Jacques BrelW
Jacques Brel

Jacques Romain Georges Brel – belgijski bard, kompozytor, piosenkarz i aktor.

Romain GaryW
Romain Gary

Romain Gary, właśc. Roman Kacew, tworzył również pod pseudonimem Émile Ajar – francuski pisarz pochodzenia żydowskiego, scenarzysta i reżyser filmowy, dyplomata.

Karol August z Saksonii-Weimar-Eisenach (1844–1894)W
Karol August z Saksonii-Weimar-Eisenach (1844–1894)

Karol August Wilhelm Mikołaj Aleksander Michał Bernard Henryk Fryderyk Stefan von Sachsen-Weimar-Eisenach – następca tronu Saksonii-Weimar-Eisenach.

Le CorbusierW
Le Corbusier

Le Corbusier, właściwie Charles-Édouard Jeanneret-Gris – francuski architekt szwajcarskiego pochodzenia, urbanista, malarz i rzeźbiarz, czołowy przedstawiciel modernistycznego stylu międzynarodowego. Jego wszechstronna działalność wpłynęła nie tylko na architekturę, ale także na sztuki plastyczne i urbanistykę.

Mobutu Sese SekoW
Mobutu Sese Seko

Mobutu Sese Seko Kuku Ngbendu wa za Banga, właśc. Joseph-Désiré Mobutu – polityk i wojskowy Zairu, prezydent i dyktator w latach 1965–1997.

Gilles PanizziW
Gilles Panizzi

Gilles Panizzi – francuski kierowca rajdowy. Był fabrycznym kierowcą zespołów Peugeota i Mitsubishi. Przez jego całą karierę pilotem był brat Hervé Panizzi.

Aleksander Romanow (1866–1933)W
Aleksander Romanow (1866–1933)

Aleksander Michajłowicz Romanow – wielki książę Imperium Rosyjskiego.

William Butler YeatsW
William Butler Yeats

William Butler Yeats, W.B. Yeats – irlandzki poeta, dramaturg i filozof, tworzący w języku angielskim, czołowy twórca i działacz literackiego Odrodzenia Irlandzkiego. Motywy swych utworów czerpał z wczesnośredniowiecznej literatury irlandzkiej i folkloru, pozostawał jednocześnie pod wpływem romantycznego wizjonerstwa Blake’a, okultyzmu, prerafaelitów i francuskiego symbolizmu; laureat Nagrody Nobla w dziedzinie literatury (1923).