Jazep AdamowiczW
Jazep Adamowicz

Jazep Adamowicz, biał. Язэп Адамовіч – białoruski działacz polityczny, komunista, premier Białoruskiej SRR.

Alena AmialusikW
Alena Amialusik

Alena Wasiljeuna Amialusik – białoruska kolarka, uczestniczka igrzysk w Londynie, czterokrotna mistrzyni kraju w kolarstwie na czas.

Mikałaj AzbukinW
Mikałaj Azbukin

Mikałaj Azbukin – białoruski geograf i krajoznawca, publicysta i działacz narodowy.

Wiera CharużaW
Wiera Charuża

Wiera Charuża, biał. Вера Захараўна Харужая – białoruska działaczka komunistyczna w Polsce i ZSRR, dziennikarka i agitatorka.

Uładzimir ChwaszczynskiW
Uładzimir Chwaszczynski

Uładzimir Chwaszczynski – białoruski piłkarz występujący na pozycji napastnika.

Florian CzarnyszewiczW
Florian Czarnyszewicz

Florian Czarnyszewicz – polski prozaik emigracyjny opisujący dzieje polskiej szlachty zagrodowej znad Berezyny w kontekście kulturowym wschodnich Kresów Rzeczypospolitej z początków XX w. Jego pierwszą i najważniejszą powieścią są Nadberezyńcy.

Dymitr (Drazdou)W
Dymitr (Drazdou)

Dymitr (ros. Димтрий, Dzmitryj ; imię świeckie Nikołaj Grigorjewicz Drozdow, Николай Григорьевич Дроздов, białorus. Mikałaj Ryhorawicz Drazdou, Мікалай Рыгоравіч Драздоў – arcybiskup witebski i orszański Egzarchatu Białoruskiego.

Heszel FrumkinW
Heszel Frumkin

Heszel Frumkin – izraelski polityk, w latach 1949–1951 poseł do Knesetu z listy Mapai.

Berl KatznelsonW
Berl Katznelson

Berl Katznelson – rosyjski dziennikarz i polityk pochodzenia żydowskiego, jeden z głównych przywódców i ideologów ruchu syjonizmu socjalistycznego. Działacz ruchu robotniczego w Brytyjskim Mandacie Palestyny. Był redaktorem gazety Dawar, pierwszej codziennej gazety ruchu robotniczego w Palestynie. Odegrał ważną rolę w procesie tworzenia państwa żydowskiego. Był stryjem prof. Dory Kacnelson, wybitnej historyczki, slawistki i literaturoznawcy oraz kuzynem zamordowanego w Auschwitz poety Icchaka Kacnelsona.

Aleksandr KowalenkoW
Aleksandr Kowalenko

Aleksandr Kowalenko Александр Коваленко – białoruski lekkoatleta specjalizujący się w trójskoku, który przez pierwsze lata kariery startował w barwach Związku Radzieckiego.

Ludwik LichodziejewskiW
Ludwik Lichodziejewski

Ludwik Lichodziejewski – komandor porucznik, uczestnik II wojny światowej, dowódca niszczycieli ORP „Kujawiak” i ORP „Błyskawica”, kawaler Orderu Virtuti Militari.

Ludwik LichtarowiczW
Ludwik Lichtarowicz

Ludwik Lichtarowicz – pułkownik dyplomowany piechoty Wojska Polskiego.

Kadisz LuzW
Kadisz Luz

Kadisz Luz – izraelski inżynier, ekonomista i polityk, w latach 1955–1959 minister rolnictwa, w latach 1951–1969 poseł do Knesetu z listy Mapai, w latach 1959–1969 jego przewodniczący. W 1963 pełniący obowiązki prezydenta Izraela.

Władimir MichałkinW
Władimir Michałkin

Władimir Michajłowicz Michałkin, ros. Владимир Михайлович Михалкин – radziecki dowódca wojskowy, dowódca Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych Armii Radzieckiej, marszałek artylerii (1989), główny inspektor w dowództwie Wojsk Rakietowych i Artylerii Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej.

Andrej MichniewiczW
Andrej Michniewicz

Andrej Michniewicz – białoruski lekkoatleta, specjalizujący się w pchnięciu kulą.

Wacław MłodzianowskiW
Wacław Młodzianowski

Wacław Młodzianowski – pułkownik artylerii Wojska Polskiego.

Aleksandr Orłow (funkcjonariusz NKWD)W
Aleksandr Orłow (funkcjonariusz NKWD)

Aleksandr Michajłowicz Orłow, ros. Александр Михайлович Орлов, właśc. Lejba Feldbin – major bezpieczeństwa państwowego ZSRR (1935), ps. w NKWD Lew Łazariewicz Nikolski, rezydent INO NKWD w Hiszpanii podczas wojny domowej (1936–1938). Wezwany na spotkanie z przedstawicielem INO w czasie wielkiej czystki , przewidując uprowadzenie i egzekucję w przypadku wykonania rozkazu, wyjechał do USA wraz z dokumentacją i kasą rezydentury NKWD w Hiszpanii. Autor wspomnień demaskujących kulisy wielkiej czystki, opublikowanych po śmierci Stalina (1953).

Maryja PapowaW
Maryja Papowa

Maryja Uładzimirauna Papowa – białoruska koszykarka grająca na pozycjach silnej skrzydłowej.

Dzmitryj RekiszW
Dzmitryj Rekisz

Dzmitryj Rekisz – białoruski piłkarz występujący na pozycji pomocnika, reprezentant Białorusi U-21.

Wital RymaszeuskiW
Wital Rymaszeuski

Wital Anatoljewicz Rymaszeuski – białoruski polityk, współprzewodniczący niezarejestrowanej partii Białoruska Chrześcijańska Demokracja, opozycyjnej wobec prezydenta Alaksandra Łukaszenki; kandydat na urząd prezydenta Białorusi w wyborach 2010 roku.

Walentina StieninaW
Walentina Stienina

Walentina Siergiejewna Stienina z d. Miłosławowa – radziecka łyżwiarka szybka, dwukrotna medalistka olimpijska i wielokrotna medalistka mistrzostw świata.

Stanisłau SzczarbaczeniaW
Stanisłau Szczarbaczenia

Stanisłau Szczarbaczenia – białoruski wioślarz, mistrz świata w 2012 roku, dwukrotny wicemistrz Europy, reprezentant Białorusi na letnich igrzyskach olimpijskich w 2004, 2008, 2012 i 2016 roku.

Siarhiej SzyłowiczW
Siarhiej Szyłowicz

Siarhiej Uładzimirawicz Szyłowicz – białoruski piłkarz ręczny, prawy rozgrywający, od 2014 zawodnik Mieszkowa Brześć.

Jicchak TabenkinW
Jicchak Tabenkin

Jicchak Tabenkin – izraelski polityk, poseł do Knesetu w latach 1949–1951 z listy Mapam, a w latach 1955–1959 z listy Achdut ha-Awoda.

Siamon WalfsonW
Siamon Walfson

Siamon Walfson – białoruski filozof, pedagog i literaturoznawca, wykładowca i działacz państwowy Białoruskiej SRR.

Jakub WygodzkiW
Jakub Wygodzki

Jakub Wygodzki, także Jakub Wygodski, Jaakow Wigodski, Yakov Wigodski, ros. Яков Ефимович Выгодский; jidysz יעקב וויגאדסקי; lit. Jokūbas Vygodskis – wileński lekarz, działacz syjonistyczny i społeczno-kulturalny, minister Litwy ds. żydowskich, radny Wilna i poseł na Sejm II RP I i II kadencji (1922–1930).