
Lista stadionów piłkarskich w Bośni i Hercegowinie składa się z obiektów drużyn znajdujących się w Premijer lidze oraz Prvej lidze. Na najwyższym poziomie rozgrywkowym znajduje się 16 drużyn, oraz na drugim poziomie 14 drużyn, których stadiony zostały przedstawione w poniższej tabeli według kryterium pojemności, od największej do najmniejszej. Tabela uwzględnia również miejsce położenia stadionu, klub do którego obiekt należy oraz rok jego otwarcia lub ostatniej renowacji.

Stadion im. Asima Ferhatovicia Hasego, do lipca 2004 pod nazwą Olimpijski Stadion Koševo – wielofunkcyjny stadion sportowy (piłkarsko-lekkoatletyczny), zlokalizowany na północnych obrzeżach śródmieścia Sarajewa, stolicy Bośni i Hercegowiny. W sąsiedztwie obiektu znajduje się hala olimpijska im. Juana Antonio Samarancha. W 1984 pełnił rolę stadionu olimpijskiego podczas zimowych igrzysk olimpijskich.

Atletski stadion Kamberovića polje – wielofunkcyjny stadion w Zenicy, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 3000 widzów. Stadion znajduje się w pobliżu hali sportowej Gradska Arena Zenica.

Stadion Banja Ilidža – stadion sportowy w mieście Gradačac, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna NK Zvijezda Gradačac.

Bilino Polje – stadion piłkarski w Zenicy, otwarty 4 października 1972. Domowy obiekt Čeliku Zenica, od 1996 mecze w roli gospodarza rozgrywa na nim również męska reprezentacja piłkarska Bośni i Hercegowiny. Ponadto, okazjonalnie występują na nim bośniackie kadry: w piłce nożnej kobiet oraz w rugby union mężczyzn. Od kilkunastu lat najnowocześniejszy, a zarazem jeden z największych stadionów w Bośni i Hercegowinie.

Stadion Grbavica – stadion piłkarski w Sarajewie o pojemności 16 100 widzów; jest trzecim pod względem pojemności stadionem w Bośni i Hercegowinie. Swoje mecze rozgrywa na nim FK Željezničar. Nazwa obiektu pochodzi od dzielnicy Grbavica, w której jest on położony.

MGM Farm Arena – stadion piłkarski we wsi Doboj, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 3000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Mladost Doboj Kakanj.

Stadion Miejski Luke – wielofunkcyjny stadion w Doboju, w Bośni i Hercegowinie, w Republice Serbskiej. Obiekt może pomieścić 2 000 widzów. Posiada nawierzchnię trawiastą. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Sloga Doboj.
Stadion Pecara – stadion piłkarski w Širokim Brijegu, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1953 roku. Obiekt może pomieścić 10 000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna NK Široki Brijeg.

Stadion Pirota – stadion piłkarski w Travniku, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna NK Travnik.
Stadion pod Bijelim Brijegom – wielofunkcyjny stadion w Mostarze, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1958 roku. Obiekt może pomieścić 20 000 widzów, z czego 9000 miejsc jest siedzących. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna Zrinjski Mostar.

Stadion Pod Borićima – wielofunkcyjny stadion w mieście Bihać, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1983 roku. Może pomieścić 7500 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna NK Jedinstvo Bihać.

Stadion Podavala – stadion w bośniackiej wsi Gabela o pojemności 5000 widzów. Swoje mecze rozgrywa na nim NK GOŠK Gabela. Został oddany do użytku w 1959 roku.

Stadion Bara – wielofunkcyjny stadion w Sokolacu, w Republice Serbskiej, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 5000 widzów i wyposażony jest w sześciotorową, tartanową bieżnię lekkoatletyczną. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu OFK Glasinac 2011.

Stadion Bare – wielofunkcyjny stadion w Čitluku, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 7000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK Brotnjo.

Stadion Bjelave – stadion sportowy w Čapljinie, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 1000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu HNK Čapljina.

Stadion dr. Milan Jelić – stadion piłkarski w Modričy, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1962 roku. Może pomieścić 7600 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Modriča Maxima.

Stadion FK Krupa – stadion piłkarski we wsi Krupa na Vrbasu, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 1800 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Krupa.

Stadion hrvatskih branitelja – stadion piłkarski w Kiseljaku, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 3200 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK Kiseljak.

Stadion Jaklić – wielofunkcyjny stadion w Bugojnie, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 11 000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu Iskra Bugojno.

