Abundiusz – włoski biskup pochodzenia bizantyjskiego, święty Kościoła katolickiego.

Adalbert – arcybiskup Hamburga-Bremy od 1043 roku, bliski współpracownik i jedna z najważniejszych postaci na dworze królów Niemiec w połowie XI wieku.

Pietro Aldobrandini – włoski duchowny.

Aleksander IV – papież w okresie od 12 grudnia 1254 do 25 maja 1261.

Angelo Acciaioli – włoski kardynał okresu wielkiej schizmy zachodniej.

Francesco Armellini Pantalassi de’ Medici – włoski kardynał.

Arnaud Amaury – cysters, opat Cîteaux 1201–1212, legat papieski od 1204, arcybiskup Narbonne od 1212.

Tamás Bakócz – węgierski duchowny, polityk, łaciński patriarcha Konstantynopola, prymas Węgier, arcybiskup metropolita ostrzyhomski, kardynał.
István Báncsa – pierwszy w historii węgierski kardynał.
Gerardo Bianchi – włoski kardynał.

Michele Bonelli właśc. Carlo Bonelli – włoski kardynał. W wieku 18 lat wstąpił do zakonu dominikanów, przyjmując imię zakonne Michele. Następnie był profesorem teologii na uniwersytecie w Perugii. W 1566 Pius V, który był jego krewnym, mianował go kardynałem, pozwalając jednak nadal nosić habit zakonny. Jako pierwszy pełnił urząd superintendenta generalnego Stolicy Apostolskiej. Wielki przeor zakonu maltańskiego w Rzymie, 1568. Protektor zakonu dominikanów w kurii. Kamerling Świętego Kościoła Rzymskiego od 1568, w maju 1570 sprzedał ten urząd kardynałowi Luigi Cornaro, a uzyskane z tego pieniądze przeznaczył na wsparcie wojny przeciw Imperium osmańskiemu. W 1571 był legatem papieskim w Hiszpanii, Portugalii i Francji. Udzielił Piusowi V ostatniego namaszczenia. Jego następca, Grzegorz XIII, mianował go prefektem Kongregacji ds. Zakonów, uczestniczył też w pracach innych kongregacji. Od 1591 biskup Albano i prefekt Kongregacji ds. Biskupów i Zakonów. Wspierał pojednanie papieża Klemensa VIII z królem Francji Henrykiem IV. 1597 został pierwszym hrabią Bosco Marengo. Zmarł w wieku 56 lat. Pochowano go w kościele dominikanów Santa Maria sopra Minerva w Rzymie.

Lorenzo Campeggio – włoski kardynał.

Giuliano Cesarini – włoski kardynał, legat papieski na Węgrzech.
Niccolò de Chiaramonte – włoski duchowny.

Jean Cholet – francuski duchowny katolicki.

Pierre Desprès – francuski kardynał.

Bernardo Dovizi da Bibbiena – włoski pisarz, dyplomata i kardynał.
Giorgio Fieschi – włoski duchowny, kardynał.
Pelagio Galvani, w polskiej literaturze jako Pelagiusz – hiszpański kardynał.

Giovanni z Marignolli OFM, także Giovanni da San Lorenzo − włoski misjonarz z Zakonu Braci Mniejszych, teolog, historyk, podróżnik, legat papieski, biskup.

Hadrian IV, także Adrian IV, właśc. Nicholas Breakspeare OSA, pol. Mikołaj z Albano – papież w okresie od 4 grudnia 1154 do 1 września 1159, augustianin.

Humbert z Silva Candida – kardynał, legat papieski i teolog, którego myśl legła u podstaw XI-wiecznej reformy Kościoła dokonanej przez papieży Leona IX i Grzegorza VII. Nieprzejednany w kwestiach doktrynalnych, doprowadził do ostatecznej schizmy między Kościołem Zachodnim a Wschodnim w roku 1054.

Izydor – metropolita kijowski i całej Rusi w latach 1436–1442.
Jakub z Marchii, wł. Giacomo della Marca – święty katolicki, kaznodzieja, franciszkanin. Ukończył studia prawnicze, był legatem Stolicy Apostolskiej oraz inkwizytorem. Jako misjonarz przemierzył ojczyste Włochy oraz inne kraje Europy.

Gauscelin de Jean – francuski kardynał. Krewny papieża Jana XXII (1316-1334).

