
Władysław Teofil Bartoszewski – polski menedżer, nauczyciel akademicki, historyk i polityk, posiadający również obywatelstwo brytyjskie, doktor (PhD) w dziedzinie antropologii kulturowej, poseł na Sejm IX kadencji. Syn Władysława Bartoszewskiego.

Joey Batey – brytyjski aktor i muzyk irlandzkiego pochodzenia.
Andrej Bertoncelj – słoweński ekonomista, menedżer i polityk, w latach 2018–2020 wicepremier i minister finansów.

Derek Bickerton – językoznawca, specjalista w zakresie języków kreolskich. Opracował hipotezę language bioprogram hypothesis.

Patrick Maynard Stuart Blackett – angielski fizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki za rozwinięcie metody komory Wilsona i za dokonane przy jej użyciu odkrycia w dziedzinach fizyki jądrowej i promieniowania kosmicznego.

Richard Blumenthal – amerykański polityk, senator ze stanu Connecticut od roku 2011, członek Partii Demokratycznej.

Sydney Brenner – brytyjski biolog, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizjologii lub medycyny w 2002.

Henri Cartier-Bresson – jeden z najwybitniejszych francuskich fotoreporterów XX wieku.

Helen Czerski – brytyjska fizyczka, oceanografka i prezenterka telewizyjna polskiego pochodzenia. Jest pracownikiem naukowym Wydziału Inżynierii Mechanicznej na University College London. Wcześniej pracowała w Instytucie Badań nad Dźwiękiem i Wibracjami przy University of Southampton.
Andrew Dalby – brytyjski językoznawca, historyk i publicysta.

Paul Charles William Davies – brytyjski fizyk, astrobiolog, pisarz i publicysta, profesor w Arizona State University w Tempe, dyrektor BEYOND: Centrum Fundamentalnych Idei w Nauce.
Guy Deutscher – izraelski językoznawca.

George Francis Rayner Ellis – południowoafrykański profesor matematyki stosowanej Uniwersytetu Kapsztadzkiego, autor ok. 500 artykułów naukowych i kilku książek dotyczących teorii względności i kosmologii, w tym – wspólnie ze Stephenem Hawkingiem – The Large scale Structure of Space Time ; aktywny popularyzator zagadnień leżących na pograniczu nauki i religii.

Tibor Fischer − brytyjski pisarz pochodzenia węgierskiego.

Edward Algernon FitzRoy – brytyjski polityk, młodszy syn Charlesa FitzRoya, 3. barona Southampton i Ismanii Catherine Nugent. W młodości pełnił funkcję Page of Honour na dworze królowej Wiktorii.

Dian Fossey – amerykańska zoolog-prymatolog, specjalistka w dziedzinie etologii, badaczka goryli górskich.

Chris Frith – brytyjski neuropsycholog związany z University College London i Aarhus University, Fellow Royal Society (FRS), Fellow British Academy (FBA) i Fellow Academy of Medical Sciences(ang.) (FMedSci).

Naomie Melanie Harris – brytyjska aktorka, wystąpiła m.in. jako Selene w filmie 28 dni później i Tia Dalma w drugim i trzecim filmie z serii Piraci z Karaibów. Jej ojciec jest Trynidadczykiem, a matka Jamajką.

Christopher William Bradshaw Isherwood – brytyjsko-amerykański powieściopisarz i dramaturg.

Aaron Klug – brytyjski chemik i biofizyk, laureat Nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1982 za rozwinięcie techniki krystalograficznej mikroskopii elektronowej i analizę struktury kompleksów białek i kwasów nukleinowych.

Donald Lynden-Bell – brytyjski astronom i astrofizyk, były prezes Królewskiego Towarzystwa Astronomicznego.

Charles Lyttelton, 10. wicehrabia Cobham - brytyjski krykiecista i polityk, w latach 1957-1962 gubernator generalny Nowej Zelandii.

Archer John Porter Martin – angielski chemik, laureat Nagrody Nobla.

Henry Mintzberg – kanadyjski ekonomista, profesor, wykładowca akademicki, autor wielu prac z zakresu zarządzania.

Roger Michell – pochodzący z RPA reżyser i scenarzysta.

Elijah Haatuakali Kaiba Mudenda - zambijski polityk, premier Zambii w latach 1975-1977.

Siergiej Władimirowicz Nabokow – rosyjski pedagog i poeta, brat pisarza Władimira Nabokowa. W 1945 r. zmarł w nazistowskim obozie koncentracyjnym.

Marek Niedużak – polski prawnik, adwokat i urzędnik państwowy, doktor nauk prawnych, w 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, od 2019 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju.

Sir Roger Arthur Carver Norrington – brytyjski dyrygent.

Nicholas James MacDonald Patrick – amerykański inżynier i astronauta pochodzenia brytyjskiego. Obywatel USA od 1994.

Karel A.H.A.M. Pinxten – belgijski i flamandzki polityk oraz ekonomista, były minister na szczeblu federalnym i parlamentarzysta, audytor w Europejskim Trybunale Obrachunkowym.

Piotr II Karadziordziewić – ostatni król Jugosławii w latach 1934–1945.

Thomas Pryce-Jenkins – walijski rugbysta, reprezentant kraju, lekarz.

Dominic Rennie Raab – brytyjski prawnik i polityk Partii Konserwatywnej, deputowany do Izby Gmin. Minister spraw zagranicznych od 24 lipca 2019.

Martin Rees, Baron Rees of Ludlow – brytyjski astronom i kosmolog.

David Saint-Jacques – kanadyjski astronauta i akwanauta w Kanadyjskiej Agencji Kosmicznej (CSA). Poza tym: inżynier, astrofizyk i fizyk. Do składu astronautów CSA został wybrany w 2009 roku razem z innym Kanadyjczykiem, Jeremym Hansenem.

Nicholas William Richmond Shakespeare – brytyjski pisarz.

Tony Wilson, właściwie Anthony Howard Wilson, znany jako Mr. Manchester – brytyjski dziennikarz, impresario muzyczny i prezenter radiowy oraz gospodarz telewizyjnych show.