Stadion Luke – stadion piłkarski w Tešanju, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1961 roku. Może pomieścić 7000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK TOŠK Tešanj.
Stadion Miejski Babovac – wielofunkcyjny stadion w Ljubuškim, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 3500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK Sloga Ljubuški.

Stadion Miejski Luke – stadion piłkarski w Visoko, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 5200 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK Bosna Visoko.

Stadion Miejski – wielofunkcyjny stadion w Banja Luce, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty 5 września 1937 roku. Obiekt może pomieścić 7238 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Borac Banja Luka.

Stadion Miejski w Banovići – wielofunkcyjny stadion w Banovići, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 4600 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Budućnost Banovići.

Stadion Miejski w Bijeljinie – stadion sportowy w Bijeljinie, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 6000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Radnik Bijeljina.

Stadion Miejski – stadion piłkarski w mieście Gacko, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 2000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Mladost Gacko. W sezonie 2002/2003 stadion gościł spotkania bośniackiej Premijer ligi z udziałem tego zespołu.

Stadion Miejski – wielofunkcyjny stadion w Gradišce, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Kozara Gradiška.

Stadion Miejski – stadion sportowy w Konjicu, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty 25 maja 1977 roku, zastępując stadion Metalčevo. Obiekt posiada jedną trybunę, usytuowaną po stronie zachodniej. Pojemność stadionu wynosi 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Igman Konjic.

Stadion Miejski – stadion sportowy w Laktaši, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 2000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Laktaši.

Stadion Miejski w Prijedorze – wielofunkcyjny stadion w Prijedorze, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 6000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Rudar Prijedor.

Stadion Miejski w Sanskim Moście – stadion sportowy w Sanskim Moście, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 1500 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna NK Podgrmeč Sanski Most.

Stadion Miejski – wielofunkcyjny stadion w Srebreniku, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 8000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu OFK Gradina Srebrenik.

Stadion Miejski – stadion piłkarski w Ugljeviku, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty 27 września 2000 roku. Może pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Zvijezda 09.

Stadion Miejski – wielofunkcyjny stadion w Višegradzie, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 1500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Drina HE Višegrad.

Stadion Miejski – stadion sportowy w Vitezie, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1962 roku. Może pomieścić 3500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK Vitez.

Stadion Miejski – stadion piłkarski w Žepču w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1982 roku. Może pomieścić około 4000 widzów. Do 2020 roku swoje spotkania rozgrywali na nim piłkarze klubu NK Žepče.

Stadion Miejski w Živinicach – stadion sportowy w Živinicach, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 2000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna NK Slaven Živinice.

Stadion Miejski – stadion piłkarski w Zvorniku, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1945 roku. Może pomieścić 3020 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Drina Zvornik. Obiekt położony jest nad brzegiem rzeki Driny, która stanowi w tym miejscu granicę bośniacko-serbską.

Stadion Mračaj – stadion sportowy w Jajcach, w Bośni i Hercegowinie.

Stadion NC Goal – stadion piłkarski w Orašje, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 5500 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu HNK Orašje.

Stadion Otoka – stadion piłkarski w Sarajewie, stolicy Bośni i Hercegowiny. Został otwarty w 1993 roku. Może pomieścić 5000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Olimpik Sarajewo oraz piłkarki zespołu ŽNK SFK 2000 Sarajevo.

Stadion Pod Vardom – stadion piłkarski w Kakanju, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 4568 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Rudar Kakanj.

Stadion Police – wielofunkcyjny stadion w Trebinje, w Bośni i Hercegowinie. Może pomieścić 8550 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Leotar Trebinje.

Stadion SRC Slavija – stadion piłkarski w Sarajewie Wschodnim, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1996 roku. Może pomieścić 6000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu FK Slavija Sarajewo.

Stadion Zgona – stadion sportowy w Livnie, w Bośni i Hercegowinie. Obiekt może pomieścić 7000 widzów. Swoje spotkania rozgrywają na nim piłkarze klubu NK Troglav 1918 Livno.

Stadion Tušanj – wielofunkcyjny stadion w Tuzli, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty w 1957 roku. Może pomieścić 8 444 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Sloboda Tuzla.

Stadion Rođeni – stadion piłkarski w Mostarze, w Bośni i Hercegowinie. Został otwarty 25 listopada 1995 roku. Obiekt może pomieścić 7000 widzów. Swoje spotkania rozgrywa na nim drużyna FK Velež Mostar.