
Cmentarz żydowski w Bodzentynie – kirkut znajdujący się w zagajniku pośród pól na północnym zboczu Miejskiej Góry, przy drodze do Świętej Katarzyny na wysokości granicy miasta Bodzentyn. Na obszarze 2 ha zachowało się około 55 macew postawionych w latach 1870–1934. Większość płyt posiada czytelne inskrypcje hebrajskie oraz bogate zdobienia, na niektórych zachowały się ślady polichromii.

Cmentarz żydowski w Bogorii – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Bogorię. Powstał w XVIII wieku. Miał powierzchnię 0,4 ha. Znajdował się w północnej części miejscowości, przy ul. Spacerowej. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Po wojnie na jego terenie wzniesiono aptekę i budynki straży pożarnej.

Cmentarz żydowski w Busku-Zdroju – kirkut powstał zapewne w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Mieścił się przy ul. Widuchowskiej i miał powierzchnię 0,5 ha. W czasie okupacji został zniszczony przez nazistów. Dokonywano na nim egzekucji Żydów i Polaków. Obecnie znajdują się na nim tylko pojedyncze macewy, umieszczone w jednym miejscu. Teren jest nie ogrodzony.

Cmentarz żydowski w Chęcinach – kirkut położony jest poza zwartą zabudową przy ul. Radkowskiej, na północno-wschodnim zboczu Góry Zamkowej. Na terenie nekropolii znajduje się około 150 nagrobków w różnym stanie zachowania. Macewy wykonano głównie z piaskowca i marmuru chęcińskiego. Najstarsze z nich pochodzą z drugiej połowy XVII wieku. Zachowały się również grobowce w formie sarkofagu. Całość otoczona jest dość wyraźnymi pozostałościami kamiennego muru. Kirkut jest zaniedbany. Jedynie w południowej, najstarszej części nekropolii widoczne są ślady prac porządkowych. Cmentarz ma powierzchnię 4 hektarów.
Nowy cmentarz żydowski w Chmielniku – kirkut znajduje się przy ul. Mruczej, na wysokości ulicy Małej.

Stary cmentarz żydowski w Chmielniku – kirkut znajduje się przy ul. Wspólnej. Powstał w XVI wieku. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Zachowały się fragmenty ogrodzenia i bramy cmentarne. Nie zachowały się nagrobki.

Cmentarz żydowski w Daleszycach – kirkut znajdujący się w Daleszycach. Leży na południowy wschód od miejscowości przy drodze prowadzącej do Staszowa, obok dawnego katolickiego cmentarza cholerycznego. Obecnie brak jest jakichkolwiek śladów wskazujących na grzebalny charakter miejsca. Cmentarz ma powierzchnię 1 ha.

Cmentarz żydowski w Działoszycach – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Działoszyce. Znajduje się przy ul. Skalbmierskiej. Powstał w XVIII wieku i miał powierzchnię 5 ha. Został zniszczony podczas II wojny światowej i obecnie na nieogrodzonym terenie brak jakichkolwiek nagrobków. Teren cmentarza porasta las.

Cmentarz żydowski w Gowarczowie – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Gowarczów. Nie wiadomo, kiedy dokładnie powstał. Znajduje się na wschód od centrum miejscowości, przy al. Wyzwolenia, naprzeciwko Miłakowa. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie brak na nim nagrobków.

Cmentarz żydowski w Iwaniskach – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Iwaniska. Powstał w XIX wieku. W czasie II wojny światowej został całkowicie zdewastowany i przestał istnieć, ponieważ okoliczni mieszkańcy zabrali macewy do celów użytkowych. Dopiero w 2006 roku z inicjatywy Stowarzyszenia Żydów z Iwanisk, Fundacji Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, organizacji Projekt Restauracji Cmentarzy Żydowskich w Polsce, wójta gminy Iwaniska, starosty opatowskiego oraz lokalnych społeczników cmentarz został uporządkowany i ogrodzony. Dzięki apelom wystosowanym do społeczności lokalnej przez proboszcza Stanisława Kolasę i miejscowego nauczyciela odzyskano kilkadziesiąt fragmentów macew, które wmurowano w ogrodzenie. Obecny cmentarz ma powierzchnię 1 ha, w jego centrum znajduje się obelisk upamiętniający historię i zagładę Żydów. Nekropolia usytuowana jest na zachód od miejscowości.

