
Ivo Andrić – jugosłowiański powieściopisarz, nowelista i poeta, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 1961. Autor utworów poświęconych życiu w Bośni i bośniackiej historii.

Claudia Bandion-Ortner – austriacka prawniczka, sędzia, w latach 2009–2011 minister sprawiedliwości.

Martin Bartenstein – austriacki polityk i przedsiębiorca, działacz Austriackiej Partii Ludowej (ÖVP), parlamentarzysta, w latach 1995–2008 minister w różnych resortach.

Wolfgang Bauer – austriacki pisarz, uchodził w latach 70. obok Thomasa Bernharda i Petera Handkego za jednego z najważniejszych austriackich dramaturgów. Członek Stowarzyszenia Autorów w Grazu, Forum Stadtpark i członek-założyciel Loży Lorda Jima. Międzynarodowe uznanie zyskał w 1968 roku swoim prowokacyjnym dziełem Magic Afternoon.

Peter Becker – austriacki historyk, profesor na Uniwersytecie Wiedeńskim. Specjalizuje się w historii Austrii oraz historii XIX i XX wieku.

Roman Władysław Belohlavek vel Bélohlávek – doktor praw, wykładowca, muzyk i kompozytor, kapitan piechoty Wojska Polskiego, ofiara zbrodni katyńskiej.

Iwan Boberski, ukr. Іван Миколайович Боберський – ukraiński pedagog, teoretyk i praktyk kultury fizycznej. Propagator skautingu, współorganizator ukraińskiego ruchu skautowego Płast i twórca jego nazwy. Autor podręczników wychowania fizycznego, w latach 1908-1914 prezes stowarzyszenia Sokił. Członek Zarządu Wojskowego Legionu Ukraińskich Strzelców Siczowych (USS) i porucznik Ukraińskich Strzelców Siczowych. Pierwszy ukraiński popularyzator masowej kultury fizycznej, twórca ukraińskiej terminologii sportowej.

Eva Glawischnig-Piesczek – austriacka polityk i prawniczka, posłanka do Rady Narodowej, od 2008 do 2017 lider Zielonych – Zielonej Alternatywy.

Irmgard Griss – austriacka prawniczka i nauczyciel akademicki, w latach 2007–2011 prezes Sądu Najwyższego, kandydatka w wyborach prezydenckich.

Otto Hans Adolf Gross – austriacki lekarz psychiatra, psychoanalityk i anarchista.
Władysław Gumplowicz – działacz PPS, publicysta, geograf, profesor Wolnej Wszechnicy Polskiej, w okresie II wojny światowej konspirator i nauczyciel tajnych kompletów.

Emanuel Herrmann − austriacki ekonomista, propagator pocztówek.

Valentin Inzko – austriacki dyplomata i polityk narodowości słoweńskiej, były ambasador Austrii w Bośni i Hercegowinie oraz Słowenii, wysoki przedstawiciel dla Bośni i Hercegowiny od 26 marca 2009.

Beatrix Karl – austriacka polityk, prawniczka i wykładowczyni akademicka, była minister, posłanka do Rady Narodowej.

Ignacij Klemenčič – słoweński fizyk.

Werner Kogler – austriacki polityk i ekonomista, poseł do Rady Narodowej, od 2017 lider Zielonych – Zielonej Alternatywy, od 2020 wicekanclerz i minister.

Gerhard Kurzmann – austriacki polityk, samorządowiec i historyk, poseł do Rady Narodowej, lider Wolnościowej Partii Austrii (FPÖ) w Styrii.

Jörg Leichtfried – austriacki polityk, z wykształcenia prawnik, poseł do Parlamentu Europejskiego VI, VII i VIII kadencji, minister w rządzie regionalnym i federalnym.
Georg Mayer – austriacki polityk i prawnik, poseł do landtagu Styrii, deputowany do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji.

Franc Miklošič, Franz von Miklosich – słoweński językoznawca i slawista.

Andreas Mölzer – austriacki polityk i dziennikarz, poseł do Parlamentu Europejskiego VI i VII kadencji.

Krzysztof Ossoliński herbu Topór – wojewoda sandomierski w latach 1638–1645, kasztelan wojnicki w latach 1636–1638, kasztelan sądecki w latach 1633–1636, podkomorzy sandomierski w latach 1619–1633, podstoli sandomierski w latach 1618–1619, starosta wolbromski, starosta robczycki, dworzanin królewski w 1607 roku, poseł królewski, dowódca oddziału przeciw Turkom i Tatarom, marszałek Trybunału Głównego Koronnego w 1644 roku, pisarz i tłumacz.

Lasgush Poradeci właśc. Llazar Sotir Gusho – – poeta i tłumacz albański, pochodzenia arumuńskiego.

Reinhard Rack – austriacki polityk, prawnik, od 1995 do 2009 poseł do Parlamentu Europejskiego.

Fran Ramovš – słoweński językoznawca, dialektolog i badacz historii języka słoweńskiego.

Alois Adolf Riehl – niemiecki filozof i przedstawiciel neokantyzmu.

Karel Schwarzenberg, cz. Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu, niem. Karl Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Mena Fürst zu Schwarzenberg – czeski polityk, działacz opozycji antykomunistycznej w okresie Czechosłowacji, minister spraw zagranicznych Republiki Czeskiej w latach 2007–2009 oraz 2010–2013, założyciel i lider partii TOP 09, od 1979 głowa arystokratycznego domu Schwarzenbergów, kandydat w wyborach prezydenckich w 2013.

Lazar Tomanović – czarnogórski polityk i prawnik, premier Czarnogóry.
Ernst Wertheim – austriacki lekarz ginekolog.

Mihal Zallari – albański polityk, dziennikarz i poeta, minister kultury (1944).

Milan Zver – słoweński polityk, socjolog i politolog, minister i poseł do Parlamentu Europejskiego VII, VIII i IX kadencji.