów pop, pisząc utwory dla takich artystów jak Selena Gomez, Demi Lovato, Fifth Harmony, Shawn Mendes, Britney Spears, Justin Bieber, Hailee Steinfeld i Gwen Stefani. Michaels wydała swój debiutancki singiel z Republic Records w 2017 roku, „Issues”, który osiągnął 11 pozycję na liście Billboard Hot 100 w Stanach Zjednoczonych i uzyskał status potrójnej platynowej płyty od amerykańskiego stowarzyszenia Recording Industry Association (RIAA) i zdobył nominacje do nagrody Grammy w kategorii Song of the Year i Best New Artist. Jej debiutancki minialbum, "Nervous System" (2017), osiągnął 48 pozycję na liście Billboard 200 w Stanach Zjednoczonych. Otrzymała nominacje do MTV Music Video, Billboard Music i American Music Awards.

Allan KaprowW
Allan Kaprow

Allan Kaprow – amerykański malarz, twórca i teoretyk happeningu.

Joseph KosuthW
Joseph Kosuth

Joseph Kosuth – amerykański artysta, uznawany za współtwórcę sztuki konceptualnej. Organizator wystawy Open Exhibition Normal Art. Znany także z twórczości pisarskiej, głównie z esejów w których krytykuje pozycję estetyki w ogólnym dyskursie teorii sztuki.

Barbara KrugerW
Barbara Kruger

Barbara Kruger – amerykańska artystka konceptualistka, której prace utrzymane w charakterystycznym stylu łączącym wizerunki i slogany związane z zagadnieniami władzy, tożsamości i seksualności we współczesnym świecie, mają na celu konfrontację istotnych problemów społecznych ze stereotypami funkcjonującymi w świadomości społecznej. Kruger często wymieniana jest jako reprezentantka sztuki feministycznej oraz sztuki zaangażowanej społecznie i politycznie.

Robert J. LangW
Robert J. Lang

Dr Robert J. Lang to amerykański fizyk, a także jeden z czołowych origamistów na świecie. Jest twórcą wielu szczegółowych projektów, głównie owadów i zwierząt. Przyczynił się też do opracowania praktycznych zastosowań technik używanych przy projektowaniu origami w nowoczesnej inżynierii.

George MaciunasW
George Maciunas

George Maciunas, właśc. Jurgis Mačiūnas – amerykański artysta litewskiego pochodzenia.

Elmer Livingston MacRaeW
Elmer Livingston MacRae

Elmer Livingston MacRae – amerykański malarz i rysownik, znany najbardziej jako czołowy członek kolonii artystycznej Cos Cob Art Colony w Greenwich, założonej przez amerykańskich malarzy impresjonistycznych Johna Henry’ego Twachtmana i Juliana Aldena Weira. Kolonia stała się polem doświadczalnym dla nowych stylów artystycznych. Sam MacRae założył The American Pastel Society oraz Greenwich Society of Artists. Był skarbnikiem i jednym z organizatorów oraz uczestników przełomowej wystawy Armory Show w 1913 roku.

Dee Dee RainbowW
Dee Dee Rainbow

Dee Dee Rainbow – emerytowana nauczycielka plastyki, która przez 30 lat pracowała w szkołach publicznych w Seattle w Stanach Zjednoczonych. Jest artystką-ceramikiem, która w swojej kolorowej pracowni wykonuje ręcznie rzeźbione, zdobione szkłem smoki i anioły według własnego projektu.

Suze RotoloW
Suze Rotolo

Suze Rotolo, właśc.Susan Elizabeth Rotolo – amerykańska artystka.

Augusta SavageW
Augusta Savage

Augusta Savage (ur. 29 lutego 1882, zm. 27 marca 1962 – amerykańska rzeźbiarka związana z nowojorskim ruchem artystycznym The Harlem Renaissance . Była również nauczycielką, a jej studio było niezwykle istotne dla karier pokolenia artystów, którzy stali się rozpoznawalni w całym kraju.

SeenW
Seen

Richard Mirando, znany jako Seen, jest jednym z najsłynniejszych amerykańskich artystów graffiti, często nazywanym także The Godfather of Graffiti.

Louis Comfort TiffanyW
Louis Comfort Tiffany

Louis Comfort Tiffany – amerykański artysta, tworzący głównie dzieła ze szkła i wyroby jubilerskie w stylu secesji.

Natasha Vita-MoreW
Natasha Vita-More

Natasha Vita-More – artystka i projektantka w dziedzinie nowych mediów, z wykształceniem uniwersyteckim, znana z zaprojektowania sztucznego ciała o nazwie "Primo Posthuman". Ten prototyp przyszłego człowieka uwzględnia osiągnięcia biotechnologii, robotyki, informatyki, nanotechnologii, neurologii w celu udoskonalenia człowieka i radykalnego przedłużenia życia.

Kara WalkerW
Kara Walker

Kara Elizabeth Walker – amerykańska artystka konceptualna, malarka, rzeźbiarka, autorka kolaży, rysunków; tworzy instalacje przestrzenne i multimedialne przedstawiających najczęściej czarne sylwetki wycięte z papieru. W swojej twórczości zwraca uwagę na zależności między rasą, władzą i płcią oraz wykluczeniem społecznym. Porusza również trudną historię Afroamerykanów w Stanach Zjednoczonych.

David WoodardW
David Woodard

David Woodard jest amerykańskim pisarzem i dyrygentem. W latach dziewięćdziesiątych wymyślił słowo „prequiem”, które było składanką słów „preemptive” i „requiem”. Prequiem to buddaistyczna praktyka komponowania muzyki, którą gra się podczas lub zaraz przed śmiercią jej podmiotu.