Cmentarz żydowski w Jędrzejowie – kirkut został założony pod koniec XIX wieku. Ma powierzchnię 1 ha. Mieścił się przy drodze do Pińczowa. Został zdewastowany przez nazistów w czasie okupacji i niszczał po jej zakończeniu. Obecnie jest nie ogrodzony. Zachowały się jedynie niewielkie fragmenty zniszczonych macew.

Cmentarz żydowski w Kielcach – kirkut, który znajduje się w dzielnicy Pakosz, przy skrzyżowaniu ulic Pakosz Dolny i Kusocińskiego w Kielcach. Ma powierzchnię 3,12 ha. Na terenie nekropolii znajduje się około 330 nagrobków zachowanych w różnym stanie, z czego około 150 ustawionych jest w lapidarium.

Cmentarz żydowski w Klimontowie – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Klimontów. Nie wiadomo dokładnie kiedy powstał, być może miało to miejsce w XVIII wieku. Ma powierzchnię 1,5 ha. Znajduje się we wschodniej części miasta. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Po wojnie na jego terenie, po usunięciu macew, które zgromadzono w jednym miejscu, utworzono boisko szkolne.

Cmentarz żydowski w Końskich – kirkut, który znajdował się w północno-zachodniej części miejscowości u zbiegu ulic Wjazdowej i Staszica. Obecnie brak jest jakichkolwiek śladów świadczących o jego istnieniu. W miejscu dawnego kirkutu znajduje się postawiony w latach 70. XX. wieku budynek zespołu szkół ponadgimnazjalnych. Data powstania cmentarza jest nieznana, natomiast szacuje się, że mógł on powstać w XVII wieku.

Cmentarz żydowski w Koprzywnicy – kirkut mieści się przy ul. Leśnej. Nie wiadomo dokładnie kiedy powstał. Ma powierzchnię 1,5 ha. W czasie II wojny światowej został zdewastowany przez hitlerowców. Do dnia dzisiejszego zachowały się tylko ślady mogił.

Cmentarz żydowski w Kurozwękach – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Kurozwęki. Nie wiadomo dokładnie kiedy powstał. Znajduje się w południowo-zachodniej części miejscowości. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie brak jakiegokolwiek śladu po cmentarzu.
Cmentarz żydowski – kirkut znajdujący się w Łagowie poza zwartą zabudową, na północ od drogi do Kielc przy drodze gruntowej prowadzącej do Zarębów - przysiółka wsi Złota Woda. Na powierzchni około 0,5 ha dawny kirkut obsadzony jest rzadkim topolowym zagajnikiem otoczonym przez pola uprawne. Brak nagrobków lub innych śladów świadczących o istnieniu w tym miejscu cmentarza.

Cmentarz żydowski – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Łopuszno. Nie wiadomo dokładnie kiedy powstał, być może nastąpiło to w XVIII wieku. Cmentarz został zniszczony podczas wojny i obecnie brak na nim zachowanych nagrobków. Teren porasta las. Znajduje się w południowo-zachodniej części miejscowości, w przysiółku Ludwików.
Cmentarz żydowski w Małogoszczu – znajduje się z dala od centrum miejscowości, w terenie niezabudowanym, po prawej stronie drogi prowadzącej do Jędrzejowa, na wysokości kamieniołomu Głuchowiec. Na terenie kirkutu zachowało się około 70 nagrobków wykonanych z chęcińskiego wapienia. Większość macew pochodzi z przełomu XIX i XX wieku. Na niektórych zachowały się ślady polichromii. Całość otoczona jest resztkami kamiennego muru.

Cmentarz żydowski – kirkut znajdujący się w Nowej Słupi usytuowany po wschodniej stronie ul. Kieleckiej, na południe od centrum miejscowości. Ma powierzchnię ok 0,5 ha. Zdewastowany podczas II wojny światowej. Obecnie teren dawnego cmentarza stanowi pusty plac leżący pomiędzy budynkiem straży pożarnej a dawną siedzibą biura gminnej służby rolnej, pozbawiony jakichkolwiek śladów wskazujących na charakter miejsca.

