
Kaplica św. Anny – rzymskokatolicka kaplica w forcie Saint Angelo w Birgu na Malcie. Znajduje się w „górnym forcie” – eksterytorialnej enklawie podlegającej Zakonowi Maltańskiemu.

Cittadella, znana również jako Citadel, jest to małe ufortyfikowane miasto z cytadelą, leżące w centrum Rabatu (Victoria) na wyspie Gozo, Malta. Teren ten był zasiedlony od epoki brązu, a w czasach Średniowiecza znany był jako Gran Castello. Cittadella została umieszczona na maltańskiej wstępnej liście światowego dziedzictwa UNESCO w roku 1998.

Kaplica Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Bir Miftuħ – średniowieczna kaplica w Bir Miftuħ, w granicach Gudja na Malcie.

Kaplica Zwiastowania Pańskiego – średniowieczna kaplica rzymskokatolicka na terenie nieistniejącej już wioski Ħal-Millieri, dziś w granicach Żurrieq na Malcie.

Kaplica św. Bartłomieja – jest to średniowieczna rzymskokatolicka kaplica w Rabacie na Malcie. Jest jedyną pochodzącą z wieków średnich, zachowaną kaplicą w mieście.

Kaplica świętego Bazylego – rzymskokatolicka średniowieczna kaplica w Mqabba na Malcie. Jest to jedyny budynek kościoła na Malcie dedykowany św. Bazylemu Wielkiemu.

Kaplica świętej Cecylii – była rzymskokatolicka kaplica w granicach Għajnsielem na Gozo, Malta, dedykowana św. Cecylii. Zbudowana została około roku 1540, lecz została zdesakralizowana w roku 1644 i przekształcona w budynek pomocniczy pobliskiej wieży św. Cecylii.

Kaplica świętej Łucji – rzymskokatolicka kaplica z XVI wieku, znajdująca się na obrzeżach wioski Għaxaq na Malcie. Wioska Santa Lucija wzięła od niej swoją nazwę.

Kaplica świętej Marii Magdaleny – rzymskokatolicka kaplica w granicach Dingli na Malcie, pod wezwaniem św. Marii Magdaleny. Góruje ona nad klifami Dingli, i dlatego nazywana jest potocznie il-kappella tal-irdum. Zbudowana została w roku 1646 na miejscu wcześniejszej, istniejącej od co najmniej XV wieku. Jej prosta architektura jest typowa dla maltańskich kaplic położonych na uboczu.

Kaplica św. Mateusza (mniejsza), popularnie znana jako San Mattew Iż-Żgħir – jest to mała średniowieczna rzymskokatolicka kaplica, stojąca u boku większego kościoła pod tym samym wezwaniem, na brzegu zapadliska, znanego jako il-Maqluba w Qrendi na Malcie.

Kaplica św. Michała, bardziej znana po maltańsku jako Il-Kappella tas-San Ċir albo Il-Kappella ta' San Mikiel is-Sanċir – jest to średniowieczna kaplica, znajdująca się w granicach Rabatu na Malcie, na terenie określanym jako Ġnien is-Sultan.

Kaplica Zbawiciela, formalnie znana jako kościół Przemienienia Pańskiego, popularnie znana po maltańsku jako Is-Salvatur – jest to rzymskokatolicka kaplica, położona w miejscowości Żejtun na Malcie.

Mdina – jedna z jednostek administracyjnych na Malcie. Mieszkają tutaj 292 osoby. Była dawną stolicą Malty, położona jest w centralnej części wyspy Malta. Jest to średniowieczne miasto z wąskimi uliczkami, położone na wzgórzu, skąd roztacza się szeroki widok na wyspę.

Palazzo Falson, znany poprzednio jako Palazzo Cumbo-Navarra, Casa dei Castelletti oraz Norman House – XIII-wieczny średniowieczny pałac w Mdinie na Malcie. Zbudowany został jako rezydencja rodzinna, i jego nazwa pochodzi od byłych właścicieli - rodziny Falson. Jest teraz dostępny dla publiczności jako dom-muzeum, z siedemnastoma pokojami wypełnionymi historycznym mieniem domowym oraz kilkoma kolekcjami antyków.
Palazzo Santa Sofia – pałac w Mdinie na Malcie, stojący przy Triq Villegaignon, na rogu Triq San Pietru, w pobliżu Misraħ San Pawl. Jego część parterowa została zbudowana w roku 1233, uznawany jest za najstarszy istniejący budynek w mieście. Piętro pochodzi ze znacznie późniejszego okresu, zbudowane zostało w XX wieku.

Kościół świętego Leonarda – średniowieczny rzymskokatolicki kościół w Rabacie na Malcie.

Stary kościół św. Katarzyny, znany też jako kościół św. Grzegorza – rzymskokatolicki kościół w Żejtun na Malcie. Kościół i związane z nim budynki towarzyszące znajdują się na obrzeżach miasta, górując ponad Marsascala Bay, St. Thomas’ Bay oraz portem Marsaxlokk. Kościół jest powszechnie znany jako Saint Gregory's, a to w związku z tradycyjną procesją organizowaną w pierwszą środę po Wielkanocy. Jego wezwanie św. Katarzyny z Aleksandrii nawiązuje do pierwszej kaplicy na tym miejscu, która była piątym z ośmiu kościołów macierzystych na Malcie. Kościół znajduje się w pobliżu trzech cmentarzy w Żejtun – pod wezwaniem św. Rocha, św. Grzegorza oraz św. Katarzyny. Funkcja kościoła jako kościoła parafialnego w Żejtun została przejęta przez nowy kościół parafialny, również pod wezwaniem św. Katarzyny, zaprojektowany przez Lorenzo Gafę.