
Festiwal Artystyczny Młodzieży Akademickiej (FAMA) – coroczna, sierpniowa impreza odbywająca się od 1966 w Świnoujściu. Trwa czternaście dni, podczas których uczestnicy festiwalu mogą doskonalić swoje umiejętności na warsztatach teatru ulicznego, piosenki, aktorstwa, kabaretu, muzyki. Urozmaiceniem są różnorodne happeningi, kabarety oraz inne imprezy plenerowe, w których występują, występowały znane grupy, takie jak:Czerwony Tulipan Totart Dżem T.Love Stare Dobre Małżeństwo Akademia Ruchu z Warszawy Teatr STU z Krakowa Pantomima Szczecińska Salon Niezależnych Elita Koń Polski Władysław Sikora Potem Zespół Reprezentacyjny Wojciech Wiśniewski Teatr Krzyk Zachodniopomorska Offensywa Teatralna (ZOT) Błękitni
Festiwal Dobrego Humoru – festiwal odbywał się w Gdańsku w latach 2000-2012 i w 2014 roku. Nagrody, w tym główna: Błękitnego Melonika Charliego, przyznawane są najlepszym komediowym filmom, serialom oraz ich twórcom m.in. aktorom, reżyserom.

Festiwal Kabaretu w Zielonej Górze to coroczna grudniowa impreza odbywająca się od 2005 roku w Zielonej Górze. Festiwal trwa kilka dni i organizowany jest przez ludzi związanych z Zielonogórskim Zagłębiem Kabaretowym. Dyrektorem generalnym w latach 2005-2009 był Janusz Rewers z kabaretu Ciach.

Grudniowy Akademicki Przegląd Artystyczny (GAPA) – jeden z największych studenckich, amatorskich przeglądów artystycznych, odbywający się w Warszawie. Ma charakter konkursu o zasięgu ogólnopolskim. Jak sama nazwa wskazuje odbywa się w grudniu, zwykle w pierwszych dwóch tygodniach. Pierwsza edycja przeglądu została zorganizowana w 2003 roku i od tego czasu, nieprzerwanie, studenci szkół i uczelni wyższych w Polsce, a przede wszystkim Politechniki Warszawskiej, mogą brać w nim udział jako uczestnicy/artyści lub widzowie.

Koncerty pod Gwiazdami – festiwal muzyczny i cykl imprez odbywający się od 1995 w Toruniu. Organizatorem tego festiwalu jest Centrum Kultury Dwór Artusa.
Mazurska Noc Kabaretowa – impreza kabaretowa odbywająca się w pierwszej połowie lipca w mrągowskim amfiteatrze nad jeziorem Czos. Biorą w niej udział wykonawcy z całej Polski. W latach 1999-2003 impreza odbywała się pod nazwą "Mazurska Biesiada Kabaretowa".

Mulatka – kabareton trwający przez 5 dni sierpnia, organizowany przez Ełckie Centrum Kultury.

Ogólnopolski Przegląd Piosenek i Piosenkarzy z Kabaretów i Teatrów Studenckich – festiwal kultury studenckiej zorganizowany w Częstochowie w dniach 13–14 stycznia 1962. Jego organizatorem była Rada Uczelniana Zrzeszenia Studentów Polskich przy Politechnice Częstochowskiej. Impreza była częścią obchodów trzeciej rocznicy działalności Klubu Studenckiego „Filutek”. Była to pierwsza próba zaprezentowania piosenki studenckiej szerszej widowni w Częstochowie.

Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową OSPA – festiwal piosenki kabaretowej odbywający się corocznie od 1985 w Ostrołęce, zawsze w listopadzie. Organizatorem imprezy jest Ostrołęckie Centrum Kultury.