Heinrich AignerW
Heinrich Aigner

Heinrich Aigner – niemiecki polityk i prawnik, wieloletni deputowany Bundestagu i poseł do Parlamentu Europejskiego.

Piotr BarełkowskiW
Piotr Barełkowski

Piotr Zbigniew Barełkowski – polski architekt, członek SARP, Izby Architektów RP oraz Business Centre Club.

Robert F. BarkowskiW
Robert F. Barkowski

Robert F. Barkowski – polski pisarz, autor książek historycznych piszący w języku polskim i niemieckim.

Magdalena BłeńskaW
Magdalena Błeńska

Magdalena Maria Błeńska – polska polityk i architekt, poseł na Sejm VIII kadencji, w latach 2017–2021 wiceprezes partii Porozumienie.

Ursula Braun-MoserW
Ursula Braun-Moser

Ursula Braun-Moser – niemiecka polityk, samorządowiec i ekonomistka, posłanka do Parlamentu Europejskiego II i III kadencji.

Wiesław Chrzanowski (inżynier)W
Wiesław Chrzanowski (inżynier)

Wiesław Chrzanowski – polski inżynier i konstruktor silników cieplnych, profesor politechnik we Lwowie i Warszawie, działacz państwowy, rektor PW. Ojciec Wiesława Mariana Chrzanowskiego, marszałka Sejmu, adwokata i polityka.

Johannes Joachim DegenhardtW
Johannes Joachim Degenhardt

Johannes Joachim Degenhardt – niemiecki duchowny katolicki, arcybiskup Paderborn, kardynał.

Oskar DirlewangerW
Oskar Dirlewanger

Oskar Dirlewanger – niemiecki zbrodniarz wojenny, SS-Oberführer i znany z sadyzmu dowódca specjalnej jednostki karnej SS do zwalczania partyzantów, odpowiedzialny za liczne zbrodnie wojenne popełnione w okupowanej Polsce, Białorusi i Słowacji. Ocenia się, że w wyniku akcji dowodzonych przez niego oddziałów śmierć poniosło między 60 a 120 tysięcy ludzi, w większości cywili; dużą część ofiar niemieccy i wschodnioeuropejscy podwładni Dirlewangera spalili żywcem.

Bogusław DobrzyckiW
Bogusław Dobrzycki

Bogusław Dobrzycki h. Leszczyc – polski inżynier i menedżer kolejowy II RP.

David EngelsW
David Engels

David Engels – belgijski historyk historii starożytnej.

Uta FrithW
Uta Frith

Uta Frith – niemiecka specjalistka w dziedzinie psychologii rozwojowej związana z University College London, autorka przełomowej książki „Autism: Explaining the Enigma”, Dama Orderu Imperium Brytyjskiego, uhonorowana tytułami Fellow Royal Society (FRS), Fellow British Academy (FBA), Fellow Academy of Medical Sciences UK(ang.), przewodnicząca Diversity Committee w Royal Society.

Sigmar GabrielW
Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel – niemiecki polityk i samorządowiec, w latach 1999–2003 premier Dolnej Saksonii, działacz Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) i od 2009 do 2017 jej przewodniczący, w latach 2005–2009 minister środowiska, minister gospodarki i energii w latach 2013–2017, wicekanclerz w latach 2013–2017, a od 2017 do 2018 minister spraw zagranicznych.

Ion GigurtuW
Ion Gigurtu

Ion Gigurtu – rumuński ekonomista, inżynier i polityk, premier Rumunii między 4 lipca, a 5 września 1940.

Michał Godlewski (duchowny)W
Michał Godlewski (duchowny)

Michał Godlewski – polski duchowny katolicki, historyk Kościoła, biskup pomocniczy łucki i żytomierski, arcybiskup tytularny Amorianus, profesor Akademii Duchownej w Petersburgu oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Cornelius HartzW
Cornelius Hartz

Cornelius Hartz – niemiecki filolog klasyczny, pisarz, scenarzysta i tłumacz.