Tomasz Kajetan właściwie Tommaso de Vio – włoski dominikanin, kardynał, teolog i filozof-tomista. Zapamiętany m.in. dzięki przesłuchaniu Marcina Lutra, które przeprowadził w 1518 jako legat papieski. W latach 1523-1532 opublikował w kilku tomach komentarze do Biblii, obejmujący dużą część Starego Testamentu i prawie cały Nowy Testament. Kładł nacisk na poszukiwanie dosłownego znaczenia.

Malachiasz z Armagh irl. Mael Maedoc Ua Morgair – irlandzki duchowny katolicki, biskup, jasnowidz, święty Kościoła katolickiego.

Marcin I, – święty Kościoła katolickiego i prawosławnego, 74. papież w okresie od 5 lipca 649 do 17 czerwca 655.

Matteo Orsini Rosso – włoski kardynał z rzymskiej rodziny arystokratycznej Orsini. Nominację kardynalską otrzymał z rąk papieża Urbana IV w 1262. W 1264 został legatem papieskim w prowincjach Marche i Patrymonium, gdzie walczył z Pietro da Vico, sprzymierzeńcem króla Sycylii Manfreda Hohenstaufa. Archiprezbiter Bazyliki Watykańskiej od 1278 roku; był też protektorem zakonu franciszkańskiego i archiprezbiterem Bazyliki Laterańskiej. Był jednym z liderów frakcji kardynałów przeciwnych dominacji Andegawenów we Włoszech. Po śmierci Mikołaja III został uwięziony przez proandegaweńskie władze Viterbo, gdzie odbywała się Papieska elekcja 1280–1281, w wyniku czego papieżem został Francuz Marcin IV. Protodiakon od 1287. Na konklawe 1294 został wybrany na papieża, jednak odmówił przyjęcia tej godności i ostatecznie tiarę uzyskał wówczas Bonifacy VIII. Popierał Bonifacego VIII w jego sporze z królem Francji Filipem IV, a po jego śmierci opowiadał się za kontynuacją konfrontacyjnej polityki wobec króla. Autor wielu dzieł teologicznych. Zmarł w Perugii krótko po wyborze Klemensa V.

Metody z Tesaloniki, cs. Мефодии – jeden z braci sołuńskich, misjonarz, arcybiskup, święty Kościoła katolickiego i Cerkwi prawosławnej.

Gaillard de la Mothe − francuski kardynał.

Napoleone Orsini Frangipani – włoski kardynał.
Pietro Capuano, Piotr z Kapui – włoski teolog, filozof, kardynał, legat papieski w Polsce.
Piotr Damian(i), wł. Pier Damiani, również Petrus Damiani, lub Pietro Damiani – eremita, biskup Ostii, kardynał, święty katolicki, doktor Kościoła.

Piotr z Castelnau, Pierre de Castelnau, Pèire de Castèlnòu – francuski duchowny urodzony w diecezji Montpellier, męczennik, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Pius III – duchowny włoski, papież w okresie od 22 września 1503 do 18 października 1503.

Rudolf von Rüdesheim – biskup wrocławski oraz legat papieski.

Antoni Marcin Slomšek, Anton Martin Slomšek – błogosławiony Kościoła katolickiego, słoweński duchowny, biskup, promotor kultury narodowej i kaznodzieja.

Karol de Tournon, właśc. Carlo Tommaso Maillard de Tournon – sabaudzki kardynał, legat papieski na Indie i Chiny.

Konrad von Urach − niemiecki kardynał, cysters.

Urban V – papież w okresie od 28 września 1362 do 19 grudnia 1370, błogosławiony Kościoła katolickiego.

Giovanni Visconti – włoski duchowny katolicki, syn księcia Mediolanu Matteo I Visconti.

Wawrzyniec z Dublina, celt. Lorcán Úa Tuathail, również Laurentius O’Toole – arcybiskup Dublina, święty Kościoła katolickiego.

Wilhelm z Modeny, Guglielmo de Savoy, Guglielmo de Chartreaux – włoski duchowny, z zakonu kartuzów. Wicekanclerz Świętego Kościoła Rzymskiego 1219-1222, biskup Modeny 1222-1233, kardynał-biskup Sabiny od 28 maja 1244. Sprawował także urząd penitencjariusza apostolskiego.

Thomas Wolsey właśc. Thomas Wulcy – angielski polityk, kardynał Kościoła rzymskokatolickiego.