
Friedrich Wilhelm Bessel – niemiecki astronom, geodeta i matematyk. Dokonał pomiarów położenia około 50 tysięcy gwiazd; pozwoliło to po raz pierwszy dokładnie wyznaczyć odległości międzygwiezdne. Od roku 1810 do 1846 profesor Uniwersytetu Albrechta w Królewcu. Założył tam obserwatorium astronomiczne, którym kierował. Od roku 1825 członek Royal Society.

Herman Paul Otto Eggert – niemiecki i gdański geodeta, profesor Politechniki w Gdańsku i dziekan Wydziału Budownictwa w kadencjach rocznych 1909-1910 i 1919-1920 oraz pierwszy kierownik Katedry Geodezji na Politechnice w Gdańsku (1904-1921), później profesor Politechniki w Berlinie i jej rektor w latach 1933-1934, w latach 1936-1939 kierował Instytutem Geodezyjnym w Poczdamie. W 1900 uzyskał doktorat z zakresu geodezji i inżynierii środowiska na Wyższej Szkole Rolniczej w Berlinie – obecnie część Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie, gdzie zdobył pierwsze doświadczenie w zakresie zaawansowanych badań matematycznych i geodezyjno-astronomicznych.

Friedrich David Fuchs – spiskoniemiecki geodeta i leśnik, przedsiębiorca górniczo-hutniczy, współzałożyciel i działacz Węgierskiego Towarzystwa Karpackego, kartograf, publicysta, jeden z najlepszych znawców Wysokich Tatr w XIX w. Autor jednego z pierwszych, a w swoim czasie najobszerniejszego przewodnika turystycznego po tych górach.

Carl Friedrich Gauß (Gauss) właśc. Johann Friedrich Carl Gauss – niemiecki matematyk, fizyk, astronom i geodeta; uważany za pioniera geometrii nieeuklidesowej, uznawany za jednego z największych matematyków, przez sobie współczesnych określany był mianem „Księcia matematyków”.

Friedrich Robert Helmert – geodeta niemiecki.

Wilhelm Jordan – niemiecki geodeta i matematyk.

Johann Georg Lehmann – niemiecki geodeta i kartograf.

Wilhelm Lührs – gdański i niemiecki geodeta, profesor, kierownik Instytutu Geodezji na Politechnice w Gdańsku (1921–1937).