
875 North Michigan Avenue – wieżowiec w centrum Chicago, w Stanach Zjednoczonych. Budynek liczy 100 pięter i 344 metry wysokości. Został wybudowany w latach 1965–1969. Jest czwartym co do wysokości wieżowcem w mieście. Projektantem był Fazlur Khan z firmy Skidmore, Owings and Merrill. Do lutego 2018 roku wieżowiec znany był oficjalnie jako John Hancock Center.

Al Yaquob Tower – budowany wieżowiec w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Planowana wysokość budynku ma wynosić 330 m i posiadać 72 kondygnacje.

Aon Center – wieżowiec usytuowany w Chicago w Stanach Zjednoczonych zaprojektowany przez Edwarda Durella Stone’a. Budowa rozpoczęła się w 1970 roku, a trzy lata później nastąpiło otwarcie. Obiekt posiada 83 piętra i 346,3 metra wysokości. Jest trzecim co do wysokości budynkiem w Chicago. Spośród amerykańskich wysokościowców zajmuje miejsce szóste pod względem wysokości. Wykorzystywany jest przede wszystkim w celach biurowych.
Arraya Tower – wieżowiec w Kuwejcie, którego budowę ukończono w 2009 roku. Był to najwyższy budynek w Kuwejcie do 2011 roku, gdy zbudowano Al Hamra Tower.
AT&T Corporate Center – wieżowiec znajdujący się w Chicago w USA. Jest w ścisłej czołówce najwyższych budynków miasta, plasuje się na 5 pozycji i jeden z najwyższych w USA. Znajduje się w centrum Chicago tuż obok Willis Tower.

Baiyoke Tower II – wieżowce w Bangkoku, w Tajlandii, o wysokości 328 m. Budynek został otwarty w 1997 i posiada 85 kondygnacji.

Bank of America Plaza – wieżowiec w Atlancie, w Stanach Zjednoczonych, o wysokości 311,8 metrów. Budynek został otwarty w 1992 i posiada 55 kondygnacji. Obecnie najwyższy wieżowiec w USA poza Nowym Jorkiem i Chicago. Jest 30. co do wysokości budynkiem na świecie. Jego największym dzierżawcą jest prawnicza firma Troutman Sanders LLP. Zaprojektowany przez Kevin Roche John Dinkeloo and Associates LLC i wybudowany kosztem 436 milionów dolarów. Po zmierzchu iglica budynku jest podświetlana na żółto.

Burdż al-Arab, Burj Al Arab – wieżowiec w Dubaju, jeden z najwyższych i najbardziej luksusowych hoteli na świecie. Projekt wykonał Tom Wright z firmy WS Atkins PLC.

Burj Rafal – superwysoki wieżowiec w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej o wysokości 307,9 m; najwyższy budynek w Rijadzie.

Cayan Tower – wieżowiec wybudowany w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Budowa budynku rozpoczęła się w lutym 2006 roku i ze względu na opóźnienia zakończona została w 2013 roku. Budynek ma 73 piętra.

China World Trade Center III - wieżowiec w Pekinie, w Chińskiej Republice Ludowej, o wysokości 330 metrów. Budynek został otwarty w 2009 i posiada 74 kondygnacje.

Chrysler Building – wieżowiec znajdujący się w Nowym Jorku w dzielnicy Midtown Manhattan. Ma 319 metrów wysokości i 77 pięter.

East Pacific Business Center – wieżowiec obecnie budowany w Shenzhen, w prowincji Guangdong, w Chińskiej Republice Ludowej. Wysokość ma wynieść 306 metrów i 74 kondygnacje.

