
Najstarsza synagoga w Baranowie Sandomierskim – nieistniejąca obecnie synagoga w Baranowie Sandomierskim, powstała w 1727 r. przez przeznaczenie jednego z domów mieszkalnych znajdujących się przy miejskim rynku na cele sakralne. Została zlikwidowana w 1742 r. w związku ze wzniesieniem budynku synagogi od początku przeznaczonego do takiej funkcji.

Synagoga w Baranowie Sandomierskim – nieistniejąca obecnie synagoga w Baranowie Sandomierskim powstała przypuszczalnie w XIX w. na miejscu starszej drewnianej synagogi. Została zniszczona przez Niemców podczas II wojny światowej. Po wojnie nie została odbudowana. Mieściła się na północ od rynku. Budynek synagogi miał kształt prostokąta i był orientowany, ścianą z Aron ha-kodesz zwrócony ku wschodowi. Miał dwie kondygnacje, był nakryty wykonanym z blachy dachem dwuspadowym – połacie dachowe opadały na północ i południe. Wewnątrz znajdowały się pomieszczenia przeznaczone do nauki i studiów talmudycznych. Nad nimi przypuszczalnie babiniec. Sala główna nie była podzielona na kondygnacje. Przy zachodniej ścianie mała przybudówka. W południowej, a także przypuszczalnie północnej ścianie po jedenaście okien – po sześć w sali głównej i po pięć w części użytkowej.

Synagoga w Birczy – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Birczy.

Synagoga w Birczy – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Birczy, przy również obecnie nieistniejącej ulicy Wałowej.

Synagoga w Brzostku – synagoga znajdująca się w Brzostku, przy ulicy Królowej Jadwigi.

Synagoga Gminna w Bukowsku – była to druga synagoga w mieście, powstała pod koniec XIX wieku. Była murowana, pokryta strzechą. Użycie takiego materiału na wykończenie dachu nie wynikało z niezamożności gminy, lecz było świadome - "manna z nieba", umożliwiająca przeżycie Narodu Wybranego, mogła spłynąć poprzez szczeliny słomianego dachu. Dom modlitwy usytuowany był w górnej części Bukowska, na skraju miasta przy ul. Sanockiej 63 u wylotu drogi w kierunku wsi Nagórzany. Synagoga została zdewastowana pierwszy raz we wrześniu 1939 podczas pogromu ukraińskiego, drugi raz w roku 1946 podczas kolejnych podpaleń i ataków UPA na miasto. Obecnie miejsce po synagodze zarasta pastwisko - nie zachowały się żadne ślady po murowanym budynku.

Synagoga w Cieszanowie – synagoga znajdująca się w Cieszanowie przy ulicy Skorupki 7.

Synagoga w Cisnej – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Cisnej przy głównym skrzyżowaniu wsi, w miejscu, gdzie obecnie znajduje się motel.

Synagoga Nowomiejska w Dębicy – synagoga znajdująca się w Dębicy przy ulicy Krakowskiej 3, na zachód od Rynku.

Nowa Synagoga w Dukli – synagoga znajdująca się w Dukli przy ulicy Cergowskiej.

Stara Synagoga w Dukli – została zbudowana w XVIII wieku z drewna. Spłonęła w 1758 roku. Na jej miejscu stanęła nowa synagoga.
Synagoga Cwi Lajtnera w Dukli – synagoga znajdująca się w Dukli przy obecnej ulicy Cergowskiej, w pobliżu głównej synagogi.
Wielka Synagoga w Jaśle – nieistniejąca synagoga, która znajdowała się w Jaśle, przy ulicy Karola Szajnochy.

Synagoga w Kolbuszowej – synagoga znajdująca się w Kolbuszowej przy obecnej ulicy Piekarskiej 19.

Synagoga w Krośnie – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Krośnie przy ulicy Juliusza Słowackiego.

Synagoga w Lesku – główna synagoga leskiej gminy żydowskiej znajdująca się przy obecnej ulicy Berka Joselewicza 16.

Synagoga w Leżajsku – chasydzka synagoga znajdująca się w Leżajsku, przy ulicy Studziennej 2.

Synagoga kahalna w Lutowiskach – synagoga znajdująca się w Lutowiskach, na drugim rynku zwanym żydowskim.
Synagoga Lubelska w Łańcucie, zwana Salą Lubelską – synagoga znajdująca się w Łańcucie, w budynku głównej synagogi przy placu Jana III Sobieskiego 16.
Synagoga w Łańcucie – synagoga znajdująca się w Łańcucie przy placu Jana III Sobieskiego 16, w pobliżu zamku Lubomirskich i Potockich. Zbudowana w typie wschodnim bożnica jest jednym z najcenniejszych zabytków żydowskiej architektury sakralnej w Polsce.

Synagoga w Mielcu – nieistniejąca synagoga, która była zlokalizowana w Mielcu na rogu ulicy Joachima Lelewela.

Synagoga w Niebylcu – synagoga znajdująca się w Niebylcu, w północnej części miejskiego rynku. W jej wnętrzach znajdują się jedne z najlepiej zachowanych polichromii w województwie podkarpackim.

Synagoga w Nisku – synagoga znajdująca się w Nisku przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Synagoga Alte Szil w Nowym Żmigrodzie – nieistniejąca synagoga, znajdująca się kiedyś w centrum Nowego Żmigrodu, przy ul. Wałowej.

Synagoga w Przeworsku – nieistniejąca renesansowa synagoga, która znajdowała się na Starym Mieście w Przeworsku

Synagoga w Radymnie – synagoga znajdująca się w Radymnie na Rynku pod numerem 26.
Synagoga w Rymanowie − synagoga znajdująca się w Rymanowie przy ulicy Pięknej pod numerem 2. Jest drugą najstarszą synagogą na Podkarpaciu i jedną z najstarszych w Polsce.

Synagoga Nowomiejska w Rzeszowie – synagoga znajdująca się w Rzeszowie przy ulicy Jana Sobieskiego 17. Jest obecnie jedną z najstarszych zachowanych synagog w województwie podkarpackim.

Synagoga Staromiejska w Rzeszowie – synagoga znajdująca się w Rzeszowie przy ulicy Bożniczej 4. Jest obecnie jedną z najstarszych zachowanych synagog w województwie podkarpackim. Zwana dawniej Starą Szkołą oraz Małą, ze względu na swój mniejszy rozmiar względem synagogi Nowomiejskiej.

Synagoga w Sokołowie Małopolskim – synagoga znajdująca się w Sokołowie Małopolskim przy ulicy Kazimierza Wielkiego.

Synagoga w Stalowej Woli – synagoga znajdująca się w Rozwadowie, obecnie dzielnicy Stalowej Woli, przy ulicy Jagiellońskiej 11.
Synagoga w Starym Dzikowie – synagoga znajdująca się w Starym Dzikowie przy ulicy Cieszanowskiej 17.

Synagoga w Strzyżowie – synagoga znajdująca się w Strzyżowie przy ulicy Przecławczyka 6, zaraz obok cmentarza żydowskiego.

Synagoga w Tarnobrzegu – synagoga znajdująca się w Tarnobrzegu przy ulicy Szerokiej 15.

Synagoga w Ustrzykach Dolnych – synagoga znajdująca się w Ustrzykach Dolnych, przy ulicy Rynek 5.

Synagoga w Wielkich Oczach – synagoga znajdująca się w Wielkich Oczach, przy drodze prowadzącej z Radymna do Lubaczowa, przed jej wlotem do rynku.