Deutsches WeintorW
Deutsches Weintor

Deutsches Weintor – brama w gminie Schweigen-Rechtenbach w południowej części regionu winiarskiego Palatynat (Pfalz). Budowla wyznacza od 1936 jeden z końców szlaku turystycznego Deutsche Weinstraße. Odpowiednikiem po północnej stronie jest położony 85 km dalej, wybudowany w 1995 Haus der Deutschen Weinstraße w Bockenheim.

Fritz-Walter-StadionW
Fritz-Walter-Stadion

Fritz-Walter-Stadion – stadion znajdujący się w Kaiserslautern w Niemczech.

Instytut Hodowli Winorośli GeilweilerhofW
Instytut Hodowli Winorośli Geilweilerhof

Instytut Hodowli Winorośli Geilweilerhof – jednostka badawcza Instytutu Juliusa Kühna, zajmującego się badaniem roślin uprawnych, na terenie Siebeldingen, niedaleko Landau in der Pfalz. Nazwa pochodzi od majątku Geilweilerhof, gdzie mieści się siedziba instytutu.

Kolumna w IgelW
Kolumna w Igel

Kolumna w Igel – pochodzący z połowy III w. n.e., najlepiej zachowany rzymski pomnik nagrobny na północ od Alp, znajdujący się w niemieckiej miejscowości Igel przy granicy z Luksemburgiem.

NürburgringW
Nürburgring

Nürburgring – tor wyścigowy położony w Niemczech, w miejscowości Nürburg, w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.

Nürburgring SüdschleifeW
Nürburgring Südschleife

Nürburgring Südschleife – tor wyścigowy, wliczający się do toru Nürburgring. Znajdował się on w miejscowości Nürburg.

Tron królewski w RhensW
Tron królewski w Rhens

Tron królewski w Rhens – kamienna, dwupiętrowa ośmiokątna budowla o kształcie tronu na miejscu sadu orzechowego w Rhens na południe od Koblencji, przy której w średniowieczu często odbywały się narady elektorów. Obecna budowla została wzniesiona w 1842 na miejscu oryginału zniszczonego w 1795.

Twierdza MoguncjaW
Twierdza Moguncja

Twierdza Moguncja – jedna z pięciu twierdz federalnych w Niemczech. Jest położona w Moguncji w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat. Pierwsze mury miejskie zaczęto wznosić w 1619 roku. W 1675 roku miasto otoczone było 16 basztami. W latach 1710–1730 zbudowano 5 fortów wokół miasta. Kolejna faza budowy przypadała na lata 1841–1848. Po 1904 roku twierdza straciła znaczenie militarne i na zlecenie cesarza Wilhelma II wiele obiektów zostało rozebranych. Od 1909 roku w promieniu ok. 26 kilometrów od miasta wybudowano 318 nowoczesnych schronów. W 1918 roku na mocy traktatu wersalskiego Twierdza Moguncja została zdeklasowana. W czasie II wojny światowej liczne korytarze i pomieszczenia podziemne pełniły rolę schronienia przed nalotami. Twierdza służyła również jako obóz jeniecki.