
Kościół św. Antoniego z Padwy – kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy ulicy Senatorskiej 31/33 w Warszawie.

Kościół św. Jacka – kościół na Nowym Mieście w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy ul. Freta 8/10. Jest częścią zespołu klasztornego dominikanów. Według kościelnego podziału administracyjnego przynależy do parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
Kościół św. Michała Archanioła w Warszawie – zabytkowa barokowa świątynia z początku XVIII wieku znajdująca się w warszawskiej dzielnicy Białołęka przy ul. Głębockiej 119.

Pałac Blanka – wczesnoklasycystyczny pałac znajdujący się przy ul. Senatorskiej 14 w Warszawie.

Pałac Krasińskich w Warszawie, nazywany także Pałacem Rzeczypospolitej – barokowy pałac zbudowany w latach 1677–1695 dla wojewody płockiego Jana Dobrogosta Krasińskiego według planów Tylmana z Gameren. Obecnie siedziba zbiorów specjalnych Biblioteki Narodowej.

Pałac Małachowskich, także pałac Małachowskiego, pałac Loupia – pałac wzniesiony w stylu barokowym w połowie XVIII wieku, znajdujący się przy ulicy Senatorskiej 11 w Warszawie.

Pałac Paca – pałac w stylu późnoklasycystycznym znajdujący się przy ul. Miodowej 15 w Warszawie.

Pałac Pod Blachą – późnobarokowy pałac znajdujący się u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie.

Pałac Symonowiczów – pałac znajdujący się w Warszawie przy ul. Solec 37.

Pałac w Wilanowie – barokowy pałac królewski znajdujący się w Warszawie, w dzielnicy Wilanów. Został wzniesiony w latach 1681–1696 dla króla Jana III Sobieskiego i Marii Kazimiery według projektu Augustyna Wincentego Locciego; skrzydła boczne dobudowano w latach 1723–1729. Siedziba Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

Pałacyk Sanguszków – pałacyk znajdujący się przy ulicy Nowy Świat 51 w Warszawie.

Kościół Przemienienia Pańskiego, zwyczajowo kościół kapucynów – barokowy kościół ojców kapucynów znajdujący się przy ulicy Miodowej w Warszawie.
Zamek Królewski w Warszawie – barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne.

Wielki Salon w Warszawie, zwany był również „Altaną” – nieistniejąca obecnie wysoka na 21 metrów glorieta znajdująca się w warszawskim Ogrodzie Saskim na Osi Saskiej. Znajdowała się na tyłach Pałacu Saskiego, w okolicy, gdzie współcześnie znajduje się pomnik-płyta Polaków poległych w drugiej wojnie światowej. Budowla wzniesiona została przez Augusta II, w połowie lat 20. XVII wieku. Była to budowla ażurowa, z trzema dużymi prześwitami. W jej bocznych salkach znajdowały się pomieszczenia do biesiady i odpoczynku, natomiast powyżej loże muzyczne. W formie przypominał łuk triumfalny z arkadami, kolumnami, mocnym belkowaniem z mnóstwem detali i dekoracji. Spełniał funkcję ogrodowej sali balowej, wykorzystywany głównie do uroczystości dworskich w czasie których m.in. rozsuwano dach i odpalano fajerwerki. W czasie jednego z takich występów doszło do niekontrolowanej eksplozji podczas której pawilon uległ uszkodzeniu.

Zamek Ostrogskich – pałac znajdujący się przy ul. Tamka 41 w Warszawie. Siedziba Muzeum Fryderyka Chopina.

Żelazna Brama – brama do Ogrodu Saskiego w Warszawie, wzniesiona w 1735 roku, zaginiona w czasie II wojny światowej.