
Abdülaziz – sułtan osmański w latach 1861–1876.

Ahmad Szah – ostatni szach Persji z dynastii Kadżarów, rządzący od 16 lipca 1909 do 31 października 1925. Zasiadł na tronie po obaleniu przez siły konstytucyjne jego ojca Mohammada Ali Szaha. W 1921 został odsunięty od władzy w wyniku wojskowego zamachu stanu dokonanego przez Rezę Szaha i w 1923 udał się wraz z rodziną na wygnanie. Formalnie szachem był do 31 października 1925 roku, kiedy to Zgromadzenie Narodowe zaoferowało koronę Rezie Szahowi, który zapoczątkował rządy nowej dynastii Pahlawi. W 1914 odznaczony Krzyżem Wielkim Legii Honorowej.

Leonid Konstantinowicz Artamonow – generał kawalerii armii rosyjskiej, podróżnik, geograf, członek Rosyjskiego Towarzystwa Geograficznego, inżynier, w latach 1897–1898 wojskowy doradca rządu Cesarstwa Etiopii. Uczestnik rosyjskich kampanii w Azji Środkowej, powstania bokserów, wojny rosyjsko-japońskiej i I wojny światowej. W latach 1911–1914 dowódca 1 Korpusu Armijnego, brał udział w bitwie pod Tannenbergiem, w czasie której składał fałszywe meldunki i został dyscyplinarnie usunięty ze stanowiska przez generała Aleksandra Samsonowa. Jako przedstawiciel laikatu uczestniczył w Soborze Lokalnym Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego w latach 1917–1918, a od 1918 roku był urzędnikiem w sowieckich instytucjach.

Alexandru Averescu – rumuński generał, polityk, premier Rumunii w latach 1920-1921 i 1926-1927. Otrzymał Order Orła Białego w 1921.

Abbasqulu Mirzə Məhəmməd oğlu Bakıxanov – azerski pisarz, działacz kulturalny i uczony. Napisał monografię dziejów Azerbejdżanu od czasów najdawniejszych do XIX wieku. Oprócz tego pisał również inne prace historyczne i filologiczne, traktaty filozoficzne, opowiadania satyryczne i utwory poetyckie.

Aleksandr Iwanowicz Bariatinski – rosyjski wojskowy, książę. Feldmarszałek od 1859.

François Achille Bazaine − francuski generał, od 1864 marszałek Francji.

Afrikan Pietrowicz Bogajewski – rosyjski generał porucznik, jeden z dowódców Armii Ochotniczej, ataman Republiki Dońskiej.

Napoléon Bonaparte – francuski mąż stanu, dowódca wojskowy i przywódca polityczny, jako Napoleon I cesarz Francuzów i głowa I Cesarstwa Francuskiego w latach 1804–1814 oraz w roku 1815, wcześniej Pierwszy Konsul Republiki Francuskiej 1799–1804, prezydent (1802–1805), a następnie król Włoch (1805–1814), protektor Związku Reńskiego (1806–1813), a przez to faktyczny zwierzchnik Księstwa Warszawskiego. Uważany za najwybitniejszego dowódcę wojskowego w historii, a także za jedną z najważniejszych postaci w historii Francji i świata. Okres wojen napoleońskich wywarł wpływ niemal w całej Europie.

Karol Ludwik Napoleon Bonaparte, jako cesarz Napoleon III – prezydent Francji w latach 1848–1852, cesarz Francuzów w latach 1852–1870. Syn Ludwika, krótkotrwałego króla Holandii i Hortensji de Beauharnais – córki Józefiny, z jej pierwszego małżeństwa z wicehrabią Beauharnais.

Camillo Benso di Cavour – włoski polityk, mąż stanu, premier i minister spraw zagranicznych, przywódca liberałów piemonckich, współzałożyciel pisma „Il Risorgimento”, wolnomularz, współtwórca ograniczeń wpływów duchowieństwa, w wyniku wzmocnienia porządku konstytucyjnego przyczynił się do rozwoju ekonomicznego Włoch.

José de la Cruz Porfirio Díaz Mori – prezydent Meksyku, dyktator, rządził Meksykiem od 1876 do 1911.

Édouard Drouyn de Lhuys − francuski mąż stanu, pisał w imieniu swego rządu sławne noty do rządu rosyjskiego.

Eitel Fryderyk von Preußen, niem. Wilhelm Eitel Friedrich Christian Karl von Preußen – niemiecki książę, członek rodu Hohenzollernów.

Iwan Gieorgijewicz Erdeli – rosyjski wojskowy, generał kawalerii, dowódca 11 i Specjalnej Armii w czasie I wojny światowej.

Iwan Iwanow Ficzew – bułgarski wojskowy, generał porucznik, szef sztabu armii czynnej, minister wojny, historyk wojskowości, członek Bułgarskiej Akademii Nauk.

Aleksandr Siergiejewicz Gribojedow – rosyjski dramatopisarz i dyplomata, wolnomularz.

François Guizot – francuski historyk i polityk, autor Ustroju reprezentacyjnego (1816), premier Francji od 18 września 1847 do 24 lutego 1848.

Franciszek Ferdynand Habsburg-Lotaryński d’Este – arcyksiążę Habsburg, bratanek cesarza Franciszka Józefa I, od śmierci ojca 19 maja 1896 – następca tronu Austro-Węgier, pretendent i tytularny książę Modeny od 1875, generał kawalerii cesarskiej i królewskiej Armii oraz admirał cesarskiej i królewskiej Marynarki Wojennej, generalny inspektor sił zbrojnych monarchii austrowęgierskiej.