Nowy cmentarz żydowski w Nowym Korczynie – kirkut służący społeczności żydowskiej zamieszkującej niegdyś Nowy Korczyn. Powstał w 1765. Znajduje się na terenie zwanym Grotniki Duże, na północny wschód od centrum miejscowości. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie na jego terenie znajduje się łąka. Nie zachowały się żadne nagrobki.

Stary cmentarz żydowski w Nowym Korczynie – kirkut służący społeczności żydowskiej zamieszkującej niegdyś Nowy Korczyn. Powstał w XVI lub XVII wieku. Znajduje się przy ul. Grotnickiej. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie na jego terenie znajdują się magazyny gminnej spółdzielni. Nie zachowały się żadne nagrobki.

Cmentarz żydowski w Opatowie – kirkut został założony w XVI wieku. Mieścił się przy ul. Kopernika. Był ogrodzony. Obok nekropolii stał dom przedpogrzebowy. W czasie II wojny światowej został zniszczony przez hitlerowców. Obecnie na jego miejscu znajduje się tablica pamiątkowa oraz lapidarium, w które wmurowano około 30 ocalonych nagrobków i ich fragmentów. Część cmentarza została zajęta pod zabudowę.

Cmentarz żydowski w Osieku – kirkut powstał w pierwszej połowie XIX wieku. Mieści się przy drodze z Osieka do Połańca. Ma powierzchnię 0,12 ha. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Do czasów współczesnych nie zachowały się żadne fragmenty nagrobków. Obecnie teren cmentarza częściowo stanowi pole orne, częściowo zakrzaczone nieużytki.

Cmentarz żydowski w Ostrowcu Świętokrzyskim – jest położony w centrum miasta przy ul. Sienkiewicza, tuż obok parku miejskiego im. Marszałka Piłsudskiego. Na obszarze około 1 ha znajduje się prawie 200 macew w większości ustawionych w lapidarium. Tylko niektóre znajdują się w swym pierwotnym położeniu to jest nad miejscami pochówku. Z około 200 zachowanych macew blisko 150 zostało po wojnie wydobytych z ul. Czerwińskiego, gdzie zostały użyte przez Niemców do jej utwardzenia.

Cmentarz żydowski w Ożarowie – kirkut, który został założony na przełomie XVI i XVII wieku, znajduje się we wschodniej części Ożarowa, w sąsiedztwie cmentarza katolickiego. Ma powierzchnię 0,95 ha. Został zdewastowany podczas II wojny światowej, lecz mimo to jest stosunkowo dobrze zachowany. Ocalało około 100 macew, które są bogato zdobione oraz wiele fragmentów nagrobków. Na terenie nekropolii znajduje się też pomnik ku czci ofiar Holocaustu. W 2001 roku rozpoczęły się prace restauracyjne, a w roku 2011 odbudowano istniejący wcześniej ohel.

Cmentarz żydowski w Pacanowie – kirkut służący żydowskiej społeczności zamieszkującej Pacanów. Powstał w połowie XVII wieku. Znajduje się przy ul. Stopnickiej. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Dzieło zniszczenia zostało dopełnione w 1960 gdy na terenie cmentarza wzniesiono zakład przemysłowy. Obecnie brak jakichkolwiek śladów po istnieniu cmentarza.

Nowy cmentarz żydowski – kirkut służący żydowskiej społeczności zamieszkującej niegdyś Pińczów. Znajduje się pomiędzy ulicami Grodziskową i Batalionów Chłopskich. Powstał w XIX wieku. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Na terenie pobliskiego młyna odnaleziono po wojnie około 50 macew pochodzących m.in. z tego kirkutu. Na terenie cmentarza zachowały się jedynie fragmenty potłuczonych nagrobków.

Stary cmentarz żydowski w Pińczowie – kirkut powstał w XV wieku. Mieścił się przy ul. Słabskiej. Ostatni pogrzeb odbył się w 1942. W czasie I wojny światowej został zdewastowany przez walczące strony, które wykorzystywały macewy pozyskane z cmentarza do budowy umocnień polowych. Podczas II wojny światowej Niemcy używali macew do brukowania podwórza we młynie przy ul. Batalionów Chłopskich i do umacniania brzegów Nidy. Niewykorzystane macewy sprzedawali okolicznej ludności na cele budowlane. Obecnie nie ma śladu po istniejącym kirkucie, gdyż na jego terenie wzniesiono budynki mieszkalne i przemysłowe. Ocalałe macewy od 1990 są umieszczane przy pińczowskiej bóżnicy. Najstarszy odzyskany nagrobek pochodził z 1622.