Gran Torre Santiago – najwyższy wieżowiec w Chile i Ameryce Południowej, a także najwyższy biurowiec w Ameryce Łacińskiej. Mierzy 300 metrów wysokości. Budynek zaprojektowany został przez argentyńskiego architekta Césara Pelli. Budowa rozpoczęła się w 2006, a zakończyła się w roku 2013. Gran Torre to jedna z czterech wież, które będą znajdować się w kompleksie Costanera Center. W ramach projektu Costanera Center będzie miała koszt 600 milionów dolarów i pomieści ponad 40.000 pomieszczeń, kompleks posiada również centrum handlowe czy 5 piętrowy hotel. Jego powierzchnia użytkowa wynosi 107 125 metrów kwadratowych. Wieża została tak zbudowana, aby mogła wytrzymać trzęsienia ziemi, które w tym rejonie nierzadko się zdarzają.

Hanging Village of Huaxi – późnomodernistyczny, futurystyczny wieżowiec w Wuxi, w Chińskiej Republice Ludowej.

HHHR Tower, także H.H.H. Tower lub Blue Tower – wieżowiec w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Jewrazija – wieżowiec budowany w Moskwie na terenie Moskiewskiego Międzynarodowego Centrum Biznesowego. Planowana wysokość budynku to 309 m. Konstrukcję budynku rozpoczęto w 2004, a w 2009 r. została ona wstrzymana. Pod koniec 2011 r. pojawiła się wiadomość o planowanym wznowieniu budowy i nowym terminie oddania do użytku w połowie roku 2013.

JPMorgan Chase Tower – ponad 305-metrowy drapacz chmur w Houston w Stanach Zjednoczonych. Został zaprojektowany przez I.M. Pei & Partners i 3D/International. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1978, a zakończyła w 1982. Początkowo miał mieć 80 pięter, jednakże ze względów bezpieczeństwa ruchu lotniczego, zredukowano tę liczbę do 75 pięter. W chwili oddania do użytku był to jeden z 10 najwyższych budynków, oraz najwyższy w Houston, gdzie do tej pory dzierży palmę pierwszeństwa. Przewyższył wybudowany w 1980 roku 1100 Louisiana. Jest to zaraz najwyższy budynek w Teksasie. Posiada 50 wind, a jego powierzchnia wynosi 120 773 m². Wykonano go głównie z granitu, stali i szkła. Na 60. piętrze znajduje się otwarty dla zwiedzających poziom obserwacyjny, otwarty w godzinach pracy. Przez wiele lat na dachu budynku znajdowało się lądowisko dla helikopterów, które jednak było używane bardzo rzadko. Budynek jest połączony z centrum miasta systemem tuneli. Poza celami biurowymi wykorzystywany jest dla gastronomii, handlu, jako punkt obserwacyjny i parking.

Jumeirah Emirates Towers Hotel zwany także Emirates Tower Two – 56-piętrowy biznesowy hotel w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W hotelu mieści się 40 luksusowych apartamentów, jest operowany przez Jumeirah International Group. Hotel połączony jest z 54-piętrowym Emirates Office Tower bulwarem handlowym i tworzą razem kompleks Emirates Towers. Z całkowitą wysokością 305 m Emirates Towers Hotel jest mniejszy od sąsiedniego budynku. Budowa zakończyła się 15 kwietnia 2000.

Keangnam Hanoi Landmark Tower – kompleks, w którym mieścić się ma hotel, centrum handlowe oraz biura. Budowany jest w Hanoi na ulicy Phạm Hùng w dzielnicy Từ Liêm przez firmę Keangnam z Korei Południowej. Najwyższa wieża ma 70 pięter. Kompleks składa się z głównej wieży 345 metrów wysokości oraz dwóch mniejszych mających 47 pięter. Całkowity koszt inwestycji to 1,05 miliardów USD.
Kingdom Centre – wieżowiec w Rijadzie, w Arabii Saudyjskiej, o wysokości 311 m. Budynek został otwarty w 2002 i posiada 99 kondygnacji.
The Landmark – od 2012 do 2014 najwyższy wieżowiec w Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich.
Leatop Plaza – późno modernistyczny wieżowiec w Kantonie, w Chińskiej Republice Ludowej. Wysokość biurowca wynosi 302,7 metrów; posiada 64 kondygnacje. Budowa szklano-stalowego wieżowca została ukończona w 2012.