Hans-Olaf HenkelW
Hans-Olaf Henkel

Hans-Olaf Henkel – niemiecki menedżer branży przemysłowej, wykładowca akademicki, publicysta, działacz gospodarczy i polityk. Prezes zarządu Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego oraz Stowarzyszenia Leibniza, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Antoni Władysław IdźkowskiW
Antoni Władysław Idźkowski

Antoni Władysław Idźkowski – polski nauczyciel, dyrektor Gimnazjum Handlowego Zgromadzenia Kupców w Łodzi, krajoznawca, działacz społeczny.

Roman JanuszkiewiczW
Roman Januszkiewicz

Roman Januszkiewicz – polski inżynier, wicedyrektor Miejskich Zakładów Elektrycznych we Lwowie, członek honorowy Towarzystwa Politechnicznego.

Maryja KalesnikawaW
Maryja Kalesnikawa

Maryja Alaksandrauna Kalesnikawa – białoruska flecistka, dyrygentka, feministka i działaczka polityczna, podczas wyborów prezydenckich 9 sierpnia 2020 koordynatorka sztabu Wiktara Babaryki i jedna z liderek opozycji.

Jan KloskaW
Jan Kloska

Jan Piotr Kloska – polski inżynier leśnictwa, wiceprezes Rady Naczelnej Polskiego Towarzystwa Leśnego.

Werner KlumppW
Werner Klumpp

Werner Klumpp – niemiecki polityk, prawnik i urzędnik, od 25 czerwca do 5 lipca 1979 p.o. premiera Saary.

Herbert W. KöhlerW
Herbert W. Köhler

Herbert Willi Köhler – niemiecki polityk i lobbysta, od 1972 do 1987 deputowany do Bundestagu, od 1979 do 1981 poseł do Parlamentu Europejskiego.

Gertruda KonatkowskaW
Gertruda Konatkowska

Gertruda Konatkowska – polska pianistka, współzałożycielka i profesor Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Poznaniu.

Zenon Kosiniak-KamyszW
Zenon Kosiniak-Kamysz

Zenon Henryk Kosiniak-Kamysz – polski urzędnik państwowy, dyplomata, od 2008 do 2009 podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Iwona Kozłowska (ambasador)W
Iwona Kozłowska (ambasador)

Iwona Kozłowska – polska urzędniczka i dyplomatka, ambasador RP w Szwajcarii.

Zdzisław Krasnodębski (socjolog)W
Zdzisław Krasnodębski (socjolog)

Zdzisław Marek Krasnodębski – polski socjolog, filozof społeczny, publicysta, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu w Bremie, poseł do Parlamentu Europejskiego VIII i IX kadencji, wiceprzewodniczący Europarlamentu VIII kadencji.

Max Hans KuczynskiW
Max Hans Kuczynski

Max Hans Kuczynski, Máxime Kuczynski – polsko-niemiecko-peruwiański lekarz chorób tropikalnych i bakteriolog. Autor koncepcji „etnopatologii”.

Edward LikowskiW
Edward Likowski

Edward Likowski – polski duchowny rzymskokatolicki, historyk Kościoła, biskup pomocniczy poznański w latach 1887–1914, arcybiskup metropolita gnieźnieński i poznański oraz prymas Polski w latach 1914–1915.

Ernst MajonicaW
Ernst Majonica

Ernst Majonica, także Majonika – niemiecki polityk, prawnik i politolog, deputowany Bundestagu I, II, III, IV, V i VI kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego I kadencji.

Johann Christian MetzigW
Johann Christian Metzig

Johann Christian Heinrich Metzig – niemiecki lekarz, poseł, jeden z „ojców” higieny wojskowej, wielki przyjaciel Polaków.

Eberhard NestleW
Eberhard Nestle

Christoph Eberhard Nestle – niemiecki orientalista, biblista, krytyk i wydawca greckiego tekstu Nowego Testamentu oraz duchowny luterański.

Gazmend OketaW
Gazmend Oketa

Gazmend Nuri Oketa – albański polityk i inżynier, minister obrony w latach 2008–2009.