Cmentarz żydowski w Połańcu – kirkut mieścił się przy obecnej ul. Partyzantów. Powstał w XVIII wieku. W czasie II wojny światowej został zniszczony przez Niemców. Nie zachowały się na nim żadne macewy. Miał powierzchnię 1 ha.

Cmentarz żydowski w Radoszycach – został założony przed 1789 w Radoszycach i powiększony na początku XX wieku. Uległ dewastacji podczas II wojny światowej i w okresie PRL wskutek czego do naszych czasów zachowały się fragmenty kilku rozbitych nagrobków. W latach 80. XX wieku wykonano na nim prace porządkowe i odbudowano ohel radoszyckich cadyków. Cmentarz ma powierzchnię 2 ha.

Nowy cmentarz żydowski w Sandomierzu – kirkut mieści się przy ulicy Suchej. Został założony między 1830 a 1846 na obszarze o powierzchni ok. 2 mórg. Z powodu jego przepełnienia w 1928 został rozszerzony o morgę w kierunku północnym. Podczas II wojny światowej cmentarz ten został zdewastowany, a zwłoki ze zbiorowych mogił zostały spalone latem 1944. W miejscu zakopania prochów spalonych ciał w 1948 ocaleni z Zagłady sandomierscy Żydzi wystawili pomnik według projektu Józefa Pietraszewskiego. Ma on kształt piramidy o wysokości ok. 6 m ułożonej z zachowanych macew.

Stary cmentarz żydowski w Sandomierzu – kirkut powstały w średniowieczu. Od kiedy funkcjonowała w Sandomierzu gmina żydowska istniał osobny cmentarz dla izraelitów popularnie nazywany kirkutem. Znajdował się on na Przedmieściu Opatowskim, mniej więcej w rozwidleniu dzisiejszych ulic ul. Podwale Dolne i ul. Tatarska. Był zdewastowany podczas potopu szwedzkiego. Po 1830, a przed 1846 został zamknięty. Przed I wojną światową znajdowało się na nim zaledwie kilkadziesiąt uszkodzonych nagrobków. Istniejące macewy i ich fragmenty podczas okupacji hitlerowskiej zostały usunięte z terenu cmentarza. Na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX w. na jego terenie powstało osiedle domów jednorodzinnych i wytyczono ulicę Tatarską. Ponieważ najstarsze zachowane macewy na nowym cmentarzu żydowskim w Sandomierzu pochodzą dopiero z 1846 w związku z tym przypuszczać można, że ze starego kirkutu nie zachowały się żadne.

Cmentarz żydowski w Skarżysku-Kamiennej – kirkut znajdujący się przy ulicy Łyżwy. Został założony w XIX wieku i zajmuje powierzchnię 0,1073 ha, na której zachowało się 25 nagrobków, spośród których tylko część ma czytelne napisy i zachowaną dekorację.

Cmentarz żydowski w Sobkowie – położony jest przy ul. Krzywej poza terenem zwartej zabudowy, w pobliżu cmentarza katolickiego. Na terenie kirkutu zachowało się około 30 nagrobków wykonanych głównie z piaskowca i marmuru chęcińskiego, najstarsze z końca XVIII wieku. Widoczne są również pozostałości po fundamentach dwóch oheli. Cmentarz ma powierzchnię 0,53 ha.
Cmentarz żydowski w Starachowicach – kirkut mieści się w dzielnicy Wierzbnik przy ul. Bieszczadzkiej. Powstał w 1891. W czasie II wojny światowej hitlerowcy zdewastowali nekropolię. Zachowało się na nim około 400 macew z inskrypcjami w językach hebrajskim i jidysz. Teren kirkutu jest ogrodzony. Najstarsze zachowane nagrobki pochodzą z 1872 i 1890. Cmentarz ma powierzchnię 0,4 ha.

Cmentarz żydowski w Staszowie "nowy" – kirkut mieści się przy ulicy Tadeusza Kościuszki. Został założony w 1819, kiedy komisarz sandomierski wydał polecenie przeniesienia cmentarza za miasto. Powierzchnia nekropoli wynosi 1,4 ha. Pierwsze pochówki na nowym cmentarzu miały miejsce w 1825 r. Obecnie znajdują się na nim odnalezione macewy, które naziści wykorzystywali jako płyty chodnikowe do utwardzania dziedzińców i dróg. W 1992 odsłonięto pomnik martyrologii staszowskich Żydów.