Menara Telekom – wieżowiec w Kuala Lumpur, w Malezji, o wysokości 310 m. Budynek został otwarty w 2001 i posiada 55 kondygnacji.
Minsheng Bank Building - wieżowiec w Wuhanie, w Chinach, o wysokości 331,3 m. Budynek został otwarty w 2007, posiada 68 kondygnacji.

New York Times Building – wieżowiec w Nowym Jorku na obszarze Times Square, w Stanach Zjednoczonych o wysokości 319 m. Budynek został otwarty w 2007 i ma 52 kondygnacje. Obecnie (2017) jest 7. pod względem wysokości budynkiem w mieście i 54. na świecie.

Nina Tower – wieżowiec w Hongkongu, w Chinach, o wysokości 318,8 m. Budynek otwarto w 2007, posiada 80 kondygnacji.

Northeast Asia Trade Tower – wieżowiec w Songdo, najdroższym prywatnym projekcie nieruchomościowym Wolnej Strefy Ekonomicznej Inch'ŏn, w Korei Południowej. Wieżowiec ma wysokość 312m.

Ocean Heights 1 – wieżowiec budowany w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Budynek będzie miał 310 m wysokości i 82 piętra. Budynek jest częścią kompleksu mieszkalnego Ocean Heights, który ma znajdować się w Dubai Marina.

OKO – kompleks dwóch wieżowców w Moskwie, usytuowany na parceli nr 16 w Międzynarodowym Centrum Biznesowym. Obiekt został zaprojektowany przez biuro architektoniczne Skidmore, Owings and Merrill, a budowę ukończono w 2015.

One Island East – wieżowiec w Hongkongu, w Chinach. Budynek ma wysokość 308 m. Budowla ma 70 kondygnacji. Budowę ukończono w 2008.

One57 – wieżowiec zaprojektowany przez Christiana de Portzamparca znajdujący się w Nowym Jorku na Manhattanie w dzielnicy Midtown Manhattan pod adresem 157 West 57th Street.

Q1 Tower – wieżowiec w Gold Coast (Australii), o wysokości 275 m.

Rose Rotana Suites – 333-metrowy i 72-piętrowy wieżowiec przy ulicy Szajcha Zaida w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Shimao International Plaza – wieżowiec w Szanghaju w Chinach. Jest to obecnie drugi co do wysokości gmach w tym mieście. Mierzy 333 metry wysokości i 60 pięter. Poza tym ma jeszcze 3 piętra pod ziemią. Jego budowa rozpoczęła się w 2001 roku, zakończyła się natomiast w roku 2006. Jest dziełem East China Architectural Design & Research Institute Co. Ltd. i Ingenhoven Overdiek und Partner. Wykonano go w stylu modernistycznym. Do jego budowy użyto głównie stali i zbrojonego betonu. Jego powierzchnia wynosi 170 000 m². 48 pięter zajmuje 5-gwiazdkowy hotel, 9 innych pięter zajmuje centrum handlowe, pozostałe 3 kondygnacje mieszczą ekskluzywne kluby. W 2001 roku Shanghai Shimao Group, zakupiło go od Wan Xiang Group. Wtedy też budynek zmienił swoją nazwę na obecną.

The Address Downtown Dubai, wcześniej zwany The Address Downtown Burj Dubai, – wieżowiec w Dubaju, którego wysokość całkowita wynosi 302 m.

The Center - wieżowiec w Hongkongu, w Chinach o wysokości 346 m. Budynek został otwarty w 1999, ma 76 kondygnacji.

The Index – wieżowiec w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, mający 328 metrów wysokości i posiadający 80 kondygnacji.

The Marina Torch – wieżowiec znajdujący się w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Budynek zaprojektował architekt Kagimu Serraj. Budynek otwarto w maju 2011 roku.

The Skyscraper – budowany wieżowiec w Dubaju, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Budynek ma mieć wysokość 330 m i 65 kondygnacji.