Leonid PasternakW
Leonid Pasternak

Leonid Osipowicz Pasternak ur. 23 marca?/ 4 kwietnia 1862 w Odessie, zm. 31 maja 1945 w Oxfordzie – rosyjski malarz.

Gabriele PeusW
Gabriele Peus

Gabriele Peus, potem Gabriele Peus-Bispinck – niemiecka polityk, nauczycielka i działaczka organizacji pozarządowych, posłanka do Parlamentu Europejskiego II kadencji.

Gero PfennigW
Gero Pfennig

Gero Pfennig – niemiecki polityk, prawnik i nauczyciel akademicki, wieloletni parlamentarzysta krajowy, od 1979 do 1985 poseł do Parlamentu Europejskiego I i II kadencji.

Mieczysław PożaryskiW
Mieczysław Pożaryski

Mieczysław Pożaryski – inżynier elektryk; profesor i wieloletni dziekan Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej, współzałożyciel i wieloletni prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich.

Dejan PrešičekW
Dejan Prešiček

Dejan Prešiček – słoweński saksofonista i pedagog, w latach 2018–2019 minister kultury.

Albert PürstenW
Albert Pürsten

Albert F.L. Pürsten – niemiecki polityk, samorządowiec i nauczyciel, wieloletni poseł do landtagu Nadrenii Północnej-Westfalii, od 1979 do 1980 poseł do Parlamentu Europejskiego.

Eustachy Rylski (ziemianin)W
Eustachy Rylski (ziemianin)

Eustachy Ścibor-Rylski herbu Ostoja – polski właściciel ziemski, oficer kawalerii.

Otto SchliwinskiW
Otto Schliwinski

Otto Schliwinski – niemiecki malarz i grafik.

Paul SchnitkerW
Paul Schnitker

Paul Schnitker – niemiecki polityk i działacz organizacji rzemieślniczych, poseł do Parlamentu Europejskiego I kadencji.

Angelo ScolaW
Angelo Scola

Angelo Scola – włoski duchowny rzymskokatolicki, doktor filozofii i teologii, biskup diecezjalny Grosseto w latach 1991–1995, rektor Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w latach 1995–2002, patriarcha Wenecji w latach 2002–2011, administrator apostolski diecezji Treviso w latach 2009–2010, kardynał prezbiter od 2003, arcybiskup metropolita Mediolanu w latach 2011–2017, od 2017 arcybiskup senior archidiecezji Mediolanu.

Hans-Joachim SeelerW
Hans-Joachim Seeler

Hans-Joachim Siegfried „Jochen” Seeler – niemiecki polityk, prawnik i samorządowiec, poseł do Parlamentu Europejskiego I i II kadencji.

Ulrike TrebesiusW
Ulrike Trebesius

Ulrike Trebesius – niemiecka polityk i inżynier, deputowana do Parlamentu Europejskiego VIII kadencji.

Kazimierz UlatowskiW
Kazimierz Ulatowski

Kazimierz Józef Ulatowski – polski architekt i historyk architektury, naczelnik Wydziału Szkół Zawodowych, szef Departamentu Sztuki i Kultury w Ministerstwie byłej Dzielnicy Pruskiej, dyrektor Państwowej Szkoły Przemysłu Artystycznego w Bydgoszczy, radca budowlany w Magistracie toruńskim i naczelnik Wydziału Kultury i Oświaty Zarządu Miejskiego w Toruniu, docent Politechniki Poznańskiej.

Wim WendersW
Wim Wenders

Ernst Wilhelm „Wim” Wenders – niemiecki reżyser, scenarzysta i producent filmowy oraz fotografik.

Wołodymyr ZahajkewyczW
Wołodymyr Zahajkewycz

Wołodymyr Zahajkewycz, ukr. Володимир Загайкевич, pol. Włodzimierz Zahajkiewicz – ukraiński działacz polityczny doby monarchii austro-węgierskiej, ZURL i II RP, poseł na Sejm RP II i III kadencji, wicemarszałek Sejmu II kadencji (1928–1930), doktor praw.