Nowy cmentarz żydowski w Stopnicy – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Stopnicę. Nie wiadomo kiedy dokładnie powstał, być może miało to miejsce na początku XX wieku. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Ma powierzchnię 1,2 ha. Zachowały się jedynie fragmenty zniszczonych nagrobków oraz resztki muru ogrodzeniowego. Cmentarz znajduje się poza miastem przy drodze do Oleśnicy.

Cmentarz żydowski w Szydłowie – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Szydłów. Powstał w 1470. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Znajduje się w zachodniej części miejscowości przy drodze do Chmielnika. Obecnie jego teren porastają sady, zaś odnalezione nagrobki są przechowywane w miejscowej synagodze. Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Szydłowskiej rozpoczęło proces rewitalizacji terenu cmentarza.

Cmentarz żydowski w Tarłowie – to cmentarz społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Tarłów. Cmentarz powstał w XVI wieku, zaś w czasie II wojny światowej został zdewastowany przez Niemców. Leży na północny zachód od rynku i zajmuje powierzchnię 0,75 ha. Obecnie jest nieogrodzony i porośnięty lasem. Zachowała się, wedle różnych źródeł, jedna macewa lub nie zachowały się żadne.
Cmentarz żydowski w Wąchocku – znajduje się przy ulicy Krzemienica obok linii kolejowej nr 25 Ostrowiec Świętokrzyski - Skarżysko-Kamienna. Obecnie ma powierzchnię 0,2 ha, na której zachowało się około 40 macew w dobrym stanie zachowania. Teren cmentarza jest odnowiony, kirkut posiada bramę i zrekonstruowane ogrodzenie. Pośród nagrobków znajduje się pomnik ku czci ofiar holokaustu.

Cmentarz żydowski w Winnicy – kirkut mieści się po zachodniej stronie wsi, na stoku wysokiej skarpy, nad Wisłą. Nekropolia została założona w XVIII wieku. Po cmentarzu brak żadnego śladu. Kirkut zajmuje powierzchnię 1 ha.

Cmentarz żydowski w Wiślicy – kirkut społeczności żydowskiej zamieszkującej niegdyś Wiślicę. Powstał w XVII wieku. Znajduje się przy ul. Złotej w zachodniej części miasta. Ma powierzchnię 1,3 ha i jest nieogrodzony. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Zachowało się kilka fragmentów rozbitych nagrobków i jedna stojąca macewa.

Nowy cmentarz żydowski we Włoszczowie – kirkut mieści się przy skrzyżowaniu ul. Jana III Sobieskiego i Reja. Data jego powstania jest nieznana. Ostatni pochówek odbył się w 1942. W czasie Holocaustu został zniszczony przez nazistów. Na terenie kirkutu Niemcy w latach 1940-1943 rozstrzeliwali miejscowych Żydów. Na ich mogiłach ustawiono w latach 1947-1949 nagrobki. Zachowało się kilka macew z polskimi napisami oraz fragmenty nagrobków z XIX wieku.

Stary cmentarz żydowski we Włoszczowie – kirkut mieści się przy dawnej ul. Strumień, obecnej Kościuszki - naprzeciwko synagogi. Został założony w połowie XIX wieku. Został zniszczony podczas II wojny światowej. Obecnie w jego miejscu znajdują się budynki mieszkalne. Nie zachowały się żadne nagrobki.

Cmentarz żydowski w Wodzisławiu – kirkut społeczności żydowskiej niegdyś zamieszkującej Wodzisław. Powstał w 1692. Został zdewastowany podczas II wojny światowej, lecz zagładę przyniosła mu budowa drogi krajowej nr 7, która została wytyczona przez teren cmentarza.

Cmentarz żydowski w Zawichoście – kirkut znajduje się przy ul. Zaułek, niedaleko drogi z Zawichostu do Ożarowa. Powstał w XVIII wieku. Nie zachowała się na nim żadna macewa. Na jego terenie stoi pomnik odsłonięty w 1989 ku czci zamordowanych Żydów zawichojskich. Ma powierzchnię 0,5 ha.