
Šaban Bajramović, cyr. Шабан Бајрамовић – serbski piosenkarz pochodzenia romskiego.

Jovanka Bončić-Katerinić – serbska, a następnie jugosłowiańska architekt. Pierwsza kobieta, która uzyskała dyplom inżyniera w Cesarskich Niemczech.

Dragiša Cvetković – jugosłowiański polityk pochodzenia serbskiego.

Radomir „Ratko” Dmitrović, cyr. Радомир „Ратко” Дмитровић – serbski dziennikarz, publicysta i polityk, parlamentarzysta, od 2020 minister rodziny i demografii.

Staša Gejo – serbska wspinaczka sportowa. Specjalizuje się w boulderingu oraz we wspinaczce łącznej. Mistrzyni Europy we wspinaczce sportowej w konkurencji boulderingu z Monachium z 2017 roku.

Stefan Jović – serbski koszykarz, gracz Bayernu Monachium i zawodnik w reprezentacji męskiej Serbii. Mierzy 1 metr i 98 cm i gra na pozycji rozgrywającego. W sezonie 2015/2016 został nazwany MVP bałkańskiej ligi ABA. Do 2017 roku grał w rodzimej Serbii, a od tego czasu gra dla niemieckiego Bayernu. Jest też posiadaczem rekordu dotyczącego największej ilości asyst w jednym meczu Euroligi.

Justyn I – cesarz bizantyński, panujący od 5 lipca 518 do śmierci.
Nikola Karabatić – francuski piłkarz ręczny pochodzenia chorwackiego urodzony w Serbii, reprezentant Francji. Gra na pozycji środkowego rozgrywającego. Został uznany najlepszym szczypiornistą na świecie roku 2007. Dwukrotny mistrz olimpijski 2008 oraz 2012.

Konstantyn I Wielki, łac. Gaius Flavius Valerius Constantinus – cesarz rzymski od 306 roku, święty Kościoła prawosławnego.

Natalija Kostić – serbska tenisistka, reprezentantka kraju w Pucharze Federacji.

Lazar Krstić, cyr. Лазар Крстић – serbski ekonomista, doradca finansowy i matematyk, od 2013 do 2014 minister finansów.
Branko Miljković – poeta serbski. Był przedstawicielem neosymbolizmu, który stawiał sobie za cel połączenie w harmonijną całość klasycznego symbolizmu i współczesnego surrealizmu. Prawdopodobnie popełnił samobójstwo, ale ta kwestia nie została nigdy dostatecznie wyjaśniona.

Ivan Miljković – serbski siatkarz, występujący na pozycji atakującego, od 1997 do 2011 roku reprezentant kraju, uważany za jednego z najlepszych atakujących na świecie, wiceprezes serbskiej federacji siatkówki.

Nenad Milosavljević, serb. Ненад Милосављевић, znany jako Nesza Galija, serb. Неша Галија – serbski piosenkarz, muzyk, kompozytor i polityk. Znany z bycia liderem jugosłowiańskiego zespołu rockowego Galija. Członek Socjalistycznej Partii Serbii i deputowany Zgromadzenia Narodowego Republiki Serbii.

Aleksandar Pešić − serbski piłkarz występujący na pozycji napastnika we klubie FK Crvena zvezda.

Petar Pešić (cyr. Петар Пешић, – serbski generał, minister obrony Królestwa SHS w latach 1922-1924.

Dušan Petković – serbski siatkarz, grający na pozycji atakującego.

Danica Radecković – serbska siatkarka, grająca na pozycji rozgrywającej, reprezentantka kraju.

Nemanja Radonjić – serbski piłkarz występujący na pozycji skrzydłowego napastnika w niemieckim klubie Hertha BSC, do którego wypożyczony jest z francuskiego klubu Olympique Marsylia.

Predrag Ranǵelowiḱ – północnomacedoński piłkarz urodzony w Serbii, grający na pozycji pomocnika. Od 2018 jest zawodnikiem klubu IFK Värnamo.

Aleksandar Šoštar – jugosłowiański/serbski piłkarz wodny, zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Seulu i brązowego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Sydney.

Ana Stanić, cyr. Ана Станић – serbska wokalistka pop-rockowa.

Nikola Stojiljković, cyr. Никола Стојиљковић – serbski piłkarz występujący na pozycji napastnika w hiszpańskim klubie RCD Mallorca.

Dragan Stojković – serbski piłkarz grający na pozycji ofensywnego pomocnika, a także trener.

Novica Tončev, cyr. Новица Тончев – serbski polityk, przedsiębiorca i samorządowiec, burmistrz Surdulicy, parlamentarzysta, od 2020 minister.

Vladimir Volkov, cyr. Bлaдимиp Boлкoв – czarnogórski piłkarz serbskiego pochodzenia występujący na pozycji obrońcy w reprezentacji Czarnogóry. Były reprezentant Serbii.

Želimir Žilnik, serb. Желимир Жилник – serbski reżyser i scenarzysta filmowy. Jeden z głównych przedstawicieli jugosłowiańskiej czarnej fali lat 60. i 70. Laureat Złotego Niedźwiedzia na 19. MFF w Berlinie Zachodnim za film Młode lata (1969). Po upadku komunizmu i rozpadzie Jugosławii na początku lat 90. Žilnik publicznie krytykował reżim serbskiego przywódcy Slobodana Miloševicia. Jego film Dupa z marmuru (1995) przyniósł mu nagrodę Teddy Award na 45. MFF w Berlinie.

Zoran Živković, cyr. Зоран Живковић – serbski ekonomista, przedsiębiorca i polityk, burmistrz Niszu, minister spraw wewnętrznych Jugosławii (2000–2003) oraz premier Serbii.

Andrija Živković – serbski piłkarz grający na pozycji skrzydłowego pomocnika w SL Benfica.