Tianjin World Financial Center – wieżowiec zlokalizowany w dzielnicy Heping w Tiencin, w Chińskiej Republice Ludowej, nad brzegiem rzeki Hai He. Budynek ma 336,9 metrów wysokości i 76 kondygnacji naziemnych z tarasem widokowym na 308. metrze i 4 kondygnacje podziemne. Powierzchnia szklanej ściany kurtynowej, produkowanej przez Jangho Group, wynosi 215 000 m². Jako pierwszy biurowiec w Tiencin jest wyposażony w piętrowe windy.

Tuntex Sky Tower – najwyższy wieżowiec w Kaohsiung (Tajwan). Usytuowany jest w centrum dzielnicy Lingya. Budynek ma 85 pięter i 347 metrów wysokości. Antena na dachu podwyższa wysokość budynku do 378 metrów. Tuntex Sky Tower był konstruowany w latach 1994-1996 i został oficjalnie otwarty w 1997 r. Do czasu wybudowania Taipei 101 był również najwyższą budowlą na Tajwanie.

Two Prudential Plaza – wieżowiec w centrum Chicago, w stanie Illinois, USA. Ma 64 piętra i 303 metry wysokości. Został wybudowany w 1990. Jest szóstym co do wysokości wieżowcem w Chicago i dwunastym w USA.

US Bank Tower – wieżowiec położony przy 633 West Fifth Street w centrum Los Angeles (Kalifornia) w rejonie Bunker Hill. Jest to dziewiąty co do wysokości budynek w Stanach Zjednoczonych zajmuje także 31 miejsce na liście najwyższych budynków świata. Jest to najwyższa na świecie budowla z lądowiskiem dla helikopterów. Biurowiec jest także najwyższym budynkiem w Ameryce Północnej na zachód od rzeki Missisipi i najwyższym budynkiem w stanie Kalifornia. Budowla została wzniesiona w latach 1987-1989 i otwarty w 1990 r. Wieżowiec o wysokości 310,3 m posiada 73 piętra oraz dwupoziomowy podziemny parking. Konstrukcja budynku została wzmocniona przed trzęsieniami ziemi tak, że wytrzyma ona wstrząsy o sile 8,3 w skali Richtera. Cała budowa kosztowała 350 000 000 dolarów.

Wells Fargo Plaza – wieżowiec w Houston w Stanach Zjednoczonych. Został zaprojektowany przez Lloyd Jones Brewer & Associates i Skidmore, Owings & Merrill. Jego budowa rozpoczęła się w roku 1979, a zakończyła w 1983. W chwili oddania do użytku był to jeden z 10 najwyższych budynków, oraz 2. w Houston. Przewyższa go JPMorganChase Tower. Ma 302 metry wysokości i 71 pięter nadziemnych. Po ziemią znajdują się jeszcze 4 kondygnacje. Budynek ten znajduje się na liście 100 najwyższych na świecie. Jego całkowita powierzchnia wynosi 157 930 m². Wykonano go głównie ze stali, betonu i szkła. Budynek ten jest wykorzystywane w celach biurowych, handlowych,oraz jako punkt obserwacyjny. Znajduje się tutaj także duży parking.
Wenzhou World Trade Center – wieżowiec w Wenzhou, w Chińskiej Republice Ludowej. Budynek ma 333 m i 68 pięter.

West Pearl Tower - wieża w Chengdu, w Chinach, o wysokości 339 m. Wieża została otwarta w 2006.

Zdanije Prawitielstwa Moskwy – odrzucony projekt budowy wieżowca Moskwie, w Rosji, o wysokości 308,4 m. W budynku miał znajdować się ratusz oraz rada miejska (duma) Moskwy. Budynek miał posiadać 70 kondygnacji, a jego planowane otwarcie miało nastąpić w 2012 roku. Według nowych planów w tym miejscu planuje się budowę innego wieżowca, jednak mniejszej liczbie kondygnacji.