Georges-Eugène Haussmann – francuski urbanista, twórca planu urbanistycznej przebudowy Paryża (1852–1856).

Sven Anders Hedin – szwedzki podróżnik i geograf. Wsławił się głównie jako autor pierwszych szczegółowych map Pamiru, pustyni Takla Makan, Tybetu i Himalajów. Zajmował się również badaniem jedwabnego szlaku.

Wilhelm von Preußen, niem. Friedrich Wilhelm Victor August Ernst von Hohenzollern – ostatni następca tronu (Kronprinz) Prus i Niemiec, syn cesarza Wilhelma II i Augusty Wiktorii ze Szlezwika-Holsztynu-Augustenburga.

William Edmund Ironside, 1. baron Ironside – brytyjski marszałek polny, dowódca Brytyjskich Sił Zbrojnych w Persji (1920–1921), szef Imperialnego Sztabu Generalnego (1939–1940).

Aleksiej Piotrowicz Jermołow, rosyjski generał i dyplomata, generał-gubernator.

Aleksander Wissarionowicz Komarow – rosyjski generał, uczestnik wojen kaukaskich i wyprawy do Turkmenistanu.

Aleksiej Nikołajewicz Kuropatkin, ros. Алексей Николаевич Куропаткин – generał piechoty (1900), generał adiutant (1902), rosyjski Minister Wojny w latach 1898-1904, często obarczany odpowiedzialnością za główne porażki Rosjan w czasie wojny rosyjsko-japońskiej, szczególnie w bitwie pod Mukdenem i bitwie pod Liaoyang.

Leopold I, właśc. Leopold Jerzy Krystian Fryderyk – książę Saksonii-Coburga-Gothy, król Belgów 1831–1865, wolnomularz.

Maria Teck, urodzona jako Victoria Mary Augusta Louise Olga Pauline Claudine Agnes – od 6 lipca 1893 do 20 stycznia 1936 żona Jerzego V z dynastii Sachsen-Coburg-Gotha. Królowa Wielkiej Brytanii i cesarzowa Indii w latach 1910-1936, królowa-wdowa od 1936 do śmierci.

Dymitr Milutin, ros. Дмитрий Алексеевич Милютин – rosyjski feldmarszałek, minister wojny, reformator wojskowy.

Abbas Mirza – perski następca tronu z dynastii Kadżarów.

Mohammad Ali Szah – szach Persji z dynastii Kadżarów od 8 stycznia 1907 do 16 lipca 1909 roku. Wstąpił na tron po śmierci swojego ojca Mozaffar ad-Din Szaha. Jako przeciwnik konstytucji przyjętej za rządów ojca, zniósł ją w roku 1907, jako sprzeczną z prawem islamskim, oraz rozwiązał parlament. Abdykował dwa lata później w wyniku rewolucji wywołanej przez zwolenników konstytucji i udał się na emigrację do Odessy. W roku 1911 wylądował pod Astarabadem z zamiarem odzyskania tronu, jednak jego siły zostały pokonane, a sam Mohammad Ali Szah zmuszony do ucieczki do Konstantynopola. Jego następcą został syn – Ahmad Szah.

Mozaffar ad-Din Szah Kadżar – szach Persji z dynastii Kadżarów.

Kalin Georgiew Najdenow − bułgarski wojskowy, generał porucznik, minister wojny w latach 1915−1918.

Naser ad-Din Szah Kadżar – szach Iranu z dynastii Kadżarów, panujący od 17 września 1848 roku aż do śmierci w wyniku zamachu.

Aleksander I Obrenowić, – król Serbii od 1889, syn króla Milana I Obrenowicia i Mołdawianki, Natalii z domu Keszko.

Reza Szah Pahlawi, per. رضا شاه پهلوی – szach Iranu od 15 grudnia 1925 do 16 września 1941, założyciel dynastii Pahlawi.
Iwan Fiodorowicz Paskiewicz, ros. Иван Фёдорович Паскевич – rosyjski generał–adiutant 1825, hrabia erywański od 1828, generał marszałek polny 1829, książę warszawski od 1832, w latach 1832–1856 namiestnik Królestwa Polskiego.

Jacques Louis César Alexandre de Randon, francuski dowódca wojskowy i polityczny, marszałek Francji i gubernator Algierii.

Grigorij Rosen – generał rosyjski pochodzenia niemieckiego, baron.

Johann Strauss (syn) – austriacki kompozytor, dyrygent i skrzypek. Rozsławiony przez walce taneczne swojego autorstwa, m.in. Nad pięknym modrym Dunajem. Przedstawiciel tzw. dynastii Straussów.
Charles-Maurice de Talleyrand-Périgord, znany jako Talleyrand – francuski mąż stanu, polityk i dyplomata, minister spraw zagranicznych Francji, biskup diecezjalny Autun, książę Benewentu, zwolennik rewolucji francuskiej i sekularyzacji dóbr kościelnych, w 1791 ekskomunikowany.

Stefan Toszew Toszew – bułgarski wojskowy, generał piechoty, dowódca armii.

Armand Trousseau – francuski lekarz, pediatra.

Richard Colley Wellesley, 1. markiz Wellesley KG, KP – brytyjski arystokrata, polityk i dyplomata irlandzkiego pochodzenia, związany ze stronnictwem torysów, brat 1. księcia Wellington.