
Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka kaplica w Bukowicach, wzniesiona w 1896 jako cerkiew prawosławna.

Cerkiew Zesłania Ducha Świętego w Chłopiatynie – dawna cerkiew, początkowo unicka, następnie prawosławna, wzniesiona w latach 1863-1864 w Chłopiatynie.

Cerkiew pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego – prawosławna cerkiew filialna w Choroszczynce. Należy do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Zahorowie, w dekanacie Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej – filialny kościół rzymskokatolicki w Ciciborze Dużym, należący do parafii bł. Honorata Koźmińskiego w Białej Podlaskiej. Wzniesiony jako cerkiew unicka, w latach 1875-1920 cerkiew prawosławna.

Kościół Chrystusa Miłosiernego - rzymskokatolicki kościół parafialny w Dęblinie, wzniesiony w 1781 jako unicka cerkiew w Łosicach, przeniesiony do Dęblina w 1929.

Cerkiew Podniesienia Krzyża Świętego w Dłużniowie – dawna drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dłużniowie.

Cerkiew Podwyższenia Krzyża Pańskiego – prawosławna cerkiew parafialna w Dobratyczach. Należy do dekanatu Terespol diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Położona na północnym krańcu Dobratycz, przy szosie do Terespola.

Kościół św. Praksedy – rzymskokatolicki kościół w Dokudowie Pierwszym, wzniesiony w latach 1928-1932 jako cerkiew neounicka.
Kościół pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Hannie – kościół parafialny parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Hannie.

Cerkiew św. Antoniego Pieczerskiego i św. Męczennicy Paraskiewy – prawosławna cerkiew filialna w Holi. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Położona w sąsiedztwie Skansenu Kultury Materialnej Chełmszczyzny i Podlasia w Holi. W pobliżu świątyni znajduje się prawosławny cmentarz z kaplicą Opieki Matki Bożej.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Horbowie – rzymskokatolicki kościół parafialny w Horbowie, wzniesiony na początku XX wieku jako cerkiew prawosławna.
Kościół św. Mikołaja Cudotwórcy i Podwyższenia Krzyża Świętego w Horodle – kościół rzymskokatolicki, dawniej cerkiew neounicka w Horodle.

Cerkiew pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Pańskiego – zabytkowa prawosławna cerkiew w Horostycie. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, która z kolei wchodzi w skład dekanatu Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Cerkiew św. Mikołaja w Hrebennem – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Hrebennem.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny w Hrudzie, wzniesiony jako cerkiew prawosławna w 1875 na miejscu cerkwi unickiej z XVII w., od 1919 koścół rzymskokatolicki.

Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół parafialny w Jabłecznej, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Kościół świętego Stanisława Biskupa – dawna cerkiew greckokatolicka, obecnie nieużytkowany kościół rzymskokatolicki należący do dekanatu Tomaszów - Południe diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Jest jedynym rejestrowanym zabytkiem wsi.

Cerkiew pod wezwaniem św. Olgi – prawosławna cerkiew filialna w Kaplonosach. Należy do parafii Podwyższenia Krzyża Pańskiego w Horostycie, w dekanacie Chełm diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Cerkiew pod wezwaniem św. Apostoła Jana Teologa – prawosławna cerkiew parafialna w Kopytowie. Należy do dekanatu Terespol diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.

Cerkiew Objawienia Pańskiego w Korczminie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Korczminie.

Cerkiew św. Serafina z Sarowa – prawosławna cerkiew parafialna w Kostomłotach. Należy do dekanatu Terespol diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Świątynia służy również miejscowemu monasterowi.
Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski - parafialny rzymskokatolicki kościół w Kościeniewiczach, wzniesiony w XVII w. jako cerkiew unicka. Od likwidacji unickiej diecezji chełmskiej w 1875 do 1921 była to cerkiew prawosławna.

Kościół św. Jerzego w Krzyczewie – filialny kościół rzymskokatolicki parafii w Neplach, dawna cerkiew prawosławna.

Kościół Matki Bożej Bolesnej w Lacku – parafialny kościół w Lacku, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Cerkiew św. Jana Chrzciciela w Liskach – dawna cerkiew greckokatolicka św. Jana Chrzciciela, zbudowana w 1872, znajdująca się w Liskach.

Cerkiew Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Lublinie – cerkiew greckokatolicka w Lublinie. To budowla pochodząca ze wsi Tarnoszyn koło Tomaszowa Lubelskiego. Została wybudowana w 1759 w Uhrynowie, w 1904 przeniesiona do Tarnoszyna. W 1994 została nabyta przez parafię greckokatolicką w Lublinie. W 1997 została pieczołowicie odrestaurowana. Mieści się na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, w sektorze Roztocza przy Alei Warszawskiej.

Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła – parafialny kościół rzymskokatolicki w Starym Majdanie, wzniesiony jako cerkiew prawosławna w 1906, na miejscu starszej świątyni unickiej.

Cerkiew św. Mikołaja w Mycowie – dawna cerkiew greckokatolicka i prawosławna.

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – łaciński kościół w Niewirkowie, wzniesiony w 1881 jako prawosławna cerkiew.
Kościół Matki Boskiej Różańcowej w Ortelu Królewskim – rzymskokatolicki kościół parafialny w Ortelu Królewskim, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Ortelu Książecym Drugim – rzymskokatolicki kościół w Ortelu Książęcym Drugim, pierwotnie cerkiew.

Kościół Trójcy Świętej w Paszenkach – rzymskokatolicki kościół w Paszenkach wzniesiony w XVIII w. jako cerkiew unicka.
Cerkiew św. Mikołaja Cudotwórcy w Pawłowie Starym – drewniana cerkiew neounicka, obecnie kościół w Pawłowie Starym.
Kościół Trójcy Świętej w Połoskach – rzymskokatolicki kościół w Połoskach, pierwotnie cerkiew prawosławna, następnie neounicka.
Kościół Trójcy Świętej – rzymskokatolicki kościół w Rokitnie, należący do parafii pod tym samym wezwaniem, zajmujący budynek dawnej cerkwi unickiej, a następnie prawosławnej.

Kościół św. Jana Ewangelisty - rzymskokatolicki kościół filialny w Starym Bublu, należący do parafii św. Antoniego Padewskiego w Gnojnie, w dekanacie Sarnaki, w diecezji drohiczyńskiej. Wzniesiony jako cerkiew unicka, następnie użytkowany przez parafię prawosławną oraz parafię neounicką.
Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół w Strzyżowie, pierwotnie cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Cerkiew św. Jana Ewangelisty w Sulimowie – dawna cerkiew greckokatolicka i prawosławna postawiona w 1867.
Cerkiew Narodzenia Pana Jezusa w Szpikołosach – drewniana cerkiew, początkowo greckokatolicka, potem prawosławna, obecnie rzymskokatolicki kościół parafialny pw. Matki Bożej Łaskawej, znajdująca się w Szpikołosach.

Kościół Przemienienia Pańskiego w Śniatyczach – rzymskokatolicki kościół w Śniatyczach, wzniesiony w 1838 jako cerkiew unicka. Następnie od 1875 do 1918 był świątynią prawosławną. W rękach katolików pozostaje od 1918.

Kościół świętego Bazylego – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Siedliszcze archidiecezji lubelskiej.
Kościół św. św. Piotra i Pawła w Terebiniu – rzymskokatolicki kościół w Terebiniu, dawna cerkiew św. Eliasza.
Kościół św. Jana Chrzciciela - rzymskokatolicki kościół w Trzęsinach, dawna cerkiew prawosławna.

Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Michała Archanioła w Werbkowicach – rzymskokatolicki kościół w Werbkowicach, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna.

Cerkiew pw. Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela w Wiszniowie – dawna cerkiew unicka i prawosławna, należąca do dekanatu tyszowieckiego. Obecnie kościół parafialny obrządku rzymskokatolickiego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, leżący w gminie Mircze w powiecie hrubieszowskim.
Kościół św. Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół parafialny parafii św. Michała Archanioła w Witorożu, wzniesiony w 1739 jako cerkiew unicka, a w latach 1875-1919 należący do parafii prawosławnej.
Kościół św. Michała Archanioła – zabytkowy rzymskokatolicki kościół w Witulinie, dawna cerkiew unicka, a następnie prawosławna. Od roku 1928 pełni rolę kościoła parafialnego parafii św. Michała Archanioła.

Kościół św. Michała Archanioła - parafialny kościół w Woskrzenicach Dużych, wzniesiony w 1902 jako cerkiew prawosławna.

Kościół św. Michała Archanioła – rzymskokatolicki kościół w Zubowicach, wzniesiony najprawdopodobniej w XVIII w. jako cerkiew unicka. W latach 1875-1918 użytkowany przez parafię prawosławną.

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego – rzymskokatolicki parafialny kościół w Żmudzi, wzniesiony jako cerkiew unicka.

Kościół pod wezwaniem św. Apostoła Jakuba – polskokatolicki kościół parafialny w Żółkiewce. Należy do dekanatu żółkiewskiego diecezji warszawskiej Kościoła Polskokatolickiego w RP.