Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w AdamowieW
Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Adamowie

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Adamów diecezji siedleckiej.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w DrelowieW
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie – kościół parafialny Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Drelowie.

Kościół św. Mikołaja Biskupa w GrabowcuW
Kościół św. Mikołaja Biskupa w Grabowcu

Kościół Św. Mikołaja Biskupa w Grabowcu w diecezji zamojsko-lubaczowskiej, kościół parafialny dekanatu grabowieckiego.

Kościół św. Jana Chrzciciela w Janowie PodlaskimW
Kościół św. Jana Chrzciciela w Janowie Podlaskim

Kościół św. Jana Chrzciciela – nieczynny kościół rzymskokatolicki w Janowie Podlaskim, pierwotnie należący do dominikanów. W latach 1867-1874 była to cerkiew unicka, zaś od 1875 do 1915 - prawosławna.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w KockuW
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku – rzymskokatolicki kościół w Kocku który jest świątynią parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kocku. Kościół w Kocku jest bliźniaczą świątynią z Kościołem Wniebowzięcia NMP w Woli Osowińskiej.

Kościół Trójcy Przenajświętszej w KrasnymstawieW
Kościół Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie

Kościół Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie – kościół parafialny erygowanej 3 kwietnia 1984 r. parafii Trójcy Przenajświętszej w Krasnymstawie.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Luchowie GórnymW
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Luchowie Górnym

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny i św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny - rzymskokatolicki kościół, wzniesiony jako cerkiew prawosławna.

Kościół św. Jana Chrzciciela w ŁańcuchowieW
Kościół św. Jana Chrzciciela w Łańcuchowie

Kościół Świętego Jana Chrzciciela – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Łęczna archidiecezji lubelskiej.

Kościół św. Rocha w ŁukowieW
Kościół św. Rocha w Łukowie

Kościół świętego Rocha – kościół filialny należący od listopada 1920 roku do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie, erygowanej przez biskupa siedleckiego Henryka Przeździeckiego. Świątynia znajduje się na cmentarzu parafialnym św. Rocha.

Kościół św. Michała Archanioła w MiączynieW
Kościół św. Michała Archanioła w Miączynie

Kościół św. Michała Archanioła w Miączynie – rzymskokatolicki kościół w Miączynie, w przeszłości cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w MilanowieW
Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Milanowie

Kościół Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny − rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w MotwicyW
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Motwicy

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół w Motwicy, wzniesiony jako cerkiew unicka, następnie prawosławna.

Kościół św. Michała Archanioła w PerespieW
Kościół św. Michała Archanioła w Perespie

Kościół św. Michała Archanioła - rzymskokatolicki kościół w Perespie, wzniesiony w I poł. XIX w. jako cerkiew unicka. W latach 1875-1919 była to świątynia prawosławna.

Ruiny zboru kalwińskiego w PiaskachW
Ruiny zboru kalwińskiego w Piaskach

Ruiny zboru kalwińskiego w Piaskach – dawny zbór kalwiński mieszczący się w mieście Piaski. Obecnie znajduje się w stanie ruiny.

Kościół św. Izydora w PławanicachW
Kościół św. Izydora w Pławanicach

Kościół św. Izydora w Pławanicach - rzymskokatolicki kościół w Pławanicach, wzniesiony w 1828 jako cerkiew unicka, następnie prawosławna.

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w PodedwórzuW
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Podedwórzu

Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Podedwórzu.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w PratulinieW
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pratulinie

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Janów Podlaski diecezji siedleckiej.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w PuławachW
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Puławach

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Puławy archidiecezji lubelskiej.

Kościół Przemienienia Pańskiego w RachaniachW
Kościół Przemienienia Pańskiego w Rachaniach

Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Tomaszów - Północ diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Kościół św. Michała Archanioła w RejowcuW
Kościół św. Michała Archanioła w Rejowcu

Kościół świętego Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół cmentarny należący do parafii św. Jozafata Kuncewicza. Jeden z rejestrowanych zabytków miejscowości.

Kościół Trójcy Świętej w SosnowicyW
Kościół Trójcy Świętej w Sosnowicy

Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Parczew diecezji siedleckiej.

Kościół św. Barbary w TurowcuW
Kościół św. Barbary w Turowcu

Kościół św. Barbary w Turowcu − rzymskokatolicki kościół w Turowcu, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Kościół św. Trójcy we WrzelowcuW
Kościół św. Trójcy we Wrzelowcu

Kościół świętej Trójcy – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Opole Lubelskie archidiecezji lubelskiej.

Kościół św. Mikołaja w ZakrzówkuW
Kościół św. Mikołaja w Zakrzówku

Kościół świętego Mikołaja − rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Arsenał ZamojskiW
Arsenał Zamojski

Arsenał Zamojski – dawna zbrojownia na Starym Mieście w Zamościu. Pierwszy arsenał został zbudowany pod koniec XVI wieku po północnej stronie pałacu Zamoyskich. Jan Zamoyski gromadził w nim swoje zdobycze i trofea z licznych wypraw, dla ich upamiętnienia. Nowy arsenał wybudowano jednak w I poł. XVII wieku na południe od pałacu, w pobliżu dawnego bastionu III. Uległ on jednak częściowemu zniszczeniu podczas pożaru w roku 1658, po którym w latach 70. tego stulecia pojawił się obecny budynek, o długości ponad 60 m. Początkowo posiadał jedną kondygnację, drugą dobudowano w I poł. XIX wieku podczas modernizacji zamojskiej twierdzy. Wówczas, jak wiele innych budynków na Starym Mieście, przebudowany został w stylu klasycystycznym, pojawiły się również obecne arkady i schody na pierwsze piętro, przy wejściu do tego budynku. W tym czasie stanowił także areszt oraz magazyny i stajnie wojskowe.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŻyrzynieW
Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żyrzynie

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła − rzymskokatolicki kościół parafialny należący do parafii pod tym samym wezwaniem.

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w ŻyrzynieW
Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żyrzynie

Parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Żyrzynie – parafia rzymskokatolicka w Żyrzynie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Puławy. Została erygowana w 1675. Mieści się przy ulicy 1000-Lecia. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.