
Krzyż Hanzeatycki – odznaczenie wojenne ustanowione w 1915 roku przez trzy hanzeatyckie, wolne miasta Hamburg, Bremę i Lubekę za zasługi podczas I wojny światowej.

Krzyż Hiszpanii – niemieckie odznaczenie wojskowe.

Krzyż Kulmski – odznaczenie wojenne Królestwa Prus, jednorazowo nadane wyłącznie wojskowym służącym w armii Imperium Rosyjskiego.

Krzyż Niemiecki – odznaczenie ustanowione przez Adolfa Hitlera, 28 września 1941, jako odznaczenie wyższej rangi niż Krzyż Żelazny I klasy, ale niższej niż Krzyż Rycerski Krzyża Żelaznego.

Krzyż Rycerski, właśc. Krzyż Rycerski Krzyża Żelaznego – niemiecki order, najwyższe odznaczenie wojskowe okresu III Rzeszy. Stanowił rozszerzenie klas Krzyża Żelaznego.

Krzyż Zasługi Wojennej – odznaczenie wojskowe III Rzeszy za zasługi cywilne i wojenne dokonane w trakcie II wojny światowej.

Krzyż Żelazny – pruskie, potem niemieckie odznaczenie wojskowe nadawane za męstwo na polu walki, a także za sukcesy dowódcze.

Medal Narodów Wschodnich, właśc. Odznaka Waleczności i Zasługi dla Narodów Wschodnich – niemieckie odznaczenie przeznaczone dla przedstawicieli narodów ZSRR współpracujących z Niemcami podczas II wojny światowej.
Medal Pamiątkowy 1 października 1938 (używano także nazwy Sudetenland-Medaille – niemieckie odznaczenie nadawane za udział w zajęciu Kraju Sudetów na mocy układu monachijskiego.
Medal Pamiątkowy 13 marca 1938 – niemieckie odznaczenie państwowe nadawane za udział w zajęciu Austrii 13 marca 1938 roku.
Medal Pamiątkowy za Powrót Kłajpedy – niemieckie odznaczenie nadawane za udział w zajęciu Okręgu Kłajpedy 23 marca 1939 roku na podstawie umowy między Litwą a III Rzeszą z 22 marca 1939 roku.

Medal za Udział w Operacjach Bundeswehry – odznaczenie Bundeswehry ustanowione w 1996, z przeznaczeniem dla jej żołnierzy biorących udział w misjach pokojowych, humanitarnych, stabilizacyjnych itp.. Brązowy medal mogą ci, którzy przesłużyli podczas danej operacji co najmniej 30 dni, srebrny przysługuje po 360 dniach służby, a złoty można otrzymać po 690 dniach służby. Za każdą misję przysługuje oddzielny medal z okuciem z nazwą operacji lub jej skrótem. Do marca 2019 powstało 61 wersji medalu różniących się okuciem za misje, a także wersja z okuciem „GEFECHT”, przyznawana za co najmniej jednokrotny aktywny udział w walce lub za znalezienie się w bezpośrednim zagrożeniu życia.

Odznaka Honorowa Bundeswehry – odznaczenie wojskowe Republiki Federalnej Niemiec, nadawane żołnierzom Bundeswehry, żołnierzom sił zbrojnych innych państw oraz osobom cywilnym za czyny waleczności w warunkach bojowych, za zasługi dla Bundeswehry, a także za długoletnią wzorową służbę wojskową.

Odznaka Honorowa Wojskowa – trzynaste pod względem starszeństwa odznaczenie pruskie.

Order Blüchera – odznaczenie wojskowe, ustanowione w NRD.

Order wojskowy Maksymiliana Józefa – wysokie odznaczenie wojskowe Królestwa Bawarii, ustanowione rozkazem Maksymiliana I Józefa z 1 marca 1806 roku. Nadawany oficerom armii bawarskiej oraz wojsk sojuszniczych za wybitne dowodzenie oraz męstwo na polu bitwy, od wojen napoleońskich po I Wojnę Światową. Nadania kontynuowano jeszcze po upadku monarchii i proklamowaniu Republiki Weimarskiej.

Order Niemiecki – najwyższe odznaczenie III Rzeszy za zasługi wojenne lub cywilne, nadawane w latach 1942–1945. Order został ustanowiony latem roku 1942 przez führera i kanclerza III Rzeszy, zwanej teraz Rzeszą Wielkoniemiecką, Adolfa Hitlera, w celu nagradzania obywateli niemieckich za wybitne zasługi dla państwa i partii narodowosocjalistycznej NSDAP. Bodźcem do stworzenia odznaczenia były mające miejsce w 1942 roku zgony dwóch bliskich współpracowników Hitlera, Fritza Todta i Reinharda Heydricha. Zaczęto go po cichu nazywać „orderem umrzyków”, gdyż z jedenastu zanotowanych nosicieli odznaczenia aż siedmiu otrzymało je post mortem. Ostatnimi udekorowanymi byli gauleiter Wrocławia Karl Hanke, odznaczony 12 dni przed śmiercią Hitlera oraz ostatni przywódca Hitlerjugend (Reichsjugendführer) Arthur Axmann, który do końca wytrwał w Führerbunker u boku Hitlera i otrzymał order 2 dni przed samobójstwem swego wodza.

Order Scharnhorsta – wysokie odznaczenie wojskowe Niemieckiej Republiki Demokratycznej, nadawane w latach 1966–1990.
Order Zasługi Orła Niemieckiego – odznaczenie III Rzeszy za zasługi cywilne i wojenne nadawane w latach 1937–1945.

Order Zasługi w Walkach dla Ludu i Ojczyzny – odznaczenie wojskowe Niemieckiej Republiki Demokratycznej, nadawane w latach 1966–1990.

Order Zasługi Wojskowej – odznaczenie wojskowe Królestwa Bawarii, nadawane w latach 1866-1918.

Pour le Mérite – najwyższy pruski order wojskowy do 1918 roku oraz wysokie odznaczenie cywilne do chwili obecnej.
Tarcza Krym – niemieckie odznaczenie wojskowe nadawane żołnierzom niemieckim i rumuńskim, którzy wzięli udział w działaniach bojowych na Półwyspie Krymskim w okresie od 21 września 1941 do 4 lipca 1942. Miało ono postać tarczy naramiennej.

Tarcza Narwik – niemieckie odznaczenie wojskowe ustanowione przez Adolfa Hitlera 19 sierpnia 1940 roku. Przyznawane żołnierzom wojsk lądowych Heer, Kriegsmarine i Luftwaffe za udział w bitwie o Narwik w trakcie kampanii norweskiej 1940 roku. Odznaczenie jako pierwszy otrzymał generał Eduard Dietl 21 marca 1941 roku.

Tarcza Warszawa – niemieckie odznaczenie, ustanowione 10 grudnia 1944 rozkazem Wodza i kanclerza Rzeszy Adolfa Hitlera w celu uhonorowania żołnierzy tłumiących powstanie warszawskie w czasie II wojny światowej.

Wojskowy Order Zasługi Niemieckiej Republiki Demokratycznej – odznaczenie wojskowe, formalnie istniejące w NRD w latach 1982–1990.

Złota Gwiazda Bohatera NRD – wysokie odznaczenie Niemieckiej Republiki Demokratycznej, nadawane w latach 1